Alpinestars Tech Air 5 – kamizelka z poduszką powietrzną zapewni więcej ochrony

Kamizelki z poduszką powietrzną dla motocyklistów to bardzo szybko rozwijająca się i coraz bardziej przystępna technologia. Nowością na sezon 2020 jest w pełni autonomiczna kamizelka przeznaczona do użytku drogowego - Tech Air 5.

Już nie tylko klatka piersiowa, żebra czy plecy. Ramiona to kolejna część ciała, którą zabezpieczają najbardziej zaawansowane algorytmy. Standardowy ochraniacz pleców Level 1, stanowi dodatkową ochronę dla kręgosłupa, dzięki czemu motocyklista może czuć się bezpiecznie w każdych warunkach.
 
Sercem kamizelki jest zupełnie nowa jednostka centralna (CPU), bazująca na algorytmach rozwijanych od 2001 r. przy współpracy z czołowymi zawodnikami MotoGP. Miliony kilometrów i tysiące wypadków – ilość przeanalizowanych danych jest imponująca.
 
Dzięki prowadzonym na szeroką skalę testom i badaniom powstał system oparty o sześć czujników, które przetwarzają dane w czasie rzeczywistym. Trzy akcelerometry i trzy żyroskopy analizują prędkość, przyśpieszenie i przeciążenia. Po wykryciu niebezpiecznego zdarzenia, poduszka jest napełniana w rekordowym czasie od 20 do 40 ms w zależności od jej rozmiaru.

Alpinestars Tech Air 5 - kamizelka z poduszką powietrzną zapewni więcej ochrony

 
Jak to wszystko przekłada się na rzeczywistą ochronę użytkownika? Realnie siłę uderzenia, którą absorbuje kamizelka Alpinestars Tech Air 5 można porównać do 18 tradycyjnych protektorów. Oznacza to, aż o 95% większą skuteczność niż standardowe rozwiązania.
 
Najwyższy poziom komfortu
Kamizelka Alpinestars Air Tech 5 jest kompatybilna z każdy rodzajem kurtki motocyklowej. Nie ma znaczenia, czy będzie to skórzana kurtka, czy tekstylna, ważne jest jedynie, aby miała ok. 4 cm luzu w klatce piersiowej na umieszczenie kamizelki. Podczas zakupu warto przymierzyć docelową kurtkę i kamizelkę razem.
 
Kolejnym ukłonem w stronę motocyklistów jest wydajna wentylacja kamizelki. Umieszczony na plecach ochraniacz nie zatrzymuje powietrza, a sama struktura materiału zapewnia przestrzeń do wentylacji.

Alpinestars Tech Air 5 - kamizelka z poduszką powietrzną zapewni więcej ochrony

 
Lekka konstrukcja, dostępność w rozmiarach od XS do 4XL i uniwersalność – kamizelka Alpinestars Air Tech 5 jest przeznaczona zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet. Kamizelka jest zaprogramowana na 3 napompowania. Po każdym z nich można bez problemu wymienić nabój w autoryzowanym sklepie, a w niedalekiej przyszłości każdym będzie mógł zrobić to samodzielnie. Po trzech wymianach kamizelkę należy odesłać do producenta w celu jej regeneracji.
 
Dodatkowym atutem przemawiającym za wygodną obsługą jest aplikacja łącząca kamizelkę za pomocą opcji Blueetooth z telefonem. Aplikacja Tech Air pozwala sprawdzać status kamizelki, poziom naładowania i bazując na GPS – trasę przejazdu i parametry jazdy takie jak odległość, prędkość czy czas. W razie wypadku wyśle również notyfikację SMS.

 

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze