Apple pracuje w tajemnicy nad samochodem?

Producent elektroniki z Cupertino zaangażował w projekt setki osób, w tym specjalistów z branży motoryzacyjnej. Czy nowy samochód będzie rewolucją na miarę iPhone`a?

Dziennikarze w Stanach Zjednoczonych dotarli do informacji na temat tajnego projektu „Titan” prowadzonego w Apple. Według wstępnych informacji rewolucyjny samochód Apple będzie przypominał minivana, ale patrząc na produkty tej marki można się spodziewać, że nie będzie to typowy przedstawiciel tego gatunku.

Na czele grupy projektującej samochód zasiada Steve Adesky, który nie dalej jak kilka lat temu pracował jako jeden z głównych inżynierów w koncernie Ford. Jesienią zeszłego roku do firmy z Cupertino przeniósł się Johann Jungwirth z Mercedesa. W ostatnim czasie przedstawiciele Apple spotkali się w Austrii z ludźmi od Magna Steyr. To właśnie tam może się odbywać produkcja nowego samochodu.

Spekulacji wokół auta potocznie nazywanego iCarem jest sporo. Niewykluczone, że niebawem poznamy głównego kooperanta z branży motoryzacyjnej. Specjaliści łączą firmę Apple z marką Tesla, która w ostatnim czasie robi – zwłaszcza w USA – furorę.

Zainteresowanie rynkiem motoryzacyjnym przez Apple to nie jedyny przypadek. Od kilku lat na tym polu intensywnie rozwija sie Google, który pracuje nad systemami wspomagającymi autonomiczne samochody.

Niestety, na więcej konkretów musimy jeszcze poczekać.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Nic dziwnego. Samochody są od dawna jeżdżącymi komputerami więc kto jak nie apple ma je robić w przyszłości skoro robią najlepsze komputery.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze