Aleksandra Kujawa oraz Joanna Kiecka – kobiecy duet w RMF4rt

Przez trzy dni adrenalina opanowała bezdroża Drawska Pomorskiego podczas rajdu Baja Drawsko. W szranki z facetami, stanęły w zawodach dwie drobne blondynki. Na co dzień twarde businesswoman, w świecie motoryzacji zawodniczki Rmf 4Racing Team: Aleksandra Kujawa oraz Joanna Kiecka.

Historia motoryzacji od niemalże stu lat zapisała na swych kartach wspaniałe kobiece duety. Wystarczy wspomnieć takie nazwiska jak Annie Hall w latach 50 pilotującą swoją siostrę Mary Newton, a później Sylvie Osterberg i Ewę Rosqvist , czy wreszcie Gretę Molander i Annie Soisbault. W Polsce też mamy się czym pochwalić. Jeszcze niedawno wszyscy kibice sportów motorowych ekscytowali się udziałem Martyny Wojciechowskiej w Rajdzie Dakar, a dzisiaj 3. pozycją w 24-godzinnym wyścigu samochodowym w Dubaju Hanny Soboty. Swoją historię, Aleksandra Kujawa jako kierowca i Joanna Kiecka jako pilot, rozpoczęły tworzyć podczas przejazdu wymagającej trasy Baja Drawsko 2015. Było to kilkaset kilometrów odcinków specjalnych, podczas, których nie obyło się bez momentów ciężkich i wyczerpujących. Ze wszystkich jednak trudności zawodniczki RMF 4RACING Team wyszły obronną ręką dojeżdżając do mety, a ostatecznie pomagając całej załodze objąć prowadzenie w klasyfikacji generalnej zespołów. 

Ola po pierwszym dniu opowiadała: „Wrażenia bardzo pozytywne, chociaż przed startem było dużo stresu, jak się okazało zupełnie niepotrzebnego. Najbliżsi już nie mogli słuchać moich obaw, że nie dam rady, że będzie ciężko. W momencie startu cały stres minął i jechało nam się z Asią bardzo dobrze.”

Kolejny dzień rajdu postawił przed zawodniczkami nie lada wyzwanie. Kiedy wydawało się, że koniec dnia będzie równie dobry jak jego początek, zaczęły się schody. Pojazd dziewczyn niestety nie dojechał do mety, zatrzymał się kiedy zostało zaledwie 25 kilometrów do celu.

„Nie załamujemy się. Nie mamy zamiaru się poddać, pokażemy hart ducha podczas jutrzejszych zmagań” skomentowała Asia Kiecka.

W ostatnim dniu wysokooktanowych zmagań kobiecy duet RMF4rt przejechał dwa OeSy po 65 km. Szef zespołu Rafał Płuciennik nie krył optymizmu:
„Jesteśmy bardzo zadowoleni z pierwszej rundy Mistrzostw Polski. Jeszcze sporo rajdów do końca, sporo się może wydarzyć, natomiast jest to fantastyczny początek.” 

Już niedługo znów będzie można zobaczyć Olę i Asię w rajdowych kombinezonach podczas zmagań Baja Carpathia 1-3 maja br. „Trzymajcie za nas kciuki. Obiecujemy dostarczyć Wam jeszcze większych emocji” zaprosiła wszystkich kibiców kierowca RMF4rt.

Oficjalne wyniki rajdu Baja Drawsko:

  • Zespół RMF 4RACING Team zajął 1 miejsce w klasyfikacji zespołów
  • Załoga Aleksander FAZI Szandrowski – Rafał Płuciennik zajęła 1 miejsce w Grupie TH i 3 w klasyfikacji generalnej pierwszej rundy Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy (CEZ)
  • Załoga Krzysztof Biegun – Adam Kiecka zajęła 3 miejsce w Grupie Open
  • Załoga Aleksandra Kujawa – Joanna Kiecka zajęła 4 miejsce w Grupie Open

Joanna Kiecka – Pilot. Asia w sezonie 2015 przesiada się z fotelu Prezesa Zarządu Spółki Offactory (właściciela RMF4rt) na prawy fotel rajdówki i pilotuje debiutującą w roli kierowcy Olę Kujawę.

Aleksandra Kujawa – Kierowca. W bieżącym sezonie Ola oficjalnie po raz pierwszy reprezentuje RMF 4RACING Team w fotelu kierowcy.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

G

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze