Agnieszka Flak przemierza Afrykę na Vespie

Kto powiedział, że długie podróże można odbyć tylko na drogim sprzęcie? Dziennikarka Agnieszka Flak przekonuje, że cały kontynent można zjeździć na zwykłej Vespie.

Wraz z włoskim filmowcem, Alberto Rinaldim, Agnieszka zamierza przejechać 9000 kilometrów od Republiki Południowej Afryki przez Botswanę, Tanzanię, Malawi i Mozambik, aż do ukończenia podróży z powrotem na południowym krańcu kontynentu. To kolejny raz, gdy para wybiera się w tak długą drogę na Vespie LX 150,  jednak pierwsza poza granicami Europy.

Rinaldi przekonuje, że taka wyprawa to z jednej strony sprawdzian wytrzymałości kultowego skutera, a z drugiej najlepszy sposób na poznanie niesamowitej społeczności Afryki i przeżycie niezapomnianych przygód. Zaznacza, że na poczciwej Vespie wraz z Agnieszką nie są postrzegani jako zagrożenie i mieszkańcy przyjmują ich z wyjątkową gościną, a jednoślad sam w sobie wyzwala tylko pozytywne emocje. Zdarzało się, że chciano go od nich odkupić w zamian za samochód lub nawet… krowy. Jednak pomimo problemów z oponami i niewielkim zasięgiem skutera, para nie zamierza zamieniać małej Vespy na jakikolwiek inny środek transportu.

Agnieszka przyznaje, że to właśnie niepozorność Vespy sprawia, że podróż jest taka ekscytująca. Według Andiego Reida z Vespy SA bardzo rzadko zdarza się, by dwie osoby chciały przejechać tak wielki i trudny teren na jednym z najmniejszych skuterów z oferty. Jest to świetny sposób na przekonanie się o trwałości jednośladu.

Wycieczkę polsko-włoskiej pary najlepiej śledzić na ich oficjalnym blogu http://sharp-sharp-vespa.blogspot.com/ . Trzymamy kciuki i zazdrościmy tak niesamowitej przygody.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

mam nadzieje ze podroz sie udala Pozdrawiam

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze