84-latka potrąciła biegającą Reese Witherspoon – film

Amerykańska aktorka Reese Witherspoon została potrącona przez samochód podczas joggingu na Georgina Avenue w Santa Monica, w Kalifornii. W amerykańskich mediach rozgorzała dyskusja, kto zawinił?

Jak to zwykle w takich sytuacjach bywa dyskusja o tym, kto zawinił będzie się toczyć wiele tygodni.
fot. YT

Sprawcą wypadku była 84-letnia kobieta kierowca. Na szczęście samochód jechał z prędkością jedynie 32 km/h.

Do wypadku doszło, kiedy znana między innymi z roli w filmie „Legalna Błondynka” Reese Witherspoon, przebiegała przez niedozwolne miejsce podczas jej codziennego joggingu po ulicach Los Angeles. Jadąca z prędkością 32 km/h 84-letnia staruszka nie zdążyła zahamować i potrąciła aktorkę.

Witherspoon została odwieziona do pobliskiego szpitala. Poza drobnymi urazami nie stwierdzono u 35-letniej aktorki większego uszczerbku na zdrowiu.

Początkowo zatrzymana za potrącenie pieszego kierująca pojazdem, pod wpływem zeznań świadków zdarzenia została zwolniona z aresztu.

Oczywiście zdarzenie spowodowało wielką dyskusję w amerykańskich mediach.

Najnowsze

Peugeot HX1 i designerskie szpilki – idealny duet do jazdy?

Niemożliwe staje się możliwe, co postanowił udowodnić Peugeot, tworząc koncept sportowego samochodu "dla mam", któremu dedykowane są specjalne szpilki do jazdy. Za projekt wnętrza odpowiada Polak, designer Adam Bazydło.

Z pewnością tworząc koncept HX1 projektanci mieli przed oczami obraz młodej, nowoczesnej mamy. Dlatego też postanowiono zrezygnować z typowego kształu vana, a postawiono na ostre kształty i dbałość o detale.

Czy zmieniać obuwie na obcasie wsiadając do samochodu? „Nie dla obcasów i botoxu stóp”kliknij tutaj. 

Nowoczesny, hybrydowy pojazd – HX1 – koncept Peugota dedykowany paniom.
fot. Peugeot
O szpilkach od Lamborghini i Opla pisałyśmy wcześniej tutaj.

Peugeot HX1 ma wymiary godne limuzyny (495,4 x 100 x 137,3 centymertów), sportowy charakter nadwozia. Auto ma mieć komfortowe wnętrze, które może pomieścić aż 6 pasażerów. Ale to nie wszystko. Fotele z tyłu można rozłożyć w taki sposób, że przy odpowiednim ułożeniu, korzystając z olbrzmiej przestrzeni bagażowej, jest możliwe uzyskanie trzeciego rzędu siedzeń.

fot. Peugeot

To co rzuca na łopatki to wydzielenie dwóch stref we wnętrzu HX1. Motion – strefa pasażera, która jest zarówno strefą ruchu, jak i kawiarnianym wnętrzem – w konsoli między fotelami kryje się nie tylko minibar, ale także ekspres do kawy. Emotion to obszar kierowcy – przesuwającą się wraz z siedzeniem kierownica i wielofunkcyjny wyświetlacz, który pokazuje tylko najważniejsze informacje na brzegach ekranu. Całość jest elegancka, co uzyskano poprzez użyte materiały – aluminium, drewno – z naturalnego dębu wykonano m.in. podłogę i elementy osprzętu. Znajdziemy również we wnętrzu HX1 ozdoby z marmuru z Carrary.

Szpilki, które uchronią Cię przed mandatem? Czytaj tutaj.
Tak wygląda młoda, nowoczesna mama, według Peugeota.
fot. Peugeot

Jak na nowoczesne auto przystało wykorzystano tu stosowaną już we wcześniejszych prototypach technologię Hybrid4 – silnik wysokoprężny i jednostkę elektryczną. Turbodiesel o pojemności 2,2 l i mocy 204 KM napędza przednią oś, podczas gdy silnik elektryczny o mocy 95 KM napędza oś tylną. W sumie układ może osiągnąć moc 299 KM. Wykorzystano także technologię plug-in, pozwalająca ładować litowo – jonowe akumulatory samochodu prądem z miejskiej sieci elektrycznej. Według danych producenta, w trybie całkowicie elektrycznym, auto może przejechać 30 kilometrów.

Wykorzystując obie jednostki Peugeot HX1 ma osiągać średnie spalanie na poziomie 3,2 l/100 km, a emisja dwutlenku węgla ma wynosić 83 g/km.

Producent zaprojektował do tego auta specjalne buty w postaci szpilek. Styliści Peugeota współpracowali w tym względzie z Pierrem Hardym, projektantem luksusowego obuwia. Jak zapewniają projektanci koturny zostały wyprofilowane w taki sposób, że bez problemu można w nich prowadzić samochód. Również na co dzień nie powstydziła by się ich żadna kobieta. Srebrne koturny świetnie mogą prezentować się na damskiej stopie, chociaż z pewnością noszenie do nich czarnych skarpetek może wywołać dyskusję.

fot. Peugeot

Czy koncept HX-1 zapoczątkuje nową erę, tego dowiemy się już niedługo, póki co Peugeot będzie próbował podbić publiczność salonu samochodowego we Frankfurcie.

O ochraniaczach na obcasy, podczas jazdy samochodem, pisałyśmy wcześniej tutaj.

Najnowsze

Zgłoszenie na Puchar Kobiet Motocaina.pl

Zweryfikuj swoje umiejętności jako kierowcy, rywalizuj z innymi, pełnymi zapału do jazdy kobietami i wygraj wiele cennych nagród w warszawskim Pucharze Kobiet Motocaina.pl! Objaśniamy, co należy zrobić, aby zgłosić swój udział, krok po kroku.

 

Magda Wilk – kierowca wyścigowy, doradzi jak poprawnie przejechać próby.
fot. Jola Żuk

Jeśli jesteś zainteresowana uczestnictwem w Pucharze Kobiet Motocaina.pl (o zawodach szerzej przeczytasz tutaj) zapisz na swoim komputerze załączony poniżej wniosek. Następnie wypełnij dokładnie wszystkie pola zgłoszenia i zapisz zmiany. Plik wyślij jako załącznik mailem na adres puchar@motocaina.pl wraz ze skanem dowodu przelewu wpisowego (120 złotych) na konto Motocaina.pl w VW Bank Direct o numerze 63 2130 0004 2001 0465 3069 0001. W tytule przelewu umieść informację: wpisowe IMIĘ NAZWISKO za udział w PK Motocaina.pl

 

Takie zgłoszenie należy wysłać najpóźniej do godziny 12, 5 października 2011 roku.

Zapisany na komputerze plik wydrukuj i podpisz własnoręcznie. Przyjedź z tym dokumentem, ważnym prawem jazdy kat. B, dowodem rejestracyjnym samochodu, którym będziesz startować wraz z jego ubezpieczeniem OC i NW (auto musi mieć też apteczkę i gaśnicę) oraz dowodem osobistym i kaskiem dnia 8 października na teren Automobilklubu Polski przy ul. Powstańców Śląskich 127 (płyta lotniska Bemowo, wjazd od ul. Piastów Śląskich). Tam należy się zgłosić do biura zawodów, gdzie otrzymasz pełen pakiet informacyjny (mapki, harmonogram czasowy, talony na catering) i naklejki: sponsorów, organizatorów oraz numer startowy.

Chcesz zwyciężyć w Pucharze? Trzeba się zgłosić
fot. Motocaina.pl

Potem już tylko krótka odprawa z informacją o zasadach Pucharu Kobiet Motocaina.pl i będziemy czekać na Ciebie na starcie pierwszej próby o godzinie 9.30 (dokładny harmonogram imprezy znajdziesz tutaj). 

