Ewa Kania

Amatorska próba wymuszenia zerowego odszkodowania? Ktoś coś rozumie z tej sytuacji?

Próby wymuszenia odszkodowania z ubezpieczenia OC niestety się zdarzają i trochę takich sytuacji udało się zarejestrować kamerkami umieszczonymi w samochodach. Ale tak dziwnej i nieudolnej chyba jeszcze nie.

Jak działają wymuszacze odszkodowań? Na przykład kiedy stoją na niewielkim wzniesieniu i ktoś zatrzyma się za nimi, staczają się na niego. Co do zasady podczas normalnej jazdy w ruchu drogowym, winny jest kierowca, który był z tyłu. Sprawcy tłumaczą policji, że stali spokojnie na światłach, kiedy nagle ten za nimi nie wyhamował i w nich uderzył. Bez nagrania trudno się wybronić.

Jak się wymusza odszkodowanie? Prezentuje kierowca Passata

Tymczasem kierowca Fiata zastosował odwróconą logikę. To on był z tyłu i to on stoczył się do przodu w auto stojące przed nim. Jakby chciał stworzyć pozory powyżej opisanej próby oszustwa. Alternatywnie mógł chcieć odwołać się do zasady, że to cofający zawsze jest winny – zarzuca w pewnym momencie autorowi nagrania, że ten rzekomo, tu cytat, „cofał się do tyłu”.

Kierowca Mustanga chciał wymusić odszkodowanie?

Zdarzenie absurdalne. Również dlatego, że nie było żadnych uszkodzeń, a więc także mowy o jakimkolwiek ewentualnym odszkodowaniu. Kierowca Fiata powiedział tylko, że oczekiwał słowa „przepraszam” i odszedł. Autor nagrania twierdzi, że uciekł, przestraszony widokiem nagrania.

Komentarze:

Mar - 2 kwietnia 2022

Przy takich kutafonach należy dzwonić na psiarnię. Jedna nauczka wystarczy, samo wezwanie 1500zl plus próba wymuszenia.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze