Abarth Rally Cup: trwają zapisy do Pucharu w sezonie 2021!

14 lutego 2021
Po opublikowaniu regulaminu europejskiej serii, w której po raz trzeci wystartuje Abarth 124 rally, rozpoczęły się zapisy do tegorocznej edycji. Pula nagród wynosi 169 000 euro. W każdym rajdzie na zdobywców pierwszych trzech miejsc czeka 24 000 euro, a dla zwycięzcy mistrzostw przewidziano główną nagrodę w wysokości 25 000 euro.

Trzecia edycja Abarth Rally Cup rozpocznie się 18 czerwca od rozgrywanego na szutrowej nawierzchni Rajdu Polski, będącego jedną z rund Rajdowych Mistrzostw Europy FIA (ERC). Po Andrei Nucicie, zwycięzcy w 2019 roku i Andrei Mabellinim, który triumfował w 2020 roku, na kierowców czekają kolejne wyzwania podczas sześciu najbardziej przemawiających do wyobraźni europejskich imprez. Po opublikowaniu regulaminu dla serii 2021, oficjalnie ruszyły zapisy do nowego sezonu, w którym zawodnicy będą ścigać się za kierownicą 300-konnego samochodu z logo Skorpiona.

Wraz ze zmianami w kalendarzu FIA ERC, sezon 2021 otworzy ciekawy duet krajów. Po Polsce, gospodarzem drugiej rundy Abarth Rally Cup będzie Łotwa, gdzie kierowcy również mają rywalizować na luźnej nawierzchni. Abarth 124 rally z zestawem do jazdy po drogach szutrowych, z wyższym o 40 mm prześwitem i 15-calowymi felgami aluminiowymi OZ, już nieraz pokazał, że jest skuteczną rajdową bronią. Podobnie jest na asfalcie, a więc najlepszej nawierzchni do ukazania całego potencjału tego tylnonapędowego samochodu z logo Skorpiona. O wszechstronności i osiągach Abartha świadczy fakt, że w ostatnich trzech sezonach święcił triumfy w Pucharze FIA R-GT, czyli tak naprawdę w Mistrzostwach Świata Gran Turismo.

Przeczytaj też: Nowe Abarth 595 Scorpioneoro i Abarth 595 Monster Energy Yamaha - edycja limitowana

Francesco Morosini, Abarth Senior Brand Manager & Racing, wyznał:

W 2021 roku zaangażowanie Abarth Racing w świat rajdów nadal trwa i rozpoczyna się serią, coraz bardziej docenianą przez kierowców oraz pilotów, częściowo także dzięki bardzo dużej puli nagród. W ciągu ostatnich trzech sezonów Abarth 124 rally został światowym liderem wśród samochodów R-GT. W tym roku po raz kolejny postaramy się dobrze rozegrać tę partię, by utrzymać tytuł mistrza świata na własnym boisku, mimo że nasi przeciwnicy są coraz silniejsi.

Świat sportu motorowego od zawsze stanowił integralną część DNA marki Abarth, a zgodnie z filozofią Carlo Abartha, jedną z jej misji jest pomaganie młodym kierowcom w ich rozwoju. Marka Abarth jest zaangażowana również w mistrzostwa Formuły 4, umożliwiające młodym talentom kartingu rozpoczęcie startów w wyścigach oraz kontynuowanie ich kariery w wyższych kategoriach. W istocie, w świecie rajdów, w pierwszych 2 edycjach Abarth Rally Cup zwyciężyli dwaj kierowcy poniżej 30. roku życia – Andrea Nucita i Andrea Mabellini. Mamy nadzieję, że nadal będziemy trampoliną do międzynarodowych sukcesów.

Pula nagród na sezon 2021 jest bardzo duża i wynosi aż 169 000 euro. Zwycięski kierowca w każdym rajdzie otrzyma 10 000 euro, za zajęcie drugiego miejsca przewidziano 8000 euro, a trzeciego 6000 euro.  Na zdobywcę tytułu mistrza czeka nagroda główna w wysokości 25 000 euro.

Abarth Rally Cup* – FIA European Rally Championship:

  1. Rajd Polski (Polska – szuter) 18-20 czerwca
  2. Rajd Lipawy (Łotwa – szuter) 1-3 lipca
  3. Rajd Roma Capitale (Włochy – asfalt) 23-25 lipca
  4. Rajd Barum Zlín (Czechy – asfalt) 27-29 sierpnia
  5. Rajd Węgier (Węgry – asfalt) 22-24 października
  6. Rajd Wysp Kanaryjskich (Hiszpania – asfalt) 18-20 listopada.

* Do potwierdzenia przez FIA WMSC

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!