Próby będą polegały na przejechaniu wytyczonej pachołkami lub oponami trasy (będzie ją można wcześniej przejść na piechotę) w możliwie najkrótszym czasie. Każda uczestniczka, lub dwuosobowa załoga w jednym aucie startuje oddzielnie, indywidualnie. Zaraz po ukończeniu jedej próby, należy się udać w kierunku następnej, zgodnie z harmonogramem czasowym.

Każda załoga i uczestniczka będzie miała sesję zdjęciową z profesjonalną fotograf – zdjęcia otrzymają panie najpóźniej tydzień po zakończeniu imprezy. Harmonogram czasowy podjazdu w miejsce wyznaczone na sesję zdjęciową na terenie lotniska Bemowo zostanie przekazany razem z pakietem informacyjnym rano 8/10 przed odprawą.

Zapraszamy wszystkich do kibicowania paniom i oglądania show – wstęp bezpłatny.

Kontakt:
Katarzyna Frendl
redakcja@motocaina.pl 
602 624 140

Magdalena Wilk
wilk@motocaina.pl 
502 262 964  

Najnowsze

Nowy Suzuki Burgman napędzany wodorem?

Atrakcją na stoisku Suzuki, podczas trwającego właśnie salonu we Frankurcie, jest skuter Suzuki Burgman zasilany wodorem. Jednoślad otrzymał europejską homologację jako pierwszy pojazd z ogniwem paliwowym na świecie.

Burgman z ogniwem paliwowym zadebiutował na 41. Salonie Motoryzacyjnym w Tokio w październiku 2009 roku.  Od lutego 2010 roku Suzuki i brytyjska firma Intelligent Energy, która opracowała system zasilania wodorem w układzie ogniw paliwowych dla Burgmana, wspólnie uczestniczą w testach skutera na drogach publicznych, prowadzonych pod egidą Komisji Strategii Technologicznych brytyjskiego rządu. Testy z udziałem jednego skutera odbywają się w okolicach Uniwersytetu Loughborough w środkowej Anglii.

Skuter Burgman zasilany ogniwem paliwowym powstał na bazie standardowego Burgmana, stworzonego do jazdy po mieście. Kryje w sobie lekkie, kompaktowe, chłodzone powietrzem ogniwo paliwowe i zbiornik na wodór, umieszczony wewnątrz ramy. Prąd wytwarzany przez ogniwo zasila silnik. Zamiast spalin taka jednostka emituje jedynie parę wodną.

Suzuki pracuje nad wprowadzeniem Burgmana z ogniwem paliwowym do masowej sprzedaży.

Suzuki Burgman napędzany wodorem.
fot. Suzuki

Najnowsze

Nicole Scherzinger pozuje dla Lamborghini

Piękna członkini zespołu Pussycat Dolls nawiązała współpracę z włoskim producentem superaut Lamborghini. Na dobry początek możemy oglądać jej sesję na tle pomarańczowego modelu Diablo.

fot. Lamborghini

Co prawda piosenkarka nie została amasadorką marki, choć fakt ten pozytywnie by nas zaskoczył (pomarzyć dobra rzecz!). Producent rasowych samochodów z Santa Agata Bolonese chce uchodzić za wybitnie męski brand, stąd zapewne wybór Nicole jako przyciągającej wzrok mężczyzn modelki. Jej urzekająca uroda nieco odwraca uwagę od modelu Lamborghini Diablo, na którego tle pozuje, lecz sądzimy, że producent osiągnie zamierzony cel.

fot. Lamborghini

Przyjemnie popatrzeć na piękną kobietę, która nie musi się silić na seksualne pozy, wypinać, giąć ciała w mało naturalny sposób, czy robić wyuzdanych min, aby przyciągnąć czyjś wzrok. Dzieki temu zapewne zdjęcia z ochotą obejrzą przedstawiciele obu płci.

fot. Lamborghini

Nicole Scherzinger pochodzi z Hawajów i ma korzenie filipińsko – amerykańskie. Niedawno wygrała 10 edycję amerykańskiego „Tańca z gwiazdami”. Prywanie jest partnerem jest kierowca zespołu McLaren F1 – Lewis Hamilton.

Najnowsze