Aleksandra Fijał podsumowuje sezon 2016: to było spełnienie driftingowych marzeń

17 listopada 2016
8
Aleksandra Fijał to drifterka, która z klas i zawodów amatorskich sukcesywnie przebija się do wyższych rangą rywalizacji. Podsumowała dla nas swój tegoroczny sezon.

W tym sezonie głównie startowałam w DMP (Driftingowe Mistrzostwa Polski).  Gdy łączonorundy, uczestniczyłam też w zawodach Czech Drift Series i King of Europe. Przejechałam też jedną rundę Drift Open, gdzie wyjątkowo - po przeniesieniu mnie z klasy Street - startowałam w klasie PRO. Co osiągnęłam w tym roku? Oto moje zestawienie:

4 miejsce na Driftingowych Mistrzostwach Polski w klasie Challenge , 1 Runda DMP, Lotnisko Bemowo

2 miejsce na rundzie Queen of Europe, Tor Kielce

1 miejsce w Federal Cup w Klasie Queen of Europe, DMP/KoE, Tor Kielce

3 miejsce w Federal Cup w Klasie Pro2 , DMP/ KoE, Tor Kielce

1 miejsce Gymkhana PFD, Tatra Trucks

1 miejsce na V runda DMP, Tor Kielce (Najlepsza Drifterka) 

Sezon 2016 ukończyłam na 10. miejscu klasyfikacji generalnej. Poza tym nareszcie miałam okazję wziąć udział w zawodach na Torze Poznań, które był moim marzeniem. 

W tym sezonie zasiadałam za kierownicą BMW E30, natomiast w roku 2017 planuję przesiadkę do Nissana S13. Planuję też poszerzyć horyzonty, jeśli chodzi o udział w rywalizacji poszczególnych lig. Będę chciała, tak jak dotychczas, wystartować we wszystkich rundach DMP i - jeśli czas pozwoli - pojechać jak najwięcej eliminacji Drift Open oraz innych zawodów.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Podobne artykuły

Motocaina na Youtube

Najnowsze artykuły

Motocaina na Instagramie

Gorące dyskusje