2016: najlepszy sezon motocrossowy dla Joanny Miller

Joanna Miller sezon 2016 może zaliczyć do najlepszych od 4 lat. Udało się zrealizować wszystkie cele i uniknąć kontuzji. Wszystkie starty były bardzo udane zarówno te na arenie międzynarodowej jak i w Mistrzostwach Polski.

W Mistrzostwach Świata w klasyfikacji generalnej Joanna zdobyła 14 miejsce, mimo braku startu w pierwszej rundzie i problemów w przedostatniej. Lecz należy spojrzeć również na poszczególne rundy. Szczególnie te we Francji i we Włoszech warte są spojrzenia. Uzyskane lokaty 6 i 9, pokazują że jakie miejsca są w jej zasięgu. W pierwszym historycznym Pucharze Europy rozgrywanym w Cieszynie Joanna wywalczyła podczas trzech wyścigów 5 lokatę. Walka była bardzo zacięta i z całej Europy na maszynie startowej pojawiło się około 15 bardzo dobrych zawodniczek, które są obecne również w Mistrzostwach Świata.

W Polsce Joanna zdobyła tytuł Mistrza Polski w klasie Kobiet oraz Vice – Mistrza w klasyfikacji zespołów sponsorskich. W trakcie sezonu udało się również stanąć na maszynie startowej w klasie MX2 wraz z mężczyznami. Nie były to wyścigi o miejsca, lecz o doświadczenie i doskonały trening. Mimo to udawało się zajmować miejsca w połowie drugiej dziesiątki.

Cały sezon nie udałby się gdyby nie cała rzesza ludzi. Podziękowania za sezon 2016 należy skierować do wszystkich sponsorów, którzy wspierali Joannę. Dzięki ich wsparciu udało się uzyskać tak dobre wyniki. Każdy dołożył swoją cegiełkę do sukcesu. Duust KTM (KTM Warszawa) zajęło się motocyklema i kontaktami z fabryką KTM, od Penrite Joanna dostała oleje i spraye do motocykla, polskie firmy Karguii i Brubeck zapewniły ubrania na tor i poza nim. Również dzięki firmom 24MX i 4ride.pl nie musiała się martwić o ochronę ciała na motocyklu. Firma Bridgestone zadbała, abymotocykl miał zawsze nowe opony, a dzięki Acerbis Polska / Moto Ars plastiki i nie tylko, do których okleiny wykonali SM Stickers. W trakcie sezonu motocyklem zajmowali się Bros Racing, a częściami do motocykla Inter Motors (teleskopy Ohlins),  E.M. Motorsport i Parts Europe. A magazyn X – Cross zajął się połączeniem tych wszystkich firm w jedną całość. Nie sposób również nie wspomnieć o tych dla których nie był to pierwszy sezon współpracy o niezastąpionym Enervit podczas zawodów i treningów, o Gdańskim Klubie oraz o Polskim Związku Motorowym. Mimo często trudnych sytuacji w trakcie sezonu wychodzili naprzeciw ze zrozumieniem i pomagali jak tylko mogli w nieprzewidzianych okolicznościach. Lecz trzeba również podziękować wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób wspierali Joannę, również wirtualnie. Zasięg postów na facebook, polubień i komentarzy często przerastał najśmielsze oczekiwania. I nawet gdy pojawiały się problemy to wsparcie było. Starty na arenie międzynarodowej pokazują, jak wiele potencjału tkwi w naszej rodaczce. Ile dzięki dobremu przygotowaniu fizycznemu i treningom zimą jest ona w stanie osiągnąć. Napawa to wielkim optymizmem na przyszły sezon, który będzie trudny z wieloma startami zagranicznymi.

Od przyszłego roku w kalendarzu motocrossowym pojawia się nowość Mistrzostwa Europy Kobiet. A niestety rok ma tylko 52 tygodnie. Dlatego Joanna musiała podjąć ciężką decyzję gdzie będzie startować, czy skupia się na startach międzynarodowych czy ważne są  Mistrzostwa Polski. Były to ciężkie dyskusje i dylematy czy na pewno da radę to unieść finansowo. Dlatego możemy jako #MillerTeam ogłosić, że w przyszłym roku Joanna Miller będzie startować w pełnym cyklu Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Z tego też powodu odpuszcza Mistrzostwa Polski w klasie Kobiet i skupia się na startach zagranicznych. Wspierać ją będą w kolejnym sezonie Duust KTM, Human Therapy, Penrite, KW Race Wear, 4ride.pl, SM Stickers oraz Acerbis Polska / Moto Ars.

Sezon 2017, czas start!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze