Adam Małysz kierowcą rajdowym – galeria zdjęć i filmy

Podejrzenia się potwierdziły: "Zostanę kierowcą RMF Caroline Team" - ogłosił dzisiaj Adam Małysz w Kontrwywiadzie RMF FM. "Do tej pory skoki były moim życiem, rajdy samochodowe to realizacja marzeń" - powiedział Małysz. "Moim celem jest start w rajdzie Dakar." Motocaina była na prezentacji zespołu.

Adam Małysz, po zakończeniu wspaniałej kariery skoczka narciarskiego, postanowił spełnić swoje młodzieńcze marzenia o jeżdżeniu w rajdach samochodowych. Oficjalnie potwierdził, że zostaje kierowcą pierwszego polskiego, profesjonalnego zespołu rajdowego off-road: RMF Caroline Team. Za kierownicą specjalnie przystosowanego do rajdów, terenowego Porsche Cayenne, Adam Małysz już rozpoczął treningi i przygotowania do przyszłorocznego Rajdu Dakar. Pozostało mu już tylko zrobić licencję rajdową.

Adam Małysz jako kierowca rajdowy.
fot. Jola Żuk

Przed startem w tym najsłynniejszym, a zarazem najtrudniejszym, wyścigu świata Adam – jako kierowca RMF Caroline Team – weźmie udział w kilku innych rajdach. I tak, w czerwcu zadebiutuje w prologu Rajdu Drezno-Wrocław, w lipcu będzie się ścigał w rajdzie Baja España (w Hiszpanii), w sierpniu wystartuje w rajdzie Hungarian Baja (na Węgrzech), a w październiku czekają go dwa rajdy w Afryce: Pharaons Rally (w Egipcie) oraz RMF Morocco Challenge (w Maroku). Potem czeka go impreza, która jest marzeniem większości kierowców i najtrudniejszym wyzwaniem motoryzacyjnym – Rajd Dakar 2012. Odbędzie się on w dniach 1-15.01.2012 na bezdrożach Chile, Argentyny i Peru. RMF Caroline Team wystawi w nim dwie załogi samochodowe i jednego zawodnika na quadzie. Samochodami będą się ścigać: Adam Małysz + pilot Rafał Marton oraz Albert Gryszczuk + pilot Michał Krawczyk, natomiast quadem – Łukasz Łaskawiec, który był prawdziwą sensacją ubiegłorocznego Dakaru, podczas którego zadebiutował i od razu zajął trzecie miejsce.

RMF już od 2008 roku jest partnerem tytularnym RMF Caroline Team, w barwach RMF w rajdach udział wzięły m.in. Marta Grzywacz, Daria Widawska oraz  Anna Dereszowska. RMF Caroline Team tworzą sami panowie , mamy jednak nadzieję, że to się zmieni w niedalekiej przyszłości.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze