Anastasiya Nifontova - pierwsza motocyklistka, która ukończyła Rajd Dakar bez wsparcia serwisu!

Anastasiya Nifontova - pierwsza motocyklistka, która ukończyła Rajd Dakar bez wsparcia serwisu!
Anastasiya Nifontova to niezwykle silna i odważna motocyklistka, która już podczas swojego drugiego startu w Rajdzie Dakar zapisała się w jego historii na zawsze.

Na podium Rajdu Dakar 2019 w Limie Anastasiya Nifontova uplasowała się na 63. miejscu w klasyfikacji generalnej oraz 10. miejscu w kategorii „Original by Motul”, czyli zawodników bez wsparcia serwisowego. Tym samym stała się pierwszą kobietą w historii Rajdu Dakar, która pokonała w ten sposób wyznaczoną trasę:

- Ja to zrobiłam! Nie wiem, co powiedzieć! Nie ma właściwych słów, by opisać moje uczucia. To niewiarygodne!" - powiedziała Anastasiya na mecie.

Anastasiya Nifontova - pierwsza motocyklistka, która ukończyła Rajd Dakar bez wsparcia serwisu!

Zobacz także: Rekordowa liczba zawodniczek w Rajdzie Dakar

To szczególnie trudna kategoria, w której zawodnicy nie są obsługiwani przez serwisantów podczas całego wydarzenia. Oni ścigają się, rozbijają obóz, naprawiają i przygotowują swoje motocykle bez pomocy z zewnątrz od początku do końca. Gdy inni mogą odpocząć i zebrać siły, zawodnicy „Original by Motul” przygotowują się do kolejnego dnia rywalizacji.

Miłość do motocykli zaszczepił jej ojciec, gdy na 16-ste urodziny lat otrzymała od niego motocykl. Później pracowała w sklepie motocyklowym, studiowała i wychowywała 2 córki. Startowała w różnych zawodach, jednak dopiero w 2014 roku na poważnie zajęła się startami w większych rajdach cross-country. W 2017 roku wystartowała po raz pierwszy w Rajdzie Dakar, gdzie zajęła 2. miejsce w klasyfikacji motocyklistek i 75. w klasyfikacji generalnej. W dniu 19 stycznia obchodziła swoje 40-ste urodziny, a prezent na nie wywalczyła sobie sama!

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.