Agnieszka Serafinowicz

Android Auto w wersji 9.9 już dostępny – wiele aplikacji jednocześnie na ekranie działa lepiej

Android Auto to bardzo popularna nakładka graficzna z interfejsem replikacji ze smartfona z Androidem podłączonego z systemem multimedialnym danego pojazdu. Właśnie opublikowano kolejną aktualizację tego rozwiązania.

Spis treści

Google ogłosiło dostępność najnowszej aktualizacji oprogramowania Android Auto. Najnowsza wersja oznaczona numerem 9.9 powinna być już dostępna w oficjalnym sklepie Google Play Store. Czy warto ją zainstalować?

Android Auto – co zmieniono w najnowszej wersji?

Najnowsze wydanie oprogramowania Android Auto oznaczone numerem 9.9 to przede wszystkim poprawki wykrytych wcześniej błędów. Już to jest dostatecznym argumentem przemawiającym za instalacją tego oprogramowania. Jednak poprawki błędów i aktualizacja kodu to nie jedyne zmiany w wersji 9.9.

Android Auto – Coolwalk i wiele aplikacji

Pod nazwą Coolwalk figuruje nowy, dzielony na wiele modułów interfejs aplikacji. Dawniej po sparowaniu smartfonu z Androidem z samochodem, na ekranie multimediów mogliśmy mieć wyświetlony interfejs tylko jednej aplikacji, np. Map Google, Telefonu, itp. Jedynie z dołu ekranu (lub z boku, zależnie od proporcji ekranu w konkretnym pojeździe) wyświetlany był pasek ikon najczęściej używanych aplikacji. Od pewnego czasu Android Auto został wyposażony w interfejs Coolwalk, który pozwala na jednym ekranie prezentować informacje z więcej niż jednej aplikacji. Na przykład obok Map Google, możemy mieć moduł z piosenkami ze Spotify, czy listę ulubionych kontaktów do szybkiego połączenia telefonicznego. W najnowszym wydaniu usprawniono interfejs coolwalk dodając większą elastyczność i wybór aplikacji jakie mają być uruchomione w widoku coolwalk.

Android Auto – czy mój pojazd jest z nim zgodny?

Opisywane oprogramowanie to dość popularne rozwiązanie, dostępne w wielu modelach aut. Nie jest tajemnicą, że dotyczy to w szczególności nowocześniejszych i bardziej ucyfrowionych modeli. Jeżeli nie jesteś pewien, czy Twój samochód jest zgodny z tym rozwiązaniem, można to bardzo łatwo sprawdzić. Wystarczy podłączyć smartfon do gniazdka USB w pojeździe (w niektórych modelach jest to specjalnie oznaczone gniazdko USB przeznaczone do replikacji smartfona, szczegóły znajdziesz w instrukcji obsługi). Jeżeli nie masz jeszcze danego pojazdu i chcesz wiedzieć, czy Android Auto będzie działać w konkretnym modelu możesz to sprawdzić na dwa sposoby: albo sprawdzając specyfikację techniczną danego modelu (producenci raczej nie ukrywają zgodności z Apple CarPlay i Android Auto, wręcz raczej chwalą się taką funkcjonalnością). Alternatywnym sposobem jest sięgnięcie do oficjalnej witryny Androida i sprawdzenie listy kompatybilności. Na tej liście znajduje się ponad 500 różnych modeli samochodów. Niestety, jak zdołaliśmy się zorientować lista ta nie jest kompletna, dlatego lepiej informacji zasięgnąć u źródła, czyli u producenta/importera danej marki auta..

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze