9. Rajd Polski Historyczny odwołany. Koronawirus pokrzyżował kolejne plany

Po dwóch latach przerwy, do kalendarza FIA na sezon 2020 ponownie został wpisany 9. Rajd Polski Historyczny, organizowany przez Automobilklub Krakowski. Impreza miała być rozegrana w terminie 3-5 września 2020.

Oprócz konkurencji międzynarodowej pod nazwą FIA Trophy for Historic Regularity Rallies, 9. R.P.H. miał być również wliczany do Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność, a poszczególne etapy dzienne miały stanowić 6., 7. i 8. rundę MPHRR.

Niestety, rozwój sytuacji zniweczył nasze zamierzenia. Po pierwsze FIA postanowiła ostatnio, że do finałowego rajdu cyklu FIA Trophy for Historic Regularity Rallies w Szwajcarii zostaną dopuszczone wszystkie chętne załogi, nie zaś tylko te, które zdobyły punkty we wcześniejszych rundach kwalifikacyjnych. Z tego powodu wzięły w łeb nasze rachuby co do frekwencji, bo skoro można w Szwajcarii wystartować bez dorobku z rund eliminacyjnych, to potencjalni uczestnicy naszego rajdu oczywiście nie będą brać na siebie dodatkowych kosztów, wynikających ze startu w 9. RPH. Po drugie zapaść gospodarcza, wywołana pandemią Covid 19, pozbawiła nas złudzeń co do pełnego wywiązania się naszych partnerów ze zobowiązań sponsorskich – wylicza Erwin Meisel, dyrektor 9. RPH.

Wobec takich przeszkód nasz klub musiał z żalem podjąć jedyną słuszną w tych warunkach decyzję o odstąpieniu od organizacji 9. RPH. Nawet przy największym reżymie oszczędnościowym nie będziemy w stanie przygotować tej imprezy jedynie w oparciu o opłaty wpisowe od niezbyt licznej grupy potencjalnych uczestników. Ubolewamy nad tym, bo w przygotowanie zawodów włożyliśmy nie tylko sporo wysiłku i energii, ale także znaczne środki finansowe, które po prostu przepadły. O naszym postanowieniu powiadomiliśmy już PZM i FIA, zaś poprzez tę informację prasową zawiadamiamy wszystkich zainteresowanych – zarówno zawodników, jak i sympatyków sportu samochodowego – dodaje Paweł Owczyński, prezes Automobilklubu Krakowskiego.

Organizatorzy 9. RPH musieli w uzgodnionym z hotelami terminie anulować poczynione w ubiegłym roku rezerwacje miejsc noclegowych. Zarazem zostały złożone rezerwacje dla przyszłorocznej edycji RPH na termin 16-19 października 2021.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze