Angela Merkel zachwycona Toyotą

Na halach targowych we Frankfurcie nie zabrakło oficjeli. Pojawiła się tam kanclerz Niemiec, Angela Merkel, której uwagę przykuła Toyota Mirai.

Wczoraj na stanowisku Toyoty we Frankfurcie zrobiło się przez chwilę bardzo tłoczno. Pojawiła się tam sama Angela Merkel, która postanowiła bliżej przyjrzeć się pierwszemu seryjnie produkowanemu pojazdowi zasilanemu przez wodór. 

Kanclerz Niemiec, która z wykształcenia jest doktorem fizyki, została zapoznana ze szczegółami technicznymi działania technologii ogniw paliwowych, przez dr. Johana van Zyla, prezydenta i CEO Toyota Motor Europe. Angela Merkel była pod wrażeniem technologii zaprojektowanej przez Toyotę. Co ciekawe, Niemcy będą pierwszym państwem w Europie, gdzie pojawi się w sprzedaży Mirai.

Auto jest już sprzedawane od grudnia 2014 roku w Japonii. W październiku pojawi się na Starym Kontynencie. Oprócz Niemiec auto będzie sprzedawane także w Wielkiej Brytanii i Danii. W przyszłym roku pojawi się także w Belgii. 

Toyota Mirai to pierwszy na świecie samochód produkowany seryjnie zasilany przez wodorowe ogniwa paliwowe. Auto wykorzystuje układ Toyota Fuel Cell System (System Ogniw Paliwowych Toyoty), który uzyskuje energię elektryczną z reakcji wodoru i tlenu, dzięki czemu Mirai nie emituje podczas jazdy ani dwutlenku węgla, ani innych szkodliwych substancji. Toyota planuje sprzedać w tym roku 50 sztuk tego modelu, a w przyszłym około 100. Cena w Niemczech wyniesie 66 tys. euro bez podatku VAT.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

O prosze jaka Pani Kanclerz zadowolona jest. A kto by się Mirai nie przyjrzał jakby miał możliwość. Toyota dużo zyskała w moich oczach idąc w stronę ekologicznych rozwiązań. Najpierw hybrydy, teraz ogniwa wodorowe. Coraz bardziej motoryzacja się uniezależnia od ropy.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Angela ma oko na nowinki technologiczne. Jako doktor fizyki widać doceniła pracę inżynierów z toyoty skoro byla pod wrażeniem. Myślę że Mirai sprzeda się teraz w trochę większym nakladzie. Wiadomo nie każdy moze sobie pozwolić na taką przyjemność, ale już teraz jest sporo ludzi którzy są zainteresowani tą technologią.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze