Aleksandra Furgał, Aleksandra Bursiak i Klaudia Podkalicka w I rundzie Volkswagen Castrol Cup

Ruszyła I runda Volkswagen Castrol Cup, w której możemy kibicować trzem kobietom.

Harmonogram Volkswagen Castrol Cup 2013
fot. Volkswagen Castrol Cup

Volkswagen Castrol Cup to cykl wyścigów, którego celem jest przede wszystkim promocja młodych talentów wyścigowych. Do tej prestiżowej grupy zakwalifikowały się 3 kobiety, które zadebiutują w weekend na torze w Poznaniu.

Zawodnicy ścigają się w identycznych Volkswagenach Golfach, które przygotowuje i serwisuje Volkswagen Racing Polska. Wszystko po to, by kluczowym czynnikiem decydującym o wynikach były umiejętności kierowcy. Samochód wyposażony jest w silnik benzynowy 2.0 TSI o mocy 310 KM. Dodatkowy smak rywalizacji dodaje system Push-to-Pass, którego aktywacja na krótki czas zwiększa moc silnika samochodu o dodatkowe 50 KM!

W sezonie 2013 wyścigi są rozgrywane w pięciu krajach: w Polsce, Czechach, Austrii, na Węgrzech i na Słowacji. A organizacja pucharu przewidziana jest co najmniej na trzy sezony.

Kalendarz Volkswagen Castrol Cup:

12-13.04.2013, Tor Poznań – Polska

26-28.04.2013, Slovakiaring – Słowacja

17-18.05.2013, Automotodrom Brno – Czechy

21-22.06.2013, Tor Poznań – Polska

23-24.08.2013, Red Bull Ring – Austria

20-21.09.2013, Hungaroring – Węgry

04-05.10.2013, Tor Poznań – Polska

Na inauguracji sezonu w Poznaniu zobaczymy 25 samochodów z zawodnikami z 8 krajów w tym 13 Polaków. Gościnnie wystartuje Jerzy Dudek, były bramkarz reprezentacji Polski w piłce nożnej. Ścigać się będą również trzy piękne blondynki – Klaudia Podkalicka, Aleksandra Furgał i Aleksandra Bursiak.

Aleksandra Bursiak
fot. Volkswagen Castrol Cup

Aleksandra Bursiak urodzona w 1984 roku w Łodzi od najmłodszych lat była pasjonatką wyścigów i rajdów samochodowych. Pracowała także jako modelka, ale teraz na pierwszym miejscu stawia swojego 5-letniego synka, Jasia. Wraz z mężem prowadzi autoryzowany salon sprzedaży samochodów marki Volkswagen i od 2 lat samodzielnie kieruje działem serwisu, i części zamiennych dla Volkswagena, Audi i Skody.

Zakwalifikowanie się do cyklu VCC stanowiło dla niej wielkie zaskoczenie i jest z tego powodu bardzo szczęśliwa. Mimo wielu zajęć, we własnej siłowni mogła w wolnych chwilach przygotowywać się kondycyjnie do wyścigów. Jest perfekcjonistką w każdym calu, a jej domeną jest nieustanny rozwój i doskonalenie się, wiec swoje wyniki ma zamiar poprawiać, także w kolejnych sezonach serii. Mówi o sobie, że ma mocną psychikę, bo zarządza 30-ma mężczyznami na serwisie, potrafi wszystko poukładać i opanować emocje. Wierzy, że mimo braku doświadczenia – pokaże się z jak najlepszej strony!

Aleksandra Furgał
fot. Volkswagen Castrol Cup

Aleksandra Furgał urodzona w Szczecinie w 1985 roku, pasjonowała się tańcem, a do sportu samochodowego trafiła za sprawą taty. Ma za sobą kilka sezonów w pucharach markowych za kierownicą Kia Picanto i Cee’d, więc ściganie nie jest jej obce. Wielokrotnie udowadniała swoją skuteczność na torze, meldując się w czołówce stawki na mecie i była jedyną kobietą, która zdobyła pole position w cyklu KIA Lotos Cup. Ola lubi wszystkie sporty przesycone adrenaliną: narty, jazdę konną, sporty wodne, ale najlepiej czuje się w motorsporcie. Cieszy się, gdy w sporcie przesyconym mężczyznami pojawiają się kobiety, bo są równie dobre za kierownicą! Zimą dużo trenowała swoją kondycję i jazdę na gokartach, bo wie jak ciężko jest utrzymać koncentrację w ekstremalnych warunkach, mając 50 stopni wewnątrz auta. Cykl VCC to dla niej ciężka praca i duże wyzwanie, ale z uśmiechem przyznaje, że musi być najszybsza!

Klaudia Podkalicka
fot. Volkswagen Castrol Cup

Klaudia Podkalicka urodzona w 1986 roku w Szczecinie wiele lat tańczyła, nurkowała i szukała swojego miejsca w życiu. Obserwowała swojego tatę w motorsporcie, towarzyszyła mu, ale nie myślała o tym, by na poważnie startować. Wszystko się zmieniło po zawodach w 2007, kiedy okazało się, że jest w tym dobra! Zaczynała swoją karierę od rywalizacji na asfaltowych torach w pucharze KIA Picanto Cup i ADAC Logan Cup, a w ostatnich sezonach zdobywała doświadczenie w rajdach terenowych. Teraz z bagażem nowych doświadczeń znów wraca na tor!

Podczas każdego weekendu wyścigowego serii VCC, pierwszego dnia odbywają się dwie sesje treningowe i sesja kwalifikacyjna. Drugiego dnia zawodnicy startują w dwóch wyścigach, które oddziela kilkugodzinna przerwa.

Na torze w Poznaniu podczas sesji treningowych najszybszy był Robertas Kupcikas, a Mateusz Lisowski wygrał sesję kwalifikacyjną. Z bardzo dobrej strony pokazała się Klaudia Podkalicka, która została najszybszą z trzech kobiet startujących w tegorocznej edycji Volkswagen Castrol Cup.

W pierwszej sesji treningowej Klaudia zajęła 13 lokatę, a w drugiej poprawiła do 6-tej. W obydwóch sesjach Ola Furgał zameldowała się na 23 miejscu, a Ola Bursiak na 25-tym. W wyścigu kwalifikacyjnym wynik pogorszyła Klaudia zajmując 16. lokatę, oczko wyżej wskoczyła Ola Furgał, a Bursiak pozostała na 25 miejscu. Czy osiągane dziś w kwalifikacjach przez zawodniczki wyniki są zapowiedzią ich mozliwości podczas wyścigów? Przekonamy się już jutro!

Na stronie internetowej pucharu www.volkswagencastrolcup.pl dostępne są informacje dotyczące wszystkich rund, zawodników, torów wyścigowych oraz samochodu. W ciągu weekendu wyścigowego publikowane będą aktualne informacje o przebiegu treningów, kwalifikacji oraz wyścigów.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze