47. Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych już w ten weekend. Znamy szczegóły programu!

W dniach 10 – 13 września 2020r. odbędzie się 47. Międzynarodowy Poznański Rajd Pojazdów Zabytkowych. Jego bazą będzie Motel XXI Wieku - Leobus w Grodzisku Wielkopolskim.

Trasa rajdu w dniu 11 września 2020r. (piątek) przebiegać będzie śladami generała Kazimierza Sosnkowskiego. Uczestnicy ruszą w kierunku stadionu piłkarskiego Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, który w 1925r. został uroczyście otwarty przez generała Sosnkowskiego. Następnie przez Woźniki (klasztor oo. Franciszkanów) uczestnicy dotrą do posiadłości generała – pałacu w Porażynie.

Stamtąd trasa prowadzić będzie do pałacu w Wąsowie należącego do rodziny Sczanieckich aby zakończyć rajd prezentacją wszystkich pojazdów w Grodzisku Wielkopolskim – na Rynku pod Ratuszem. W sobotę 12 września 2020r. uczestnicy udadzą się na Tor „Poznań” gdzie odbędzie się Memoriał im. Henryka Rucińskiego czyli wyścig pojazdów zabytkowych z podziałem na kategorie. Dodatkową atrakcją będzie start typu Le Mans najstarszej klasy polegajacy na dobiegnięciu kierowców do swoich samochodów na sygnał startera i uruchomieniu silników.

47. Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych już w ten weekend. Znamy szczegóły programu!

Na zakończenie pobytu na Torze „Poznań” odbędzie się konkurs elegancji czyli prezentacja pojazdów wraz z ich załogami w strojach adekwatnych do wieku pojazdu. W rajdzie weźmie udział 55 załóg w tym kilka zagranicznych z Niemiec i Czech.

Najstarszy pojazdem będzie Ford T z 1915 roku. Obok niego ciekawie zaprezentuje się, głównie w wyścigu, angielski przedwojenny roadster Bentley z 1938 roku, czyli samochód stworzony do jazdy na torach wyścigowych. Z Litwy przyjedzie interesujący roadster Leningrad z 1953 roku będący jedynym zachowanym spośród tylko trzech wyprodukowanych sztuk. Stawkę uczestników doskonale uzupełnią pojazdy z lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych oraz najmłodsze wyprodukowane przed rokiem 1989.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze