Alpha Tauri pokazała swój bolid! Poznajcie AT02

22 lutego 2021
1
8
Wizualnie prezentuje się WOW! Czy tak samo zaprezentuje się na torze?

AlphaTauri, jako drugi zespół Formuły 1, po McLarenie, zaprezentowała swój samochód F1 na sezon 2021, napędzany silnikiem Hondy AT02.

Przeczytaj też: Tak prezentuje się McLaren MCL35M! Czy bolid z silnikiem Mercedesa zapewni Brytyjczykom mistrzowski tytuł?

AT02 jest ewolucją zeszłorocznego samochodu. Zespół pozostał co prawda przy dotychczasowej specyfikacji zawieszenie, ale sporo pracowano nad poprawkami w reakcji na zmiany w przepisach aerodynamicznych dotyczących obszarów podłogi i kanałów hamulcowych.

W sezonie 2021 zespół Alpha Tauri będą reprezentować Pierre Gasly i debiutujący w królowej sportów motorowych Yuki Tsunoda. Francuz przyznał, że pojawienie się Japończyka w zespole sprawia, że jest gotowy przyjąć na siebie pozycję lidera:

Oczywiście przybycie Yuki’ego oznacza, że będzie spoczywała na mnie większa odpowiedzialność w pracy dla zespołu i jestem gotowy podjąć się roli lidera. Jest bardzo szybkim kierowcą i pomoże nam w rozwijaniu ekipy. Znam Yuki’ego, to konkurencyjny gość, w Formule 2 pokazał na co go stać i właśnie dlatego awansował do F1.

Brakuje mu jednak doświadczenia i nie zawsze będzie mu łatwo. W każdym razie jest utalentowany i zarówno ode mnie, jak również od zespołu, będzie zależało, jak zostanie poprowadzony. Jego przybycie nie zmienia mojego podejścia, które będzie takie same, jak w zeszłym roku. Staraliśmy się w pełni wykorzystać to czym dysponujemy podczas prawie wszystkich grand prix, może poza jednym lub dwoma.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!