Alfa Romeo Giulia GTA – powrót do korzeni. Włoski sedan pod maską ma 540 KM!

Po 110 latach od narodzin marki, Alfa Romeo powraca do swoich korzeni, wskrzeszając jedną z legend w swojej historii i całej motoryzacji: Giulię GTA.

Inżynierowie Alfy Romeo pracowali nad poprawą aerodynamiki i właściwości jezdnych, ale przede wszystkim nad redukcją masy: według tych samych wytycznych pracowano nad Giulią GTA z 1965 roku. Aktywna aerodynamika została specjalnie zaprojektowana w celu zwiększenia siły docisku. Rozwiązania te zawierają wiedzę techniczną, która pochodzi bezpośrednio z Formuły 1, dzięki ścisłej współpracy z Sauber Engineering i zastosowaniu Sauber Aerokit.

Jeśli chodzi o osiągi, silnik Alfa Romeo 2.9 V6 Bi-Turbo, wykonany w całości z aluminium jest w stanie uwolnić, w standardowej konfiguracji,  moc 510 KM, a w Giulii GTA 540 KM, dzięki skrupulatnej kalibracji wykonanej przez inżynierów Alfa Romeo, którym udało się również zoptymalizować zastosowanie nowego centralnego układu wydechowego Akrapovič, wykonanego z tytanu i dostarczającego unikalny dźwięk silnika. Nowa GTA błyskawicznie przyspiesza od 0 do 100 km/h, dzięki systemowi Launch Control, chronometr zatrzymuje się w zaledwie 3,6 sekundy. 

Warto również zwrócić uwagę również na wersję Giulia GTAm,: ekstremalną wersję GTA, dwuosobową, z wewnętrznymi pałąkami i 6-punktowymi pasami bezpieczeństwa, ze 100% homologacją do jazdy po drogach. We wnętrzu zwracamy uwagę na wykończenia z Alcantary® deski rozdzielczej, paneli drzwi, schowka, słupków bocznych i pasa środkowego foteli. 

Alcantarę® jeszcze szerzej wykorzystano w wersji GTAm, w której dzięki usunięciu  tylnego siedzenia, powstała specjalna „wnęka” cała pokryta Alcantarą®, w której znajdują się specjalne uchwyty do przewożenia kasków i gaśnicy.

Alfa Romeo Giulia GTA i jej ekstremalna wersja, Giulia GTAm, zostaną wyprodukowane w limitowanej liczbie 500 sztuk. Każdy samochód będzie posiadał tabliczkę z numerem i specjalny certyfikat, stając się autentycznym kolekcjonerskim przedmiotem, podobnie jak jego słynny prekursor z 1965 roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze