Aleksandra Fijał podsumowuje sezon 2016: to było spełnienie driftingowych marzeń

Aleksandra Fijał to drifterka, która z klas i zawodów amatorskich sukcesywnie przebija się do wyższych rangą rywalizacji. Podsumowała dla nas swój tegoroczny sezon.

W tym sezonie głównie startowałam w DMP (Driftingowe Mistrzostwa Polski).  Gdy łączonorundy, uczestniczyłam też w zawodach Czech Drift Series i King of Europe. Przejechałam też jedną rundę Drift Open, gdzie wyjątkowo – po przeniesieniu mnie z klasy Street – startowałam w klasie PRO. Co osiągnęłam w tym roku? Oto moje zestawienie:

4 miejsce na Driftingowych Mistrzostwach Polski w klasie Challenge , 1 Runda DMP, Lotnisko Bemowo

2 miejsce na rundzie Queen of Europe, Tor Kielce

1 miejsce w Federal Cup w Klasie Queen of Europe, DMP/KoE, Tor Kielce

3 miejsce w Federal Cup w Klasie Pro2 , DMP/ KoE, Tor Kielce

1 miejsce Gymkhana PFD, Tatra Trucks

1 miejsce na V runda DMP, Tor Kielce (Najlepsza Drifterka) 

Sezon 2016 ukończyłam na 10. miejscu klasyfikacji generalnej. Poza tym nareszcie miałam okazję wziąć udział w zawodach na Torze Poznań, które był moim marzeniem. 

W tym sezonie zasiadałam za kierownicą BMW E30, natomiast w roku 2017 planuję przesiadkę do Nissana S13. Planuję też poszerzyć horyzonty, jeśli chodzi o udział w rywalizacji poszczególnych lig. Będę chciała, tak jak dotychczas, wystartować we wszystkich rundach DMP i – jeśli czas pozwoli – pojechać jak najwięcej eliminacji Drift Open oraz innych zawodów.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze