Apple CarPlay – kierowca z iPhonem bezpieczniejszy

Zaprezentowany niedawno system Car play od Apple pozwoli użytkownikom na korzystania ze swojego iPhone’a bez konieczności odwracania uwagi od drogi.

Apple CarPlay
fot. Apple

– Car Play został zaprojektowany od podstaw, aby zapewnić kierowcom niesamowite doświadczenia płynące z używania iPhone’a w samochodzie – powiedział Greg Joswiak, prezentując nowe dzieło Apple.

Apple CarPlay
fot. Apple

Celem jest oczywiście bezpieczeństwo kierowcy, ale również zapewnienie mu korzystania z możliwości swojego iPhone’a. Kompatybilność telefonu z autem – poprzez gniazdo usb występujące już w większości nowych samochodów – za pośrednictwem Siri da kierującemu dostęp do listy kontaktów, biblioteki muzycznej, iTunes Radio, aplikacji muzyczno-głosowych. Wystarczy więc wypowiedzieć imię osoby, do której chcemy zadzwonić i Siri wybierze połączenie. W ten sam sposób możemy wywołać odczytywanie „na głos” wiadomości, odebrać połączenia przychodzące, dowiedzieć się, że dostalismy wiadomość i na nią odpisać – wszystko bezpiecznie, nie odrywając wzroku od jezdni, ani rąk od kierownicy.

Car Play współpracuje z mapam, więc daje również możliwość wyboru celu podróży na podstawie informacji z maili i z naszych wiadomości sms.

Apple CarPlay
fot. Apple

Jedyną wadą systemu jest to, że narazie działa na iPhone 5, 5c oraz 5s i w dodtaku w niektórych tylko autach jest montowany jako opcja: nowych modelach Ferrari, Hondy, Hyundaia, Jaguara, Mercedesa oraz Volvo. Niebawem będzie dostępne też w takich markach jak: BMW, Nissan, Chevrolet, Opel, Ford, PSA Peugeot Citroën, Kia, Subaru, Land Rover, Suzuki, Mitsubishi oraz Toyota.

Apple CarPlay
fot. Apple

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze