A Ty, co wozisz w bagażniku – zapasową parę butów?

Polacy traktują swoje bagażniki, jak przechowalnie na niepotrzebne rzeczy - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Shell Polska.

Tak uporządkowany bagażnik to rzadkość.

Wrzucamy do samochodu mnóstwo rzeczy, ale nie wyjmujemy ich, kiedy nie są już nam potrzebne. Ankieta, zrealizowana ostatnio w Polsce wykazała, że co trzeci Polak wozi w swoim bagażniku stale około 10 przedmiotów, co nie jest bez znaczenia dla dbających o ekonomię jazdy.

O sposobach poskromienia bałaganu w bagażniku przeczytasz tutaj.

Przygotowani na każdą okoliczność
Jako naród jesteśmy zawsze przygotowani na nieprzewidywalne sytuacje. W bagażnikach samochodów  ponad 80% badanych wozi ze sobą trójkąt ostrzegawczy, koło zapasowe i gaśnicę. Ponad ¾ pamięta o apteczce. Ale dbałość o bezpieczeństwo to nie jedyne cechy, jakie nas wyróżniają. Polak generalnie lubi wozić ze sobą dużo. Niezależnie czy jeździmy kombi czy niedużym, miejskim autem – zabieramy ze sobą wszystko, co „może się przydać’” Przodują w tym kobiety. Niemal ¼ Pań, zawsze ma w aucie zapasową parę butów na wypadek nieprzewidzianego spotkania. Podobnie rodzice wożący zabawki dla dzieci, zarówno te które już dawno się znudziły jak i te ulubione. Pojawiają się one się w niemal 10% samochodów.

Luźne przednioty – czasem zupełnie nie potrzebne, nie powinny „jeździć” w samochodzie.
fot. Citroen

Z ciągłym nadbagażem
Bez względu jednak na to, co mamy w swoim samochodzie warto skupić się ile tego wozimy. A jest tego sporo! Co trzeci Polak ma w swoim bagażniku aż 10 przedmiotów, a co 7 kierowca nawet powyżej 15 różnych gabarytów. Co ciekawe to, co wozimy, do najlżejszych nie należy. Jak wykazało badanie, zakupy spożywcze w tym zgrzewki wody mineralnej, proszki do prania czy puszki,  dłużej niż jeden dzień wozi w bagażniku 53% kierowców. Również ciężki sprzęt sportowy , jak rakiety tenisowe, torby na siłownię czy kije golfowe zalegają w bagażnikach aż 15% aktywnych kierowców. Jedynie 3% Polaków prowadzi samochód z pustym bagażnikiem, ponieważ nie widzi potrzeby, żeby mieć w samochodzie dodatkowe kilogramy.

Nieekonomicznie
To, co mamy w bagażnikach ma znaczący wpływ na zużycie paliwa, wynika z zasad ekonomicznej jazdy Shell, ale czy Polak o tym wie? Według badania, 34% respondentów uważa, że załadowany bagażnik tylko trochę wpływa na spalanie, co pokazuje, brak zastanowienia się nad tym, co wkładamy do bagażnika. Tylko 6% Polaków przyznaje, że to, co i ile wozimy w bagażniku bardzo mocno zwiększa zużycie paliwa.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze