Angelle Sampey na modelu LiveWire ustanowiła nowe rekordy dla produkowanego seryjnie motocykla elektrycznego

Angelle Sampey na modelu LiveWire ustanowiła nowe rekordy dla produkowanego seryjnie motocykla elektrycznego

14 września 2020
1
Angelle Sampey, trzykrotna mistrzyni świata w kategorii Pro Stock Motorcycle, startująca w zespole Harley-Davidson zamieniła swoją wyścigową maszynę Harley-Davidson FXDR™ Pro Stock na motocykl LiveWire, aby zdobyć rekord świata na dystansie jednej czwartej i jednej ósmej mili.

W dniu 4 września motocykl Harley-Davidson LiveWire ustanowił na torze wyścigów równoległych nowe rekordy czasowe i prędkości maksymalnej dla seryjnie produkowanych motocykli elektrycznych.

Nowe rekordy zostały ustanowione podczas jazd pokazowych w Denso Spark Plugs w trakcie rundy mistrzostw USA NHRA na torze Lucas Oil Raceway w Indianapolis. To kolejny krok w dążeniu firmy Harley-Davidson do zdobycia pozycji lidera w elektryfikacji motocykli.

Wiecie co jest niesamowite? - powiedziała Sampey. - To był pierwszy raz, kiedy jechałam LiveWire. Nie mogłam się doczekać, żeby pojechać nim na torze. LiveWire jest tak łatwy w prowadzeniu. Po prostu obracasz manetkę i jedziesz, naprawdę jedziesz!

Sampey i jej koledzy z drużyny Harley-Davidson Screamin' Eagle/Vance & Hines, Andrew Hines i Ed Krawiec, uczestniczyli w kilku wyścigach równoległych na motocyklach LiveWire, przy czym to Sampey uzyskała najlepsze wyniki. Sampey jest kobietą, która uzyskała najwięcej zwycięstw w historii sportów motorowych, w tym trzykrotne mistrzostwo Pro Stock Motorcycle (2000-2002) i 43 zwycięstwa w zawodach Pro Stock Motorcycle.

W najlepszym przejeździe dystans jednej ósmej mili pokonała w czasie 7,017 sekundy a jedną czwartą mili w zaledwie 11,156 sekundy z prędkością 110,35 mph (177,59 km/h). Maksymalna prędkość motocykla 2020 LiveWire jest fabrycznie ograniczona do 110 mph. 

Jak udowodniła Sampey w Indianapolis, moment obrotowy dostarczany przez układ napędowy H-D Revelation zapewnia przyspieszenie od momentu ruszenia; motocykl LiveWire przyspiesza od 0 do 60 mph (od 0 do 100 km/h) w czasie 3 sekund, a od 60 do 80 mph (od 100 do 129 km/h) w czasie 1,9 sekundy. Ponieważ maksymalny moment obrotowy jest zawsze dostępny, przyspieszenie przy każdej prędkości jest doskonałe. Zoptymalizowany środek ciężkości, sztywna rama aluminiowa i najwyższej jakości regulowane zawieszenia zapewniają dynamiczne prowadzenie motocykla LiveWire.

Elektryczny układ napędowy H-D Revelation wytwarza minimalne wibracje, bardzo mało ciepła i minimalny hałas, co zwiększa komfort jazdy i stwarza wyjątkowe wrażenia z jazdy, nawet podczas wyścigów równoległych.

Komentarze

ZZR1400
15 września 2020 09:50
60 mph to nie jest 100kph, a w przypadku motocykli ma to znaczenie. Czyli czas przyspieszenia do 100 km/h jest wyższy. Nie można zlecić pisania artykułu komuś kto ma pojęcie o motocyklach?