55 załóg na Rajd Polski

Pięćdziesiąt pięć załóg liczy lista zgłoszeń do naszej rundy mistrzostw świata - Rajdzie Polski. W ostatni weekend czerwca do Mikołajek przybędzie cała światowa czołówka. Teraz znamy już wszystkich śmiałków. Wśród nich w roli pilota Tomka Czopika wystąpi Magda Lukas.

Fot. Dominik Kalamus

Obok fabrcznych kierowców Citroena i Forda, walczyć będą także zawodnicy z juniorskiego zespołu Citroena oraz Stobart VK M-Sport Ford Rally Team. Właśnie w barwach Stobarta na trasy Rajdu Polski wyjedzie Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja w Focusie WRC! – Już nie mogę się doczekać, kiedy stanę na starcie Rajdu Polski. Bardzo chciałbym znaleźć się na podium tej wielkiej imprezy. Nasz sponsor – firma PKN ORLEN, wyposażyła nas w bardzo mocne, profesjonalnie przygotowane auto w specyfikacji WRC, pochodzące wprost z fabrycznego zespołu Forda. W Mikołajkach zawsze jest niesamowita atmosfera, którą tworzą w głównej mierze wspierający nas kibice. Bardzo liczymy na ich gorący doping – powiedział Krzysztof Hołowczyc.

Rajd Polski jako runda JWRC przyciągnęła na start także Michała Kościuszko i jego najgroźniejszych rywali. W Suzuki Swifcie S1600 wystartuje Radek Typa, a w znanym z polskich tras Citroenie C2 R2 bracia Dobrowolscy. Tuż za nimi ustawiono zawodników walczących w Pucharze Fiesty. Z polskiej czołówki na szutrowych trasach Mazur pojawią się także Michał Sołowow, Michał Bębenek i Zbigniew Staniszewski. Nie zabrakło także kobiecych akcentów – Magda Lukas, tegoroczna pilotka Tomka Czopika także będzie miała okazję zmierzyć się na trasach rajdu do mistrzostw świata. Kobietę – Katharinę Wuestenhagen – na prawym fotelu Lancera posadzi także Hermann Gassner jr, a pilotować Grzegorza Grono w Citroenie C2 będzie jego towarzyszka życia Małgorzata Kun.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze