American Cars Mania 2017 – relacja i galeria

Było pięknie, głośno i... amerykańsko! W Miliczu odbyła się impreza American Cars Mania - edycja piąta. Zobacz na zdjęciach najpiękniejsze samochody.

American Cars Mania to prezentacja imponujących pojazdów amerykańskich. Przez trzy dni publiczność mogła oglądać zarówno przepięknie odrestaurowane, zabytkowe jak i współczesne samochody. Wśród najciekawszych egzemplarzy można wymienić takie marki jak: Buick Riviera 72, Chevrolet Impala 70, Chevrolet Mark IV, poj. 7,6 litra, Dodge Charger 1970 900KM, Hummer w wersji H1, H2 oraz H3. Chrysler Windsor 59, Cadillac DeVille 78 poj. 6,9 litra.

W sumie Milicz odwiedziło ponad pół tysiąca pojazdów. Nie zabrakło również legendarnych motocykli Harley – Davidson oraz Indian. Wagę ciężką reprezentowały ciężarówki Peterbilt, Freightliner, Kenworth.

Co roku odbywa się parada uczestników – w tym roku jej długość osiągnęła ponad 4 kilometry ustanawiając rekord Polski.

W sobotę oraz w niedzielę widowiskową atrakcją było uruchomienie 1000 – konnego silnika lotniczego, szczególne wrażenie zrobiło odpalenie tego potwora po zmroku w połączeniu z pokazem pirotechnicznym tworząc spektakl ognia i mocy w sobotę wieczorem.

Swoje możliwości zaprezentował strongman Tadeusz “Spartan” Hryciuk. Jest on posiadaczem wielu rekordów w sportach siłowych; chętni mogli zmierzyć się w konkurencjach podnoszenia ciężarów, których niektórzy prentendenci nie mogli nawet oderwać od podłoża…

Jak co roku obyły się liczne konkursy: konkurs stylizacji Pin-up Girl (głosowanie publiczności), konkurs na najładniejsze auto amerykańskie, konkurs na najładniejsze auto klasyczne, najstarsze auto klasyczne. Wyniki konkursów są dostępne na stronie ACM na FB.

Nowością było przyznanie wyróżnienia dla stoiska wystawcy zagranicznego – sklepu Route 66 z Czech.

Wręczone zostały cenne nagrody w konkursie firmy Promiler. Konkurs był zorganizowany pod hasłem “Nie jeżdżę po alkoholu ponieważ…” – akcja była trzymiesięczną kampanią mającą na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W tym roku organizatorzy przygotowali szczególnie dużo atrakcji dla dzieci. Olbrzymia strefa rozrywki złożona była z kilkunastu zamków, miasteczka ruchu drogowego, zjeżdżalni, basenów, eurobungy i stanowiska do malowania. W sobotę odbyła się zapowiadana wcześniej w internecie Edycja Dziecięca ACM – najmłodsi uczestnicy – małe księżniczki i dzielni kierowcy otrzymali pluszowe misie oraz Prawo jazdy Super Kierowcy ACM. W niedzielę odbył się również edukacyjny i przyjazny dla maluchów koncert zespołu Zejman & Garkumpel dla dzieci “Wielka wyprawa – odkrywamy Amerykę”. Wspólne śpiewanie, nagrody i mnóstwo słodyczy gwarantowały dobrą, rodzinną zabawę.

W ramach prowadzonych działań wspólnie z Fundacją ACM, w tym roku przypominaliśmy o zasadach udzielania pierwszej pomocy. Każdy chętny miał możliwość sprawdzić swoją wiedzę w tym zakresie i poćwiczyć pod okiem profesjonalistów. Impreza zorganizowana została wg najwyższych standardów; zarówno bezpieczeństwa jak i jednego z najlepszych na rynku systemów nagłośnieniowych oraz imponującej iluminacji. Stoiska gastronomiczne uzupełnione o kilka Food Trucków przygotowane zostały przez organizatora pod okiem jednego z najlepszych szefów kuchni, a pyszności na grilla zostały wyprodukowane na indywidualne zamówienie przez firmę Sokołów. Dla komfortu gości oraz uniezależnienia się od pogody organizatorzy przygotowali zadaszone miejsca siedzące.

W tym roku nowością było również wprowadzenie na wzór dużych imprez zagranicznych specjalnych kuponów, które znacząco zredukowały kolejki przy strefie gastronomicznej. Większość odwiedzających doceniła szybkość obsługi, szczególnie przy tak dużej frekwencji publiczności.

W części artystycznej wystąpili artyści rockowi oraz muzyki popularnej. Gwiazdą sobotniego koncertu wieczornego był zespół Cała Góra Barwinków. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się również koncerty niedzielne. Wystąpił zespół Weekend oraz Łobuzy.

Dodatkową atrakcją była obecność grup rekonstrukcji militarnej. Doskonale skompletowane wyposażenie, uzbrojenie oraz umundurowanie odpowiadało współczesnym amerykańskim jednostkom specjalnym oraz okresowi pierwszej wojny w Zatoce Perskiej (Desert Storm).

Gościem specjalnym imprezy był Maciej Zientarski, który w ramach prowadzonych działań prospołecznych mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym zwraca uwagę na zagożenia jakie na co dzień mogą spotkać kierowców.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze