Aleksandra Fijał - polska nadzieja kobiecego driftingu

Aleksandra Fijał - polska nadzieja kobiecego driftingu

05 lipca 2016
3
7
2
Aleksandra Fijał to zawodniczka driftingowa. Jest dziewczyną nieprzeciętną. Z początku lekko wstydliwa, ale dla znajomych otwarta. Niektórzy mówią nawet, że jest szalona. Na pierwszy rzut oka wygląda na groźną - to tylko złudzenie. Jest pozytywna, a swoją energią potrafi zarazić każdego. Nie brak jej pomysłów.

We współzawodnictwie motywuje ją pozytywna rywalizacja, a nie dążenie po trupach do celu. Nie poddaje się przy pierwszej porażce, tylko wyciąga wnioski na przyszłość. Ma silny charakter. A ja mówi o sobie?

- Atmosfera motoryzacji zawsze panowała w naszym domu. Mój tata Adam Fijał, który od młodych lat startował w różnych dyscyplinach motorsportu, przekazywał nam swoją pasję. Moja przygoda z motoryzacją zaczęła się niedawno. Po tym jak mój brat Mateusz Fijał zaczął startować w zawodach driftingowych a ja na nie jeździć, za namową taty, brata, przyjaciół i innych zawodników, postanowiłam spróbować swoich sił w driftingu. Nie było to trudne. Ku zdziwieniu wszystkich po prostu wsiadłam i zaczęłam jechać bokiem. Uparcie dążyłam do perfekcji jeżdżąc w kółko po ustawionej przez team trasie z pachołków. Od sezonu 2015 zaczęłam regularnie brać udział w rundach DMP i innych lig zagranicznych już jako zawodnik. Początki nigdy nie są łatwe, ale z zawodów na zawody staram się podnosić swój poziom. Zaczęłam od BMW E36 z Akademi Driftu STW, a obecnie jeżdżę BMW E30 z silnikiem V8 4.4 L, którą otrzymałam w spadku po Marku Wartałowiczu. To auto jest już legendą.

Osiągnięcia i nagrody Aleksandry Fijał:
2015 r - Nagroda za debiut, 1 Runda STW Drift Challenge, Lotnisko Bemowo
2015 r - 2 miejsce na Czech Drift Series w Hradec Kralove (Princess of Czechring HK)
2015 r - 4 miejsce na Queen of Europe na Slovakiaring
2016 r - 4 miejsce na Driftingowych Mistrzostwach Polski w klasie Challenge , 1 Runda DMP, Lotnisko Bemowo
2016 r - 2 miejsce na rundzie Queen of Europe, Tor Kielce
2016 r - 1 miejsce w Federal Cup w Klasie Queen of Europe, DMP/KoE, Tor Kielce
2016 r - 3 miejsce w Federal Cup w Klasie Pro2 , DMP/ KoE, Tor Kielce

Zobacz na filmach jak driftuje Ola:Komentarze

ASS
05 lipca 2016 23:01
A jeździ gdzieś poza ligą swojego tatulka? Czyżby kolejne dziecko szczęścia i artykuł sponsorowany?
Od redakcji > ASS
11 lipca 2016 11:33
Wystarczy z uwagą przeczytać artykuł, żeby wiedzieć, gdzie jeździ.