Aktorki połknęły bakcyla rajdowego – galeria

Niesamowitych emocji na pętlach Baja Gothica dostarczył kobiecy zespół, a jednocześnie uroczy, aktorski duet, startujący w barwach RMF Caroline Team - Ania Dereszowska i Daria Widawska, które podczas niedzielnej rywalizacji zajęły 8. lokatę.

fot. RMF Caroline Team
fot. RMF Caroline Team

– To był mój off-roadowy debiut. Wiem już, że jeśli będę miała kolejną możliwość takiej rywalizacji, na pewno wezmę w niej udział. Atmosfera w Teamie i na trasie była rewelacyjna – powiedziała z uśmiechem na twarzy Ania Dereszowska.

– Jechało nam się cudownie. W połowie się zmieniłyśmy. Taka jazda daje olbrzymia frajdę. Widziałam to także po Ani. Ona dziś połknęła off-roadowego bakcyla – dodała na mecie rozpromieniona Daria Widawska.

100% damski team niedzielną rywalizację ukończył na 8. lokacie.

fot. RMF Caroline Team

– Cieszy mnie postawa dziewczyn. To co dziś pokazały to było coś niesamowitego. Są po prostu fantastyczne – chwalił aktorski duet twórca RMF Caroline Team.

Także męskie załogi odniosły sukces – to ich drugi występ w tym sezonie i drugi raz na pudle. Załogi RMF Caroline Team wywalczyły dwa miejsca na podium w Baja Gothica 2010. Aleksander Fazi Szandrowski i Przemysław Niemyjski uplasowali się na 2. pozycji, a duet Rafał Płuciennik/Maurycy Wolny zdobył 3. miejsce.

Najnowsze

Wejściówki na wyścigi w Modlinie rozdane!

Dziękujemy za tak duże zainteresowanie naszym konkursem i obiecujemy, że już niebawem na Motocaina.pl będzie o co walczyć w kolejnych quizach z nagrodami. Tymczasem warto sprawdzić, kto wygrał wejściówki na odbywające się w ten weekend wyścigi motocyklowe w Modlinie.

Poprawna odpowiedź to podpunkt 1. a) 2. a) 3. c) 

Natalia Florek podczas dzisiejszych trenigów.
fot. Frendl

Najszybciej odpowiedziały:

Katarzyna Bieniek
Agnieszka Wiśniewska
Magdalena Kieda
Monika – Vika Gorgoń
Magdalena Dziemidok
Irena Gajczyk
Magda Adamczuk
Anna Moderska
Agnieszka Chłopek
Marta Michalska

Paniom serdecznie gratulujemy. O sposobie odbioru biletów zwycięzczynie zostaną poinformowane mailem.

Pozostałe motocyklistki i kobiety zainteresowane motoryzacją zachęcamy do odwiedzania Motocaina.pl.

Najnowsze

Motoryzacyjny maj z Mobil 1

Będzie wesoło i motoryzacyjnie. Wiele ciekawych atrakcji przygotowuje Mobil 1 dla mieszkańców polskich miast przez cały maj i czerwiec. Wszystko zaczyna się już w najbliższy weekend.

fot. Mobil 1

Mobil 1 Tour i jego czarny namiot mają stać się synonimem początków lata pełnego motoryzacyjnych atrakcji. Zgodnie z zapewnieniami organizatora ma być dużo dobrej zabawy i motoryzacyjne nowinki dla pasjonatów. W planie: testy dachowania, możliwość obejrzenia świata w alkogoglach, symulatory bolidów F1, kursy doszkalajce, żużel w sporej dawce, atrakcje dla najmłodszych i liczne konkursy: w tym szansa na wygranie kursu doskonalenia techniki jazdy i zapasu oleju silnikowego na pięć lat.

Mobil 1 zadba też o sprawdzenie naszych aut. W specjanie zaimprowizowanych Pit Stopach mechanicy sprawdzą poziom oleju i bezpłatnie go uzupełnią. 

Spotkania będą odbywać się weekendowo w sześciu miastach według z góry ustalonego schematu. W soboty czarny namiot pojawi się od godziny 11 na parkingach przy centrach handlowych, w niedzielę spotkania organizowane będą pod miejscowymi stadionami żużlowymi. Niedziela dla fanów Ekstraligi to szansa na niepowtarzalne zdjęcia z zawodnikami i przy sprzęcie. Prawdziwa gratka dla samochodo- i motocyklomaniaczek.

Mobil 1 Tour zagości już w najbliższy weekend w Bydgoszczy, wyjątkowo od piątku. W piątek w planie spotkanie pod Galerią Pomorską, a w niedzielę pod Stadionem Polonii Bydgoszcz.

