Angela Merkel dostała nową Astrę pod kolor marynarki

Na tegorocznych targach motoryzacyjnych we Frankfurcie pojawiła się kanclerz Niemiec, Angela Merkel. Nie mogło jej zabraknąć na stoisku jednej z najważniejszych premier, produkowanej zresztą w Polsce.

Po wizycie na stoisku Toyoty, gdzie Angela Merkel podziwiała wodorową Toyotę Mirai, kanclerz Niemiec udała się na stoisko rodzimej marki. Przedstawiciele Opla postanowili zrobić niespodziankę dla ważnego gościa. 

Przedstawiciele koncernu postanowili podarować kanclerz miniaturowego Opla Astrę, w specjalnym kolorze, pasującym idealnie do marynarki. Miniaturowy resorak został polakierowany na chwilę przed wręczeniem. 

Prezent był nawiązaniem do wizyty Angeli Merkel dwa lata temu w siedzibie Opla, gdzie podarowano jej miniaturowy model Adam, w kolorze „Berry Red”, w identycznym odcieniu jak ubiór Merkel.

Najnowsze

Najdroższa opcja świata w Bentleyu Bentayga

Co można kupić za 170 tysięcy dolarów? Na pewno sporo rzeczy, a z pewnością kilka samochodów marzeń. Można też zrobić inaczej i na przykład zamówić opcję do nowego Bentleya Bentayga.

Pierwszy SUV w historii Bentleya zrobił ostatnio sporo zamieszania. Określany przez producenta jako najszybsze i najbardziej luksusowe auto sportowo-rekreacyjne na świecie, łamie kolejne bariery. 

Bazowa cena samochodu to 229 100 dolarów. Lista opcji dodatkowych jest podobno bardzo długa, ale uwagę przykuwa najdroższa pozycja. Jest nią zegarem Tourbillon, czyli majstersztyk pod względem skomplikowania i wyrafinowania technicznego, wyprodukowany przez legendarną markę Breitling. Zegarek ma automatyczny mechanizm oraz indeksy godzinowe zaznaczone diamentami. Koperta jest ze złota (w zależności od opcji różowego lub białego), cyferblat z hebanu lub macicy perłowej. To wszystko sprawia, że jego cena jest równie wyjątkowa. Klienci, którzy będą chcieli go zamówić, muszą przygotować 170 tys. dolarów. 

Automatyczny mechanizm pozwala na automatyczne nakręcanie wykorzystując do tego ruchy nadwozia. W razie, gdyby Bentley stał dłuższą chwilę w bezruchu, o kondycję zegarka zadba rotomat. Dzięki niemu zegarek kosztujący majątek zawsze pokaże odpowiednią godzinę. 

Pierwszą właścicielką Bentleya Bentayga będzie Elżbiera II. Brytyjski producent pochwalił się już, że 3600 egzemplarzy zaplanowanych na przyszły rok znalazło już nabywców. Na początek na rynku pojawi się wersja Edition One wyceniona na 300 tys. dolarów. Dla tych klientów, którzy będą chcieli uczynić swój egzemplarz wyjątkowym, będzie dostępna opcja ultradrogiego zegarka.

Najnowsze

Audi A3 obchodzi 20. urodziny

W tym roku mija druga dekada, od kiedy Audi A3 pojawiło się na świecie. Przez ten czas samochód przekonał do siebie ponad 3,6 miliona klientów i pojawił się w trzech odsłonach.

Pierwszy egzemplarz Audi A3 zszedł z taśmy produkcyjnej 18 września 1995 roku. Był to jeden z modeli, który zapoczątkował modę na samochody kompaktowe z segmentu premium. W tamtych czasach w segmencie C królował Volkswagen Golf. Przedstawiciele Audi pozycjonowali jednak ten model do nieco innych nabywców. 

Auto zostało docenione za sportowy charakter, wysoką jakość wykończenia i co było nowością, napęd quattro. 

Przez ostatnie dekady popularne, małe Audi doczekało się różnych wersji. Kilka lat temu pojawiło się po raz pierwszy w wersji sedan oraz kabriolet. Wcześniej pojawiły się także wersje Sportback. Jak podaje producent, od 1995 roku na ponad 100 rynkach Audi sprzedało 3 647 833 egzemplarze, tak więc co piąte Audi to właśnie A3.

Najnowsze

Tak driftują dziewczyny z Palestyny!

Są szybkie i wściekłe, szczególnie gdy siedzą za kółkiem. Oto Betty, Noor, Mona i Marah, które robia cuda za kółkiem w słusznej sprawie.

Kobiety za kółkiem na Bliskim Wschodzie nie są częstym widokiem. Szczególnie takie, które ubrały kombinezony sportowe oraz kaski, a następnie wyjechały na tor spalić trochę ogumienia. 

Oto ekipa „Speed Sisters”. Każdą z nich połączyła pasja do motoryzacji, ale nie była to prosta miłość. Dziewczyny musiały zrezygnować z wielu rzeczy, żeby poświęcić się nietypowemu hobby.

Jednak mimo tego bardzo często angażują się w różne charytatywne przedsięwzięcia, pokazując przy tym swoje umiejętności, a faktycznie jest na co popatrzeć. Poznajcie ich historię. 

Najnowsze

Goodc

Parada Dystyngowanych Dżentelmenów

Jest taki jeden dzień w roku, kiedy tysiące dżentelmenów w setkach miast na całym świecie, wsiada na swoje, klasyczne motocykle, by zebrać fundusze na badania nad rakiem prostaty i szerzyć wiedzę o tej chorobie.

Taki dzień nastąpi 27 września i wśród 30.000 elegancko ubranych motocyklistów z 400 miast, będą też rodacy, gdyż do akcji włączyły się 4 polskie miasta: Warszawa, Gdańsk, Wrocław i Kraków.

Na paradzie mile widziane są motocykle w stylu: cafe racer, bobber, tracker, scrambler, classic, chopper, bratstyle, skuter, side car, modern classic i inne motocykle o klasycznym wyglądzie. Mile widziane są także kobiety, a wszystkich obowiązują eleganckie stroje.

„The Distinguished Gentelman’s Ride” z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W 2013 roku ponad 11.000 uczestników w 145 miastach na całym świecie zebrało ponad 277.000 $ na badania nad rakiem prostaty. W 2014 roku było już ponad 20.000 uczestników w 257 miastach w 58 krajach, a zebrano ponad 1,5 mln $. Celem na rok 2015 jest zgromadzenie funduszu wysokości 3 mln $.


Pierwsza impreza tego typu odbyła się w 2012 roku, a jej inspiracją była fotografia aktora z serialu Mad Men w najlepszym garniturze na motocyklu klasycznym. Elegancki, klasyczny styl połączony z niestandardowym motocyklem, ma za zadanie obalenie negatywnego wizerunku motocyklisty.

Tamta edycja zgromadziła 2500 tysięcy użytkowników klasycznych motocykli i wtedy powstał pomysł stworzenia corocznego święta, połączonego ze zbieraniem funduszy na szlachetny cel. Wybrano walkę z rakiem prostaty, gdyż każdego roku 1 na 9 mężczyzn wykrywa tę chorobę, a 500.000 rocznie umiera z jej powodu. Ważne jest nagłaśnianie wiedzy o tej chorobie, ponieważ na początku rozwoju, rak prostaty nie daje praktycznie żadnych objawów.

W ten sposób rozpoczęła się współpraca z wieloma międzynarodowymi fundacjami raka prostaty w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanady i Nowej Zelandii. Powstała także komisja badawcza, która składa się z cenionych naukowców i lekarzy, która pomaga określić, jakie organizacje i projekty otrzymają dofinansowanie.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie akcji: www.gentlemansride.com

Najnowsze