Alison Parker – zawodniczka enduro

Parker jest jedną z najbardziej cenionych offroadowych motocyklistek w Australii. W swoim sportowym portfolio ma niezliczone starty w imprezach na całym świecie. Swój udział w zawodach Alison stara się łączyć z pracą nad promocją tego sportu. Jedną z okazji stała się propozycja od linii lotniczych Jetstar.

Alison Parker
fot. z archiwum zawodniczki

Australijska zawodniczka enduro pojawi się w następnym wydaniu magazynu Jetstar –  miesięcznika, który znajduje się na pokładzie wszystkich samolotów tej linii lotniczej.

– To bardzo ekscytujące, aby móc promować sport enduro wśród szerszej publiczności. To jest genialna okazja, aby podkreślić, że kobiety są również bardzo zaangażowane w jazdę na motocyklu i to nie tylko miejską – powiedziała Parker, na co dzień startująca Yamahą.

Po jej imponującym występie podczas Mistrzostw Enduro FIM w inauguracyjnej rundzie  Światowych Mistrzostw Kobiet (WEWC) w 2010 roku, gdzie ukończyła w pierwszej dziesiątce najlepszych kobiet zawodników, zainteresowanie mediów jej osobą stale rosło.

– Kiedy byłam we Włoszech udzieliłam wywiadu dla francuskiego magazynu offroadowego, po czym okazało się, że materiały te wykorzystywane były do celów promocyjnych WEWC przed Polską rundą w czerwcu – wspomina Alison.

Jednak punktem kulminacyjnym w jej medialnej karierze był zdecydowanie udział w konkursie zmiany opon, gdzie rywalizowała z sześciokrotnym Mistrzem Świata Enduro, Włochem Giovannim Sala. Zawody były transmitowane na cały świat poprzez Eurosport.

Alison przygotowuje się obecnie do Motocrossowych Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Broadford w Australii, a wywiad i materiał przygotowany dla Jetstar będzie dostępny już wkrótce na pokładach samolotów tej linii.

Liczymy, że może i nasze rodzime linie lotnicze, też kiedyś wpadną na pomysł promowania polskich zawodniczek…

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze