Karolina Chojnacka

ABT Sportsline przekształca Audi RS 5 w osobisty samochód marzeń

ABT Sportsline jest znane nie tylko ze spektakularnych pojazdów o ściśle określonych specyfikacjach, w wielu przypadkach samochody klientów są również udoskonalane „à la carte”.

Szczególnie atrakcyjnym przykładem jest niedawno ukończony ABT Audi RS 5 w urzekającym metalicznym wykończeniu Sonoma Green. 21-calowe felgi aluminiowe ABT Sport GR w specjalnym kolorze „Racing Gold matt” kontrastują z błyszczącym lakierem. Ale geometria obręczy z mocno wklęsłym wzorem jest równie spektakularna.

ABT Audi RS 5

Przeczytaj też: Audi RS 5 Coupé i RS 5 Sportback – do setki w niecałe 4 sekundy

Mały, ale efektowny pakiet aerodynamiczny udoskonala linie ekstrawaganckiego coupé. Wentylacja ABT w sterówce w błyszczącej czerni, każda z wykończeniem z włókna węglowego, nawiązuje  do ogromnej mocy ukrytej w komorze silnika tego Audi RS 5 Coupé. Kolejną atrakcją są naszywki na błotnikach z błyszczącego włókna węglowego. Wizualnym finałem jest tylny spojler ABT o tym samym wyglądzie i dotyku.

Ta dynamiczna platforma jest miejsciem, gdzie można przeprowadzić najmocniejszy tuning silnika oferowany obecnie przez firmę dla RS 5: ulepszenie wydajności ABT Power S o 530 KM (390 kW) i 680 Nm.

Wzrost mocy przekłada się na osiągi. Sprint od 0 do 100 km/h skraca się z 3,9 do 3,6 sekundy. W samochodach z fabrycznymi hamulcami ceramicznymi istnieje również opcja zwiększenia prędkości maksymalnej do 300 km/h.

Zastosowano sprężyny zawieszenia ABT o regulowanej wysokości, które ułatwiają opuszczanie do 25 mm. Doskonale spisują się na zakrętach w połączeniu ze sportowymi stabilizatorami ABT na przedniej i tylnej osi. Poprawiają także jakość prowadzenia, zmniejszając przechyły i przeciwdziałając podsterowności.

ABT Audi RS 5

Przeczytaj też: Audi RS 5 Sportback – niemiecka definicja piękna

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze