Agresja na drodze nie popłaca

Agresywne zachowanie na drodze nigdy nie popłaca o czym przekonał się ten kierowca Jeepa.

Brak dźwięku na nagraniu utrudnia analizę tego, co się dokładanie stało. Kierowca Jeepa Grand Cherokee wjechał z drogi podporządkowanej tuż przed autem z kamerą, więc jego kierowca mógł zatrąbić.

To wyjaśniałoby dlaczego jadący Jeepem wystawił środkowy palec przez otwartą szybę. Czy wtedy kierowca auta z kamerą zatrąbił po raz drugi? To możliwe, ponieważ kierujący Grand Cherokiem zatrzymał się i wysiadł z auta coś wykrzykując.

Nie zauważył jednak, że zamiast na parking, przełączył skrzynię na wsteczny. Samochód zaczął więc cofać, aż zatrzymał się na zderzaku drugiego auta. Widząc to, kierowca Jeepa nagle stracił zapał do dyskusji i odjechał w pośpiechu.

Najnowsze

Czy to najdziwniejszy wypadek w historii wyścigów?

Różne nietypowe sytuacje można czasem zobaczyć podczas wyścigów, ale ta zdecydowanie należy do jednych z najdziwniejszych.

Do wypadku doszło niedługo po starcie drugiego wyścigu w ramach Porsche Carrera Cup France. Nastąpił kontakt między trzema samochodami na dohamowaniu do zakrętu, w wyniku którego żadne z aut nie zostało poważnie uszkodzone, ale dwóch zawodników musiało pożegnać się z dalszą jazdą.

Porsche Julesa Gounona tak niefortunnie spotkało się z autem Joffrey’a De Nardy’ego, że znalazło się na jego dachu. 911 ułożyło się wręcz idealnie, przód tylko podpierając na wielkim spojlerze.

Najnowsze

Czy nowe Suzuki Jimny dalej jest prawdziwą terenówką? Wideo rozwiewa wątpliwości

Nowe Jimny wyglądem bardzo przypomina stary model, ale czy jest równie dzielne w terenie? Zobaczcie jak radzi sobie na bezdrożach.

Nowe Suzuki Jimny jest nadal bardzo małe i zwarte (3645 mm długości), a do tego ma duży prześwit wynoszący 21 cm. Dzięki temu legitymuje się bardzo dobrymi kątami natarcia (37 st.) oraz zejścia (49 st.).

Napęd rozwiązano tradycyjnie – napędzana tylna oś i dołączana na sztywno przednia. W aucie obecna jest też skrzynia redukcyjna.

Z wideo wynika również, że Jimny może korzystać z hill holdera (po puszczeniu hamulca na wzniesieniu auto przez klika sekund nie zaczyna się staczać) oraz systemu kontroli zjazdu (samochód automatycznie steruje hamulcami, aby bezpiecznie zjechać ze wzniesienia).

Najnowsze

Audi A6 Avant z polskim cennikiem

W polskich salonach Audi można już składać zamówienia na nowe A6 Avant. Wersja kombi tego modelu klasy wyższej ma bagażnik o pojemności od 565 litrów w podstawowej konfiguracji, do 1680 litrów przy złożonych oparciach tylnej kanapy.

Standardowo Audi A6 Avant wyposażane jest w pakiet systemów bezpieczeństwa, w skład którego wchodzą m.in. systemy oświetleniowe, systemy wsparcia kierowcy i systemy bezpieczeństwa biernego. Standardem są również przednie reflektory LED dostępne także w dwóch ponadstandardowych wariantach, z których najbardziej zaawansowaną technicznie wersją są reflektory HD Matrix LED ze światłami drogowymi wysokiej rozdzielczości.

Wnętrze nowego Audi A6 Avant charakteryzuje się minimalistycznym projektem z dwoma ekranami dotykowymi zastępującymi większość przycisków w tym panel klimatyzacji. Obok wersji podstawowej, dostępne są linia wyposażenia sport i pakiet sportowy S line. Każda z nich ma swą indywidualną koncepcję kolorystyczną. Do wszystkich linii wyposażenia dodać można jeszcze pakiet stylistyki zewnętrznej S line.

Dodatkowo, Audi A6 Avant oferuje długą listę wyposażenia opcjonalnego, w którym znajdziemy m.in. dynamiczny układ czterech kół skrętnych, system nawigacji MMI navigation plus, Audi virtual cocpit, zawieszenie sportowe lub pneumatyczne, czy wyświetlacz head-up display.

Cena nowego Audi A6 Avant z silnikiem 50 TDI o mocy 286 KM (jedyna obecnie dostępna wersja) to 308 200 złotych.

Najnowsze

Zatrzymanie pijanego kierowcy – szybka akcja policji

Pijani kierowcy to ciągle poważny problem polskich dróg. Każdy z nas może pomóc w jego rozwiązaniu, tak jak autor tego nagrania.

Wideo zaczyna się od telefonu na policję. Kierowca informuje dyżurnego, że jakaś postronna osoba powiedziała mu o tym, że za kierownicą Alfy Romeo 147 siedzi pijany. Autor nagrania jedzie za podejrzanym i prosi o szybką interwencję.

Po chwili wyraźnie widać, że kierujący Alfą Romeo ma spore problemy z utrzymaniem samochodu na swoim pasie ruchu. Autor nagrania na bieżąco informuje funkcjonariusza o tym, w którą stronę się poruszają, a ten przekazuje informacje patrolowi. Zaledwie dwie minuty od odebrania przez dyżurnego telefonu, nadjeżdża nieoznakowane BMW 330i, a jego załoga nakazuje kierującemu 147 zjechać na parking.

Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia – podejrzany był kompletnie pijany, miał niemal 3 promile w wydychanym powietrzu. Będąc w takim stanie mógł w każdej chwili spowodować wypadek. Brawa dla autora nagrania za obywatelską postawę oraz dla policji za błyskawiczną interwencję.

Najnowsze