Pozostałe imprezy planowane są według następującego kalendarza:

Leszno
8 maja (sobota) – CH Manhattan
9 maja (niedziela) – Stadion im. Alfreda Smoczyka 

Zielona Góra
15 maja (sobota) – Focus Mall
16 maja (niedziela) – Stadion MOSiRu 

Częstochowa
29 maja (sobota) – Centrum Handlowe Poczesna
30 maja (niedziela) – Arena Częstochowa 

Toruń
5 czerwca (sobota) – Centrum Handlowe Bielawy
6 czerwca (niedziela) – Motoarena Toruń 

Tarnów
19 czerwca (sobota) – Centrum Handlowe Echo
20 czerwca (niedziela) – Stadion Tauron Azoty Tarnów

 

Najnowsze

Lexusowy rower

Rower z silnikiem to ciekawa alternatywa dla leniuchów, którzy chcą mieć poczucie, że coś ze sobą robią. Ten szczególny rower to również gratka dla miłośników luksusów i Lexusów.

Ciekawy wygląd i oryginalne jak na rower sterowanie
fot. Lexus

O przewadze silników elektrycznych nad spalinowymi mówi się sporo – wiadomo – liczy się ekologia. O przewadze hybryd nad pracą własnych nóg i mozolnym spalaniem kalorii dotychczas się nie mówiło, na pewno jednak znajdą się tacy, którzy po obejrzeniu najnowszego wynalazku Lexusa będą tak twierdzić.

Z okazji wyścigu kolarskiego w Wielkiej Brytanii marka Lexus zaprezentowała swój rower hybrydowy. Dwukołowiec, który zadebiutował w Tokio w październiku 2009 roku został wyprodukowany tylko w 2 egzemplarzach!

Lexus stworzył niezwykle lekki rower – zbudowany z włokien węglowych pojazd waży tylko 17 kilogramów i jest wyposażony w silnik o mocy 240 watów. Jednostka napędza przednie koło i tym samym pomaga kolarzowi w szybszej jeździe. Co ciekawe hamując kolarz może i traci szansę na tytuł najszybszego, ale i ładuje litowo-jonowe baterie pojazdu. Ładowanie bezpośrednio z gniazdka elektrycznego trwa 2 godziny.

Na razie Lexus nie planuje seryjnej produkcji swoich wygodnych pojazdów o (trzeba to przyznać) bardzo oryginalnym i futurystycznym wyglądzie, może jednak ktoś stworzy podobne rowery tylko mniej lexusowo-luksusowe, a sportowi malkontenci będą usatysfakcjonowani rozwiązaniem specjalnie dla nich.

Najnowsze

Konsekwencje ubezpieczeniowe jazdy po alkoholu

Wsiadanie za kółko po alkoholu nie tylko grozi utratą życia swojego i innych, ale rodzi konsekwencje ubepieczeniowe po ewentualnej kontroli policji. Dowiedz się, co się dzieje, gdy będziesz miała OC, lub nie, albo gdy wypadek spowoduje pijany... pieszy.

fot. Motocaina

Zanim przyjdzie Ci do głowy wsiąść za kółko po alkoholu pomyśl: możesz zabić siebie, swoich bliskich lub mieć na sumieniu życie innych ludzi. Także jeśli jesteś pijanym pieszym możesz słono zapłacić za swoją głupotę. A poza tym pamiętaj, że nawet jeśli cudem uda Ci się uniknąć wypadku, to jazda po pijanemu pociąga za sobą poważne konsekwencje finansowe. Prawo i towarzystwa ubezpieczeniowe są bezwzględne dla pijanych kierowców. 

Ze statystyk Komendy Głównej Policji wynika, że choć w 2009 r. nastąpił spadek liczby wypadków spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców o blisko 15% w porównaniu z rokiem 2008, jednak liczba zatrzymanych na „podwójnym gazie” jest nadal ogromna: w minionym roku zanotowano wzrost liczby ujawnionych kierujących pod wpływem alkoholu o 4 712 osób (z 168 612 w 2008 r. do 173 324 w 2009 r.). Alkohol, to obok nadmiernej prędkości i wymuszania pierwszeństwa, najczęstsza przyczyna wypadów drogowych.
– Średnio w ciągu jednej godziny policja zatrzymuje 20 pijanych kierowców, a przecież każdy z nich mógłby zostać potencjalnym sprawcą wypadku drogowego. Do takich sytuacji nie doszłoby, gdyby nie brak reakcji świadków, którzy pozwalają osobie pod wpływem alkoholu wsiąść za kierownicę – mówi Wojciech Rabiej z porównywarki ubezpieczeniowej rankomat.pl. 

fot. Motocaina

Przypominamy o konsekwencjach ubezpieczeniowych, z jakimi musi się liczyć każdy, kto prowadzi auto pod wpływem alkoholu. 

Jeśli jedziesz nietrzeźwa i masz ważną polisę OC
Towarzystwa ubezpieczeniowe dokonają wypłaty odszkodowania, ale nie ponoszą odpowiedzialności za Twoją jazdę po pijanemu. Co oznacza, że jeśli prowadzisz samochód pod wpływem alkoholu i zostaniesz sprawcą wypadku, ale jednocześnie posiadasz ważną polisę OC, ubezpieczyciel zwróci się do Ciebie o zwrot wypłaconego odszkodowania osobom przez Ciebie poszkodowanym. Biorąc pod uwagę, że może to być np. renta wypłacana do końca życia, należy liczyć się w takiej sytuacji z ogromnymi kosztami.

Jeśli jedziesz nietrzeźwa i nie masz ważnej polisy OC
W sytuacji, gdy sprawcą wypadku jest pijany kierowca bez ważnego ubezpieczenia OC, jego zobowiązania wobec poszkodowanych poniesie specjalna instytucja, jaką jest Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. UFG pokrywa szkody spowodowane przez kierowcę zidentyfikowanego pojazdu, który w chwili zdarzenia nie posiadał ważnego ubezpieczenia OC. Jednak i w tym przypadku sprawca nie pozostanie bezkarny, gdyż UFG zwróci się do niego o zwrot poniesionych wydatków oraz nałoży karę za nieposiadanie ważnego ubezpieczenia OC.

Jeśli jedziesz nietrzeźwa i masz AC
Polisy dobrowolne (również mieszkaniowe, polisy na życie czy NNW) zawierają wyłączenie odpowiedzialności towarzystwa, jeśli szkody są związane z faktem, że ubezpieczony spowodował szkodę lub przyczynił się do niej, będąc pod wpływem alkoholu. Nietrzeźwy kierowca, który brał udział w wypadku nie może liczyć na wypłatę odszkodowania z dobrowolnego ubezpieczenia AC. Taki zapis towarzystwa wprowadziły do ogólnych warunków ubezpieczenia i jest to powszechna praktyka. Kierowca poruszający się pod wpływem alkoholu, narkotyków bądź innych środków odurzających nie otrzyma żadnego świadczenia z AC.

Inne konsekwencje to grzywna i zakaz prowadzenia samochodów do lat 3 oraz pozbawienie wolności do 2 lat i zakaz prowadzenia samochodu do 10 lat

W Polsce dopuszczalny poziom alkoholu we krwi kierowcy to 0,2 promila. Gdy zawartość alkoholu we krwi wynosi lub prowadzi do stężenia od 0,2 do 0,5 promila (czyli w wydychanym powietrzu od 0,1 mg do 0,25 mg alkoholu w 1 dm3) mamy do czynienia ze stanem po użyciu alkoholu. W takim przypadku pijanemu kierowcy grozi grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat. Jeżeli poziom alkoholu we krwi jest większy niż 0,5 promila (a w wydychanym powietrzu jest go więcej niż 0,25 mg w 1 dm3) kierujący znajduje się w stanie nietrzeźwości, jest to przestępstwo, za które grozi pozbawienie wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia samochodu nawet do 10 lat.

fot. Motocaina

Podróż z pijanym kierowcą a OC komunikacyjne
Warto zastanowić się również, czy towarzystwo ubezpieczeniowe w ramach OC komunikacyjnego wypłaci nam odszkodowanie, jeśli podróżujemy z nietrzeźwym kierowcą i jesteśmy z jego winy uczestnikiem wypadku drogowego. W takiej sytuacji pasażerowie mogą mieć spore problemy z uzyskaniem należnego im świadczenia, a jeśli nawet zostanie ono przyznane, to powinni się liczyć z tym, że będzie o kilkadziesiąt procent niższe niż w razie wypadku spowodowanego przez trzeźwego kierowcę. Takie potrącenie wynika z faktu, że poszkodowany, akceptując nietrzeźwość kierowcy, przyczynił się do powstania szkody, zatem również powinien ponieść jej konsekwencje. 

Ograniczenie wysokości odszkodowania dotyczy także tych pasażerów, którzy są współwłaścicielami pojazdu. Tak zdarza się najczęściej wtedy, gdy osoba siedząca obok nietrzeźwego kierowcy jest małżonkiem. W praktyce wygląda to tak, że np. żona siadająca obok pijanego męża-kierowcy, może utracić swoje uprawnienia do jakichkolwiek wypłat od towarzystwa ubezpieczeniowego, jeśli przytrafi im się wypadek drogowy.

A jeśli wypadek spowodował pijany… pieszy?
Bardzo często kierowcy zastanawiają się, czy można domagać się od pijanego pieszego pokrycia kosztów naprawy pojazdu, jeśli to pieszy spowodował kolizję. Odpowiedź brzmi: można. Tylko, że w takim wypadku pijany sprawca będzie ponosił wszystkie koszty szkód osobiście, co niestety wymaga procesu sądowego.

fot. Motocaina

Nawet jeśli posiadałby polisę OC w życiu prywatnym, co jest mało prawdopodobne, to polisa nie da mu ochrony, ponieważ standardowo we wszystkich umowach dobrowolnych wyłączone z odpowiedzialności są sytuacje, w których sprawca wyrządził szkodę po pijanemu. To odróżnia umowy OC w życiu prywatnym od OC samochodowego. W OC samochodowym to towarzystwo ubezpieczeniowe jest zawsze odpowiedzialne za pokrycie szkód, a dopiero potem domaga się zwrotu wypłaconych kwot od pijanego sprawcy.

Jeżeli masz AC i będziesz mieć kolizję z osobą będącą pod wpływem alkoholu, najlepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie szkody ze swojej umowy i naprawienie szkód. Ponieważ Twój ubezpieczyciel będzie mógł żądać tych pieniędzy od sprawcy, i jeśli mu się uda nie stracisz zniżek za AC.

Najnowsze