49 zwycięstw Francuza

Bez wątpienia Rajd Norwegii był jedną z ciekawszych rund mistrzostw świata w ostatnim czasie. Po raz pierwszy Sebastien Loeb czuł na plecach mocny oddech rywali i do końca rajdu musiał mocno się pilnować.  

 

Fot. Citroen

W temperaturze sięgającej -20 stopni Celsjusza, w zimowej scenerii rozegrana została druga runda mistrzostw świata. Rajd Norwegii jeszcze przed startem wzbudzał ogromne zainteresowanie. Klasyfikacja podczas pierwszego dnia rajdu zmieniała się z odcinka na odcinek. Jednak już na dziewiątej próbie panujący mistrz świata odzyskał formę i wyszedł na czoło tabeli. Jego przewaga nad rywalami rosła z oesu na oes, a jedynie Mikko Hirvonen deptał Francuzowi po piętach. C4 WRC okazało się najszybsze na trasie i Loeb po raz 49 w karierze w mistrzostwach świata stanął na najwyższym stopniu podium.

– To był naprawdę bardzo trudny rajd. Byłem mocno spięty podczas ostatniego etapu, ponieważ miałem niewielką przewagę, a Mikko wygrywał odcinki. Startując do ostatniej próby wiedziałem, że nawet najmniejszy błąd może kosztować nas wiele. Jednak udało się. To wspaniale wygrać tutaj po raz pierwszy – mówił na mecie Sebastien Loeb.

 

Fot. Ford

Niespełna 10 sekund wolniej zaśnieżoną trasę w Norwegii pokonał kierowca Focusa WRC Mikko Hirvonen, a prawie półtorej minuty stracił Jari-Matti Latvala. – To był najlepszy zimowy rajd, w jakim jechałem, a startowałem w wielu – mówił Hirvonen. – Ostra jazda na śniegu i lodzie przez trzy dni i wspaniała walka, jaką stoczyliśmy. Jechałem wszystko, ale nic więcej nie mogłem zrobić, i tak wiele ryzykowałem. Żałuję, że dojechałem dopiero na drugim miejscu. To nie jest wynik na jaki liczyłem, ale pojedynek ten dał nam dużo radości.

Bratobójcza walka trwała między Heningiem a Petterem. Ostatecznie to prowadzący Forda brat Solberg zajął czwarte miejsce, a rodzeństwo przedzielił Dani Sordo. Na uznanie zasługuje jazda P-G Anderssona, który leciwą już Fabią WRC wygrał dwa odcinki specjalne. Niestety drugiego dnia musiał wycofać się z walki po awarii sprzęgła w Skodzie.

Po drugiej rundzie w klasyfikacji WRC kierowców prowadzi Sebastien Loeb z przewagą 6 punktów nad Hirvonenem. 12 oczek zdobył Dani Sordo, a dwa mniej ma na swoim koncie Hening Solberg.

Już za trzy tygodnie kolejne emocje podczas Rajdu Cypru. Będzie to pierwsza runda mistrzostw świata, której nawierzchnia będzie zmienna – pierwszego dnia zawodnicy pojadą po asfalcie, a podczas kolejnych etapów – po szutrowej nawierzchni.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze