Angela, gdzie twoja bryka?

Na serwisie Ebay został wystawiony 22-letni Volkswagen Golf, który miał niegdyś należeć do kanclerz Niemiec, Angeli Merkel. Serwis unieważnił jednak licytację tuż przed jej zakończeniem, ponieważ większość ofert kupna okazała się fałszywa.

Angela Merkel za kierownicą. Tylko model nie ten
fot. guardian.co.uk

Trzydrzwiowy model Golfa z 1990 roku miał należeć do Merkel w latach 1990-1995. Wystawcą był anonimowy mieszkaniec Berlina, który załączył do aukcji fotokopie dokumentów rejestracji i zdjęć. Oferty posypały się licznie i wywindowały cenę pojazdu do 130 tysięcy euro. Jednak bliższa analiza właścicieli serwisu wykazała, że były to wszystko fałszywe oferty i marnej klasy dowcipy. Nikt z licytujących nie był na poważnie zainteresowany kupnem auta.

Volkswagen trafi jednak na aukcję ponownie, prawdopodobnie już w najbliższy weekend. Tym razem licytacja odbędzie się wedle zmienionej procedury, która – jak zapewnia Ebay – powinna trzymać dowcipnisiów z daleka.

To nie pierwszy raz, kiedy na Ebayu można kupić samochód należący wcześniej do znanej osoby. Przykładowo w 2005 roku za cenę 250 tysięcy dolarów został sprzedany 21-letni szary Volkswagen Golf, należący niegdyś do kardynała Josepha Ratzingera, obecnego papieża Benedykta XVI.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze