8-letni Michał Pajdo w żużlu

06 grudnia 2010
Ma zaledwie osiem lat, a zwycięstw na swoim koncie więcej niż niejeden dorosły człowiek. Michał Pajdo startujący w żużlu w lidze duńskiej i polskiej to świetnie zapowiadający się młody kierowca.
Loading module...


fot. z archiwum Michała Pajdo

Michał ma 8 lat i startuje w kategorii 50cc.Trenuje i mieszka w Danii i reprezentuje klub SMK, a w Polsce Speedway Wawrów. Posiada aktualnie licencję duńską. Treningi podjął w 2009 roku i w pierwszym sezonie zdobył drużynowego mistrza Dani i 5. miejsce w turnieju par. Widząc postępy Michała, jego rodzice postanowili wzorem kolegów z Dani podejść do tego sportu z większym zaangażowaniem. Pierwsza rzeczą było zakupienie mocnego motocykla jak i całego osprzętu. Niestety, sport nawet na tym poziomie jest bardzo kosztowny i sami niestety nie byli w stanie wszystkiego opłacić, postanowili więc poszukać wsparcia u sponsorów. Jak się okazało, w Polsce tata Michała znalazł ludzi, którzy wspomogli ich, żeby Michał mógł się rozwijać. I tak pierwszą firmą, która się odezwała była WK PRODUCTS, która uszyła kevlar jak i przygotowała Michała do sezonu

Już za ponad rok Michał przesiądzie się na mocniejsze motocykle o pojemności 80cm3.

fot. z archiwum Michała Pajdo

2010 pod kątem odzieży itp. Kolejną firmą jest AGIP POLSKA, która przez cały sezon pomagała wysyłając smary, oleje, itp. Patronem medialnym został Tygodnik Żużlowy, gdzie regularnie pisano o wynikach Michała. Dzięki wsparciu tych firm Michał mógł spokojnie rozwijać się sportowo. Sezon dzięki wsparciu obfitował w wiele sukcesów, których na pewno by nie było, gdyby nie pomoc tych firm. Michał w nieoficjalnych mistrzostwach Polski wygrał bez porażki i w Polsce nie został pokonany przez zawodników. Oto najważniejsze sukcesy w sezonie 2010:

1.Skaerbek Dania-turniej międzynarodowy, Michał jako jedyny Reprezentant Polski, 9 pozycja

2.Wawrów Polska-Unijne Talenty Europy-turniej międzynarodowy, 1 miejsce z kompletem punktów

3.Wawrów-Mecz Polska Czechy-komplet punktów Michała

4.Wałbrzych-MiędzyNarodowy Turniej w Europejskiej obsadzie, drugie miejsce jedna porażka biegowa

5.Skaerbek-klubmasterkab, finał najlepszych zawodników Dani Michał 13 miejsce (w Danii startuje w tej kategorii 250 zawodników)

Oczywiście, co sobotę Michał startował w lidze duńskiej i był liderem swojego klubu ze średnią 9.5 na mecz. Michał startował jeszcze w mniejszych turniejach w obydwu krajach gdzie odnosił zwycięstwa. Tak po części przedstawiał się sezon 2010, który już został zakończony. W trakcie sezonu rodzice regularnie reklamowali sponsorów Michała na kevlarze, busie, motocyklu i stronie internetowej, która jest aktualnie rozbudowywana.

Michał szybko się uczy, więc jego przyszłość wygląda obiecująco.

fot. z archiwum Michała Pajdo

Kilku trenerów wypowiadało się, że Michał jest bardzo szybko uczącym się zawodnikiem i może mieć ciekawą przyszłość. Michał jest Polakiem - rozmawia perfekcyjnie w języku polskim jak i w języku duńskim, gdzie chodzi do szkoły. Do Polski jeździ regularnie na treningi i do rodziny.

Rodzice Michała zwracają się do wszystkich o pomoc w następnym sezoonie, który zaczyna się już w styczniu. Wszelkie części do motocykla, opony, linki, kask, gogle, osprzęt, kluczy, narzedzia będą mile widziane. W zamian oferują reklamę na busie, motocyklu, kevlarze, czapkach oraz ewentualnych polarach teamu i stronie internetowej. Zainteresowani proszeni są o kontakt, który znajdziecie na stronie witrynie: http://www.speedwayteampajdo.pl/

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!