Afrodyta kolejną adeptką żużla

Dziewczyny nadal podbijają polską arenę żużlową. Do grona już wspomnianych przedstawicielek płci pięknej dołączyła Afrodyta Antczak z Bytnicy. Została przyjęta do szkółki żużlowej w ekstraligowym klubie ZKŻ Kronopol Zielona Góra.

Marzeniem Afrodyty są wyścigi na żużlu
fot. Kinga Wachowska

Afrodyta jest piętnastoletnią miłośniczką czarnego sportu. Razem z tatą od dziecka jeździła na zawody. Jednak jej przygoda z motocyklami zaczęła się, gdy miała zaledwie 10 lat. Dzięki przychylności kolegów mogła śmigać na pożyczonych od nich motorach crossowych, co pozwoliło jej na obycie się z maszynami. Wiadomo, że jest sporo różnic pomiędzy maszyną żużlową i crossową, ale już wtedy można było zauważyć predyspozycje Afrodyty do uprawiania sportów motorowych.

Afrodyta jest młodziutką, niezwykle zaciętą w swoich postanowieniach osobą z dużymi ambicjami, która już stawia przed sobą pierwsze cele. Chce udowodnić, że kobiety również potrafią się ścigać. A jakie ma marzenia? Prócz jazdy na żużlowym owalu, chciałaby jednego dnia wystartować w parze z kapitanem zielonogórskiej ekipy – Grzegorzem Walaskiem. Tego jej właśnie życzymy!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze