Alfa Romeo Stelvio – najpiękniejszy SUV?

Po wielu miesiącach oczekiwania - w końcu jest! W Los Angeles zaprezentowano pierwszego SUV-a Alfa Romeo. Model Stelvio wygląda pięknie i na pewno będzie na niego wielu chętnych.

Włoscy projektanci stworzyli Alfa Romeo Stelvio nawiązując bardzo mocno do modelu Giulia, który niedawno pojawił się w salonach. Z tą różnicą, że nowy model to przedstawiciel rosnącego w siłę segmentu SUV. Auto wygląda naprawdę świetnie i jest jednym z najpiękniejszych SUV-ów ostatnich lat.

Przez ostatnie lata marka skupiała się głównie na modelach miejskich o nadwoziu hatchback, kombi i sedan. Z nowym SUV-em są wiązane wielkie nadzieje. Samochód ma pozwolić nie tylko na zdobycie rynku amerykańsku, ale znaczną poprawę wyników sprzedaży włoskiej marki.

Pod maską Stelvio znajdziemy nie tylko silniki benzynowe, ale również wysokoprężne. Można się spodziewać, że najpopularniejszym wyborem wśród klientów będą jednostki o mocy 200 KM. W gamie modelowej nie zabraknie też wersji QV z podwójnie doładowanym silnikiem V6 o mocy 510 KM. Jednostka powstała na bazie silnika Ferrari będzie połączona z ośmiobiegowym automatem przekazującym moment obrotowy na wszystkie koła. 

Alfa Romeo Stelvio zadebiutuje w polskich salonach pod koniec przyszłego roku. Oficjalna premiera samochodu w naszej części Europy odbędzie się w maju. Nowy SUV może być ciekawą alternatywą dla aut proponowanych przez niemieckich producentów z segmentu premium.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze