Ania Jackowska wyrusza na motocyklu do Argentyny

W lutym, w podróż po Argentynie wyruszy motocyklistka - Anna Jackowska, której sposobem na życie są samotne wojaże jednośladem w różnych kierunkach świata. Za każdym razem do wyprawy wymyślona zostaje specjalna misja. Co tym razem zawiedzie Anię do Ameryki Południowej?

fot. www.aniajackowska.pl

– Pojadę bocznymi drogami – ponoć tam można jeszcze spotkać gauczów – dumnych, nie znających strachu jeźdźców. Twardych, wolnych duchem, niczym nie ograniczonych. Ciekawe dokąd zaprowadzą mnie ich ślady i czy motocykl szybciej pojedzie na gorzkim Mate czy wytrawnym Malbecu z okolic Mendozy? I jedno i drugie w Argentynie są najwyższej jakości. Zjadę na samo południe, aż po Ziemię Ognistą. Aby w Ushuaia, najdalej wysuniętym na południe mieście świata, poczuć mroźny powiew Antarktydy. Puste przestrzenie, dzika przyroda, nieprzerwanie trwająca „chłodna wiosna” – tak wygląda kraniec świata. Ale potem znowu zrobi się gorąco! Przede mną podróż drogą- legendą – „Ruta 40″ – wzdłuż ośnieżonych szczytów Andów – zapowiada podróżniczka.

fot. www.aniajackowska.pl

Motocyklistka zachęca, aby ponownie śledzić jej poczynania podczas podróży. Do tej pory Ania przyzwyczaiła nas, że corocznie odwiedza pewien rejon świata (wcześniej było to Maroko i Syria – prywatnym motocyklem, później – jednośladem sponsora – Bałkany i Stany Zjednoczone), dzieląc się w międzyczasie ze swoimi fanami refleksjami z wyprawy na swoim blogu. Z niektórych wypraw powstały książki relacjonujące Ani wrażenia z podróży („Kobieta na motocyklu” i „Samotnie przez Bałkany”).

Tegoroczna wyprawa to „MotocykLove Tango Argentyńskie 2012”. Rozpoczynie się 8 lutego i potrwa ponad 40 dni – do pokonania jest 9 tysięcy kilometrów. Trasa prowadzić będzie przez Buenos Aires – Punta Alta – Trelew – Rio Gallegos – Ushuaia – EL Calafant – Esquel – Mendoza – Cachi – Simoca – Purmamarca – Iruya – Salta – Tucuman-Formosa – Buenos Aires.

Dla tych, którzy sądzą, że taka podróż to pestka, warto wspomnieć, jak Ania się do niej przygotowuje. Motocyklistka zamierza pokonywać różne wysokości, przemierzać opustoszałe tereny i jeździć po szutrowych drogach, dlatego ważne były: treningi wytrzymałościowe, odpowiednie przygotowanie sprzętu oraz dobór stroju chroniącego zarówno przed słońcem, jak i deszczem oraz chłodem. Niezbędny okazał się zakup dodatkowego kanistra, który posłuży w rejonach, gdzie benzyna jest rzadkim towarem. Istotna była również nauka podstaw języka hiszpańskiego.

Test Motocaina.pl Audi A7 Sportback w niesamowitych zakątkach Chile, m.in. na pustyni Atacama, przeczytasz tu.

Ania – tradycyjnie już – pojedzie na dobrze sobie znanym modelu motocykla, którego nowiutki egzemplarz otrzyma od jednego ze sponsorów wyprawy. Partnerem wyjazdu do Argentyny jest Polski Związek Motorowy. Motocyklowa podróżniczka wspierana jest m.in przez producenta olejów do jednośladów, firmę Castrol. Informacje z wyprawy można śledzić na stronie www.aniajackowska.pl oraz jej profilu na Facebooku „Kobieta na motocyklu”.

fot. www.aniajackowska.pl

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze