7 powodów dlaczego kobiety robią prawo jazdy na motocykl

Z roku na rok przybywa motocyklistek. Aby tego dowieść wcale nie trzeba sprawdzać statystyk, wystarczy spojrzeć na polskie drogi i przyjrzeć się motocyklistom, którzy nas mijają.  Czym kierują się kobiety, które jeżdżą jednośladami?

Widok długich włosów wystających z pod kasku oraz damska sylwetka na motocyklu, przestają dziwić innych uczestników ruchu.
fot. BMW

Jedne z najczęstszych powodów to:

1. Jazda jednośladem jest po prostu fajna – to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu, bez względu na to, czy będzie to wycieczka autostradą, dynamiczna jazda po torze, czy może zmagania w terenie. Większość kobiet przyznaje, że poczucie wolności, jakie przynosi motocykl jest nie do przecenienia. Jedynie latanie może równać się z emocjami, jakie towarzyszą, gdy pokonujemy kolejne kilometry motocyklem.

2. Być trendy – kiedyś James Dean, Steven McQueen, dziś Brat Pitt, Shia Labeouf, Angelina Joli czy Pink. Jazda motocyklem daje poczucie przynależności do wyjątkowego grona, a także sprawia, że część z nas czuje się „trendy” – to jest modne!

3. Dosyć jazdy jako „plecaczek” – duża grupa kobiet decyduje się spróbować swoich sił za sterami motocykla po tym, jak jeździły za plecami swojego partnera. Te panie ewidentnie złapały bakcyla jednośladowego, kochają motocykle i są gotowe same poprowadzić tę maszynę.

4. Namowy partnera / męża – wiele dziewczyn decyduje się zrobić prawo jazdy po namowach swoich partnerów; pytanie czy jest to ich własna decyzja, czy może idealny pretekst dla drugiej połówki, aby zmienić motocykl (stary dostanie żona lub partnerka, a nowy kupi sobie on ;-).

5. Tradycja rodzinna – jazda motocyklem staje się powoli zwyczajem rodzinnym, ponieważ Polacy spędzają tak wolny czas w gronie najbliższych. Nie długo trzeba czekać na podłapanie motobakcyla po rodzicach przez dzieci.

fot. Motocaina.pl

6. Powrót do pasji – sporo pań miało okazję kiedyś jeździć Simsonami, Rometami, lecz z powodów finansowych, a czasem także prywatnych (powiększająca się rodzina) nie mogły sobie pozwolić na to hobby. Po długiej przerwie postanawiają dać sobie drugą szansę. Czasami okazuje się to lepsze, niż dawka najlepszego kremu wygładzającego. Bo co nas bardziej odmłodzi, jak wiatr we włosach, extra nowe ciuchy na motocykl i aktywne spędzanie czasu?

7. Oszczędność i wygoda – dużo łatwiej jest utrzymać motocykl, niż samochód, mniejsze są koszty jego eksploatacji. Dzięki jednośladowi szybciej da się dojechać do pracy w zatłoczonych miastach. Wybór motocykla przez panie, zaczyna być czysto ekonomiczną decyzją.

 

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Dobrze tłumaczy, i fajny gość Krzysztof Kruszyna oes Kraków. Będziesz zadowolona. Gość cierpliwy i na poziomie.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Ja właśnie się zapisałam, i zaczynam kurs w krakowskim oes. Tak się cieszę, zawsze o tym marzyłam.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Do którego instruktora warto się zapisać na kat A w Krakowie? Polecicie kogoś?

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze