Afrodyta kolejną adeptką żużla

13 maja 2009
Dziewczyny nadal podbijają polską arenę żużlową. Do grona już wspomnianych przedstawicielek płci pięknej dołączyła Afrodyta Antczak z Bytnicy. Została przyjęta do szkółki żużlowej w ekstraligowym klubie ZKŻ Kronopol Zielona Góra.
Loading module...

Marzeniem Afrodyty są wyścigi na żużlu
fot. Kinga Wachowska
Afrodyta jest piętnastoletnią miłośniczką czarnego sportu. Razem z tatą od dziecka jeździła na zawody. Jednak jej przygoda z motocyklami zaczęła się, gdy miała zaledwie 10 lat. Dzięki przychylności kolegów mogła śmigać na pożyczonych od nich motorach crossowych, co pozwoliło jej na obycie się z maszynami. Wiadomo, że jest sporo różnic pomiędzy maszyną żużlową i crossową, ale już wtedy można było zauważyć predyspozycje Afrodyty do uprawiania sportów motorowych.

Afrodyta jest młodziutką, niezwykle zaciętą w swoich postanowieniach osobą z dużymi ambicjami, która już stawia przed sobą pierwsze cele. Chce udowodnić, że kobiety również potrafią się ścigać. A jakie ma marzenia? Prócz jazdy na żużlowym owalu, chciałaby jednego dnia wystartować w parze z kapitanem zielonogórskiej ekipy - Grzegorzem Walaskiem. Tego jej właśnie życzymy!

    Komentarze

    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!