AMG i Ducati razem!

AMG zapowiedziało rozpoczęcie współpracy z włoskim producentem motocykli marki Ducati. Kooperację firmy rozpoczynają od opracowania wspólnych działań marketingowych. W Polsce po raz pierwszy razem na Verva Street Racing już w ten weekend.

Założona w 1926 r. firma Ducati zaczęła od produkowania elementów radioodbiorników. Od 1946 r. Włosi skupili się na projektowaniu motocykli, a w ciągu kolejnych dziesięcioleci zdobyli wśród producentów jednośladów najwyższą reputację. Dziś motocykle z Bolonii są synonimem wydajności, najnowszej technologii, charakterystycznego designu i licznych zwycięstw w wyścigach.
fot. Daimler

Ola Källenius –  prezes Mercedes-AMG GmbH i Gabriele del Torchio –  prezes Ducati Motor Holding złożyli w Los Angeles podpisy na umowie o współpracy AMG i Ducati. Jej pierwsze widoczne rezultaty to wspólne dzialania marketingowe, na przykład wsparcie AMG dla teamu Ducati w MotoGP. Podczas wybranych imprez AMG uczestnicy będą mogli odbyć jazdy testowe motocyklami Ducati, a klienci Ducati zapoznają się z ofertą wyczynowych samochodów AMG. Takie wydarzenia zaplanowano między innymi dla członków klubu AMG Private Lounge, zrzeszającego ponad 13 tys. klientów AMG na całym świecie.

AMG, założona w 1967 roku, w ciągu ponad 40 lat z dwuosobowego zespołu (Hans Werner Aufrecht i Erhard Melcher), który zajmował się konstruowaniem silników wyścigowych przekształciła się w rozpoznawalną na całym świecie firmę. Jej ekskluzywny wizerunek tworzą kolejne zwycięstwa w sporcie motorowym, technologia zaczerpnięta  z torów wyścigowych, niepowtarzalne samochody wyczynowe i wyjątkowe doświadczenia, takie jak AMG Driving Academy. *
fot. Daimler

W Polsce współpraca dwóch firm rozpoczyna się w już w ten weekend na Verva Street Racing w Warszawie (18.06.2011). Tam u boku debiutujących w Polsce modeli CLS 63 AMG oraz C 63 AMG pojawią się również motocykle Ducati.

Obydwie marki kieruja się podobnymi wartościami jak wysokie osiągi, ekskluzywność i pasja do wyścigów. Długofalowa współpraca ma pomóc producentom AMG i Ducati dotrzeć do nowych grup klientów, jednocześnie wesprzeć rozwój sportów motorowych.
fot. Daimler

* Mercedes-AMG GmbH to niezależny producent samochodów, istniejący od 1999 roku. Jako spółka zależna od Daimler AG, AMG odpowiada za projektowanie aut, ich sprzedaż oraz marketing. W umieglym roku prawie 20 000 klientow zdecydowało się na zakup samochodu z palety AMG.

 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze