6 jesiennych wyścigów Gosi Rdest

Po dwumiesięcznej przerwie kierowcy rywalizujący w Volkswagen Golf Cup spotkają się na torze Sachsenring podczas czwartej rundy zawodów. Jedyna kobieta, Gosia Rdest, zajmuje obecnie siódme miejsce w stawce 24 kierowców. W najbliższy weekend zadebiutuje na torze w Saksonii.

Gosia Rdest intensywnie przygotowywała się do drugiej części sezonu. W ramach treningu przed zbliżającą się rundą VWGC wzięła udział w 5 i 6 rundzie Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski rozegranych na Torze Poznań, gdzie zajęła pierwszą i trzecią lokatę w klasie P4. Jesień będzie dla zawodniczki bardzo intensywna, na przestrzeni niecałych dwóch miesięcy czeka ją sześć weekendów wyścigowych. Z kierowcami rywalizującymi w VWGC spotka się na torach: Sachsenring, Brno i Poznań. Dodatkowo przed Gosią jeszcze trzy weekendy wyścigowe Audi Sport TT Cup na torach: Oschesleben, Brno i Nurburgring.

– Długo wyczekiwałam najbliższego weekendu, letnie przerwy w ściganiu trwają zdecydowanie za długo 🙂 Starałam się jak najlepiej wykorzystać ten czas do szlifowania formy fizycznej i poznawania torów na symulatorze. Zaliczyłam tez treningowy start w 5 i 6 rundzie Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski w Poznaniu podczas których dwukrotnie stanęłam na pudle. Takie wydarzenia dodatkowo pozytywnie nastrajają przed kolejnymi wyzwaniami. Przede mną jeszcze sześć weekendów wyścigowych. W piątek rozpocznie się runda pucharu Golfa na torze Sachsenring – to będzie debiut na tym obiekcie. Pierwszy trening będę musiała przeznaczyć na jak najlepsze zapoznanie z torem, tak, aby na czasówce skupić się już tylko na wykręcaniu jak najlepszych czasów – mówi zawodniczka.

Wyścigowy weekend w Saksonii zawodnicy rozpoczną w piątkowe popołudnie od zapoznania z torem podczas pierwszego wolnego treningu. Na sobotę zaplanowano drugi wolny trening (9:35) oraz kwalifikacje (18:00). Oba wyścigi zostaną rozegrane w niedzielę, kolejno o 12:00 i 17:10. Wyścigi VWGC będą towarzyszyć zwodom ADAC GT Masters. Rywalizację pucharowych golfów będzie można śledzić online na stronie vwgolfcup.pl Gosię Rdest wspierają w tym sezonie : EMKA S.A., Scania Polska, Rally Planet.

Gosia Rdest to jedyna Polka, która w sezonie 2015 regularnie ściga się w wyścigach płaskich. Zawodniczkę można oglądać w tym roku aż w dwóch seriach: Volkswagen Golf Cup i Audi Sport TT Cup. Przygodę ze sportem motorowym rozpoczynała w kartingu, gdzie w sezonie 2011 wywalczyła tytuł Mistrza Polski w klasie KF2. Gosia rywalizowała też w BRDC Formula 4 – brytyjskich mistrzostwach Formuły 4, gdzie była jedyną kobietą w stawce, a sezon ukończyła z nagrodą Who Zooms Award za największą ilość wyprzedzeń w sezonie. Jako jedna z 12 kobiet została zaproszona przez VW Motorsport i Komisję Kobiet w Motosporcie FIA na eliminacjację Pucharu Scirocco R-Cup. Jej autorytetami są:  Aryton Senna i Jerzy Kukuczka. W sezonie 2014 Gosia przesiadła się z singleseaterów do samochodów turystycznych i rywalizowała w Volkswagen Castrol Cup. Wzięła też gościnny udział w rundach VW Scirocco R-Cup na Red Bull Ringu i VW Polo R Cup na Buddh International Circuit, gdzie wywalczyła kolejno 2, 4 i 6 miejsce. Sezon 2015 rozpoczęła od 24-godzinnego wyścigu w Dubaju.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze