Adam Małysz kierowcą rajdowym – galeria zdjęć i filmy

Podejrzenia się potwierdziły: "Zostanę kierowcą RMF Caroline Team" - ogłosił dzisiaj Adam Małysz w Kontrwywiadzie RMF FM. "Do tej pory skoki były moim życiem, rajdy samochodowe to realizacja marzeń" - powiedział Małysz. "Moim celem jest start w rajdzie Dakar." Motocaina była na prezentacji zespołu.

Adam Małysz, po zakończeniu wspaniałej kariery skoczka narciarskiego, postanowił spełnić swoje młodzieńcze marzenia o jeżdżeniu w rajdach samochodowych. Oficjalnie potwierdził, że zostaje kierowcą pierwszego polskiego, profesjonalnego zespołu rajdowego off-road: RMF Caroline Team. Za kierownicą specjalnie przystosowanego do rajdów, terenowego Porsche Cayenne, Adam Małysz już rozpoczął treningi i przygotowania do przyszłorocznego Rajdu Dakar. Pozostało mu już tylko zrobić licencję rajdową.

Adam Małysz jako kierowca rajdowy.
fot. Jola Żuk

Przed startem w tym najsłynniejszym, a zarazem najtrudniejszym, wyścigu świata Adam – jako kierowca RMF Caroline Team – weźmie udział w kilku innych rajdach. I tak, w czerwcu zadebiutuje w prologu Rajdu Drezno-Wrocław, w lipcu będzie się ścigał w rajdzie Baja España (w Hiszpanii), w sierpniu wystartuje w rajdzie Hungarian Baja (na Węgrzech), a w październiku czekają go dwa rajdy w Afryce: Pharaons Rally (w Egipcie) oraz RMF Morocco Challenge (w Maroku). Potem czeka go impreza, która jest marzeniem większości kierowców i najtrudniejszym wyzwaniem motoryzacyjnym – Rajd Dakar 2012. Odbędzie się on w dniach 1-15.01.2012 na bezdrożach Chile, Argentyny i Peru. RMF Caroline Team wystawi w nim dwie załogi samochodowe i jednego zawodnika na quadzie. Samochodami będą się ścigać: Adam Małysz + pilot Rafał Marton oraz Albert Gryszczuk + pilot Michał Krawczyk, natomiast quadem – Łukasz Łaskawiec, który był prawdziwą sensacją ubiegłorocznego Dakaru, podczas którego zadebiutował i od razu zajął trzecie miejsce.

RMF już od 2008 roku jest partnerem tytularnym RMF Caroline Team, w barwach RMF w rajdach udział wzięły m.in. Marta Grzywacz, Daria Widawska oraz  Anna Dereszowska. RMF Caroline Team tworzą sami panowie , mamy jednak nadzieję, że to się zmieni w niedalekiej przyszłości.

Najnowsze

Akcja „Piłeś, nie jedź” przed świątecznymi wyjazdami

„Sto lat! Nawet tyle nie wystarczy, żeby zapłacić za życie innych" - oto hasło tegorocznej edycji akcji „Piłeś, nie jedź". Nie ma takiej ceny, którą można by zapłacić, aby wrócić komuś życie lub zdrowie. Akcja jest przestrogą przed jazdą na podwójnym gazie podczas świątecznych wyjazdów.

Lepiej zapobiegać, niż potem żałować…
fot. Motocaina.pl

Ze statystyk wynika, że w ubiegłym roku spadła liczba wypadków spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców. Kampania społeczna prowadzona pod hasłem „Piłeś? Nie jedź?” ma na celu uświadomienie kierowcom, jak dramatyczne skutki może spowodować jazda pod wpływem alkoholu.

Jak alkohol wpływa na kobiecy organizm dowiesz się klikając tutaj.

Tegoroczna, czwarta edycja kampanii rozpoczęła się 12 kwietnia 2011 r. Organizatorzy (Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy) chcą dotrzeć przede wszystkim do młodych kierowców (pomiędzy 18. a 30. rokiem życia), którzy są bardzo często zarówno sprawcami, jak i ofiarami wypadków komunikacyjnych. Policyjne statystyki wykazują, że wzmożone kontrole oraz działania edukacyjne przekładają się na widoczne zmniejszenie liczby wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców. 

W tym roku, w ramach kampanii „Piłeś, nie jedź”,  na ponad 400 stacjach BP, a także podczas kontroli drogowej kierowcy będą otrzymywać ulotki z informacją o kampanii, a spot promocyjny będzie można zobaczyć w TVN i TVN Turbo, 44 kinach w całej Polsce, na 102 ekranach LCD na 37 uczelniach wyższych i 534 ekranach LCD w kilkuset autobusach komunikacji miejskiej w sześciu miastach. Plakaty kampanii pojawią się w 44 Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego, podczas rajdów organizowanych przez Polski Związek Motorowy oraz w ok. 200 autobusach komunikacji miejskiej w jedenastu miastach. Podczas plenerowych imprez wykorzystane zostaną symulatory dachowania oraz symulatory jazdy z modułem „prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu”. 

