Anthoine Hubert nie żyje. Tragedia na belgijskim torze.

Na belgijskim torze Spa Francorchamps doszło w sobotę do tragicznego wypadku. Podczas rywalizacji kierowców w Formule 2 zginął 22-letni francuski kierowca Anthoine Hubert.

Francuski kierowca Anthoine Hubert zginął w tragicznym wypadku Formuły 2 podczas Grand Prix Belgii. Anthoine Hubert wypadł z trasy i odbił się od bandy. Następnie wjechał w niego Juan Manuel Correa. Oba bolidy uległy zniszczeniu, a części porozrzucane były po torze.

Zderzenie miało miejsce na drugim okrążeniu wyścigu, natychmiastowo całe wydarzenie zostało przerwane i odwołane. Anthoine Hubert został zabrany do szpitala. Po długim oczekiwaniu FIA wydała oficjalny komunikat, w którym poinformowano, że Hubert zmarł o godzinie 18:35.

Od maja 2018 Hubert należał do Renault Sport Academy. W tym tegorocznym sezonie startował w barwach BWT Arden w FIA Formula 2 Championship. Był zeszłorocznym mistrzem GP3 i mistrzem Francji Formuły 4 2013. Zapowiadano, że będzie przyszłą nadzieją Formuły 1.