40 kobiet z 14 państw. W sierpniu odbędzie się historyczna konferencja "Kobiety w Motorsporcie"

10 lipca 2019
W dniach 17-18 sierpnia w Finlandii odbędzie się historyczne wydarzenie: pierwsza konferencja "Kobiety w Motorsporcie", współprowadzona przez Międzynarodową Organizację Motocyklową (FIM) i Samochodową (FIA).
Loading module...

Spotkanie zostanie zorganizowane w Lahti. Podczas wydarzenia swoją wiedzą i doświadczeniem podzieli się 40 kobiet z 14 krajów, w tym:

  • Maria Herrera, motocyklistka startująca w nowo powstałych wyścigach MotoE,
  • Michele Mouton, mistrzyni RFN i wicemistrzyni świata w rajdach samochodowych,
  • Shelina Moreda, Cover Girl oraz motocyklistka biorąca udział w międzynarodowych wyścigach serii GP,
  • Tatiana Calderon, kierowca testowy Formuły 1 w zespole Sauber,
  • Kirsten Landman, motocyklistka specjalizująca się w offroadzie i wyścigach Hard Enduro.

Celem spotkania jest znalezienie skutecznej metody na przyciągnięcie większej liczby ochotniczek i dziewczyn zainteresowanych zawodem profesjonalnego kierowcy, ustalenie schematu funkcjonowania organizacji i sposobu, w jaki federacje powinny wspierać zawodników w rozwijaniu kariery po zakończeniu udziału w wyścigach, a także pomagać im w godzeniu kilku profesji. Tematem poruszanym podczas konferencji będzie także kształtowanie marki zawodnika i przyciąganie sponsorów oraz wizja przyszłości motorsportu w kategoriach zrównoważonego rozwoju oraz promocji Serii-E. 

Prelegenci o szerokim zakresie kompetencji postarają się odpowiedzieć między innymi na powyższe pytania. Poza kierowcami rajdowymi i wyścigowymi, na scenie pojawią się także kobiety wysoko wykształcone w konkretnych specjalizacjach. Będą to m.in. główna wykładowca zarządzania sportem na Uniwersytecie Northumbria w Wielkiej Brytanii i przewodnicząca brytyjskiego wolontariatu sportowego - dr Lindsay Findlay-King; globalna szefowa programu rozwoju sportowców z Kuby - Mayi Cruz-Blanco, a także ekspertka z zakresu dualnej kariery z Metropolitan Sports Academy oraz członkini fińskiego Komitetu Olimpijskiego Juha Dahlström. 

Szczególna uwaga podczas konferencji zostanie skupiona na temacie coachingu i treningów. Tutaj swoją wiedzą podzieli się Tommi Parmakowski, była trener personalna mistrza Formuły 1 Sebastiana Vettela oraz Pasi Mustonen, selekcjonerka fińskiej reprezentacji w hokeju na lodzie.  Obie omówią specyfikę treningu zawodników sportów motorowych i różnice pomiędzy treningiem sportowców płci żeńskiej i męskiej, a także podzielą się ze słuchaczami konkretnymi wskazówkami.

"Jesteśmy bardzo podekscytowani, że w Finlandii dołączy do nas tak wiele znakomitych mówczyń.
Zaangażowanie kolejnego pokolenia do roli wolontariuszy i kierowców w świecie motocyklowym, w obecnych czasach jest dla nas zagadnieniem fundamentalnym. Zwłaszcza w obliczu rosnących różnic pomiędzy pokoleniami. Nie mogę się także doczekać uzyskania cennych wskazówek od ekspertów z zakresu motorsportu, ponieważ jesteśmy świadomi wagi nieustannego podnoszenia kompetencji. Dziękuję Międzynarodowej Federacji Samochodowej za współudział w organizacji tego historycznego wydarzenia, podczas którego będziemy dzielić się wspólną pasją i planami dotyczącymi rozwoju przyszłości motorsportu." - powiedział Prezes Międzynarodowej Federacji Motocyklowej Jorge Viegas.

Jednym z modułów konferencji będzie "Inżynieria motorsportu i kobiety", podczas którego omówione zostaną najnowsze trendy w sprzęcie motocyklowym i sposób, w jaki producenci powinni pozycjonować kobiety i adresować do nich swoje produkty. W tym temacie wypowiedzą się Hannu Malinen, dyrektor sprzedaży i menedżer skandynawskiej marki Luhta Sportswear Company oraz Midori Moriwaki, rosnący lider japońskiej społeczności biznesowej w świecie inżynierii motocyklowej i sportu.

    Komentarze

    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!