Najnowsze

Walka z cofaniem liczników samochodowych

Ministerstwo Infrastruktury w odpowiedzi na interwencję poselską podjęło walkę z nieuczciwymi handlarzami cofającymi liczniki pojazdów. Wcześniej w tej sprawie zostały podjęte działania również przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Ministerstwo Infrastruktury, w nowoprojektowanej ustawie  o centralnej ewidencji pojazdów i centralnej ewidencji kierowców, przewidziało wprowadzenie przepisów przeciwdziałających cofaniu liczników pojazdów.

Informacje o stanie licznika pojazdu znajdą się w CEP (Centralnej Ewidencji Pojazdów). Wg rządowego projektu informacje o przebiegu pojazdu będą przekazywane do systemu przy każdorazowym przeglądzie przez stacje kontroli pojazdów.

Dzięki temu wprowadzone zostanie rozwiązanie systemowe umożliwiające kupującemu weryfikację stanu przebiegu auta. Dane te będą udostępniane przez platformę ePUAP, w której, poprzez wpisanie danych z dowodu rejestracyjnego, udostępniony zostanie prawdziwy stan licznika. 

W odpowiedzi na interpelację nt. możliwości penalizacji zachowań polegających na cofaniu liczników pojazdów, Minister Sprawiedliwości poinformował, że podjęte zostały prace nad umieszczeniem w Kodeksie Karnym osobnego typu przestępstwa – cofania wskazań licznika. 

Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości

fot. Motocaina.pl

Najnowsze

Ashley Fiolek w reklamie Red Bulla – film

Ashley Fiolek, filigranowa blondynka z Florydy, mimo wady słuchu, postanowiła realizować swoje pasje. Obecnie jest nie tylko dobrze zapowiadającą się zawodniczką, ale także gwiazdą nowej reklamy Red Bulla.

Ashley Fiolek
fot. materiały prasowe zawodniczki

Bardzo dobrze znana w środowisku FMX Ashley, ma na swoim koncie kilka spektakularnych zwycięstw, między innymi: tytuł najszybszej kobiety na motocyklu w zawodach US motocross, zwycięstwo w 2008 roku w narodowych mistrzostwach, 3 złote medale letnich zawodów X Games.

W wieku 13 lat Ashley wygrała jedne z najtrudniejszych zawodów dla amatorów US Motocross Championship, dzięki czemu Amerykańskie Stowarzyszenie Motocyklistów (AMa) uznało ją za talent 2004 roku. Jako pierwsza kobieta dołączyła do teamu zawodników Honda Red Bull oraz przechodząc na zawodowstwo stała się pierwszą niesłyszącą profesjonalistką w kobiecym motocrossie.

Zapraszamy do obejrzenia najnowszej produkcji Redbulla:

 

Najnowsze

Pippa Mann w Indianapolis 500

Brytyjka - kierowca wyścigowy, dołączy do Sebastiana Saavedra i weźmie udział w wyścigu na 100-lecie Indy 500. Będzie to jej debiut w serii IZOD IndyCar.

Pippa Mann
fot. materiały prasowe zawodniczki

Pipa, która jako pierwsza i jedyna kobieta w ubiegłym roku zdobyła pole position, powiedziała:

– Pracowaliśmy z całym zespołem bardzo ciężko przez całą zimę, aby mieć szanse powalczyć w serii Indy 500. Razem z Conquest Racing wzięłam udział w testach na początku tego roku, które wypadły całkiem nieźle, co zmotywowało mnie do dalszej pracy. Mimo, iż w ciągu ostatnich kilku miesięcy moje życie przypomina trochę jazdę rollercoasterem jestem po prostu zachwycona, że udało nam się to osiągnąć. Tegoroczny wyścig zapowiada się niezwykle interesująco, ponieważ weźmie w nim udział wielu
wybitnych kierowców. Nie ukrywam, że rekord kwalifikacji jaki udało mi się osiągnąć podczas Super Speedway, wprawia mnie w dobry nastrój i motywuje do walki o najlepszą pozycję. Staram się nie myśleć, że jestem debiutantem tylko skupić na tym żeby pokazać na co mnie stać. Nie mogę się już doczekać, aby znaleźć się wśród 36 kierowców na torze Indianapolis Motor Speedway.

Zawodniczka często pozuje w sesjach do różnych gazet.
fot. materiały prasowe zawodniczki

Właściciel zespołu Conquest Racing, Eric Bachelart, dodał:
– Cieszę się, że mogę potwierdzić start Pippy razem z Sebastianem w Indy 500. Pippa zapowiada się bardzo obiecująco, ponieważ na torze czuje się bardzo swobodnie co udowodniła podczas testów. Mamy nadzieję, że pokaże na co ją stać, a nasza współpraca nie zakończy się tylko na jednym wyścigu.

Mann to czwarta kobieta, które potwierdziła swój udział w serii Indy 500, jednocześnie jest też pierwszą Brytyjką, która wystartuje w wyścigu na dystansie 500 mil.

Najnowsze