Anastassia Kovalenko – pierwsza zawodniczka w historii estońskich wyścigów szosowych

Anastassia Kovalenko jest estońską motocyklistką. Ściga się w Pucharze Europy Juniorów i jest pierwszą kobietą w historii estońskich wyścigów szosowych, która ściga się na poziomie międzynarodowym.

Tytułowana jest najlepszą zawodniczką motocyklową w Estonii. Debiutowała w 2012 roku na Kawasaki Ninja 250R. W 2013 roku przesiadła się na mocniejszy motocykl – Kawasaki Ninja 600R. 

Zajęła drugie miejsce w klasie Superstock 600 B i trzecie miejsce w klasie C. W 2014 roku Kovalenko zaczęła trenować z fińskim zespołem szosowym Kallio Racing Team (należącym do zawodnika motocyklowego MotoGP, Miki Kallio). Startowała zarówno w mistrzostwach Estonii, jak i Finlandii.

Pomimo wypadku w połowie sezonu, w którym doznała złamania obojczyka, zawodniczka wygrała estońskie mistrzostwa w klasie Superstock 600 B w 2014 roku. Została nagrodzona tytułem najlepszej zawodniczki motocyklowej roku. W 2015 roku Estonka zaczęła ścigać się w Pucharze Europy Juniorów, a Puchar Europy Kobiet ukończyła na drugiej pozycji.

Anastassia Kovalenko studiowała we francuskiej szkole w Tallinie. Po jej ukończeniu przystąpiła do uzyskania tytułu licencjata prawa na uniwersytecie w Tartu. Podczas studiów ukończyła program letniej szkoły prawa na University of Cambridge. Poza wyścigami motocyklowymi Kovalenko jest utalentowaną pianistką – studiowała w szkole muzycznej w Nõmme. Od dziesięciu lat zajmuje się tańcem towarzyskim.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze