2014 Royal Enfield Continental GT – cudo na dwóch kołach

Royal Enfield właśnie ujawnił swój najnowszy projekt – motocykl Continental GT. Maszyna łączy w sobie wszystkie najlepsze cechy, które charakterystyczne są dla pojazdów spod znaku Royal Enfield. Można śmiało powiedzieć, że to najładniejszy motocykl tej marki, jaki w ogóle powstał.

2014 Royal Enfield Continental GT – idealny dla stylowej motocyklistki.
fot. Royal Enfield

W czasach, kiedy sporo motocyklistów poszukuje maszyny „innej niż wszystkie”, która byłbaby równocześnie piękna, lub utrzymana w stylu retro, Royal Enfield projektuje jednoślad skupiający w sobie cechy motocykla z najbardziej chyba wyrazistego momentu w historii motocyklizmu –  café racing. Chodzi o styl życia motocyklistów lat 60-tych, polegający na organizowaniu przejażdżek motocyklowych z jednego baru lub kawiarni do kolejnego – wszystko w otoczce z tamtych lat, łącznie z ubiorem. Royal Entfield Continental GT zdaje się przywoływać tamten czasu w XXI wieku. Z jednej strony historia, a z drugiej nowoczesna technika, która pozwala cieszyć się nie tylko jazdą, ale i radującą serce fanów jednosladów prędkością.

O ile silnik tego motocykla czerpie nieco z konstrukcji poprzednich maszyn Royala, to reszta została zaprojektowana od zera. Podwójna rama, 41-milimetrowe nowe widelce, hamulce Brembo oraz opony Pirelli, mają czynić Continental GT maszyną bezpieczną i nowoczesną.

Na niepowtarzalny urok maszyny składa się rzeźbiony bak, „ogon” w stylu retro i 18-calowe koła ze szprychami, które otulono oponami Pierelli Sport Demon. Całość prezentuje się jak cafe racer, który zjechał z taśm fabryki Royala.

2014 Royal Enfield Continental GT – to nie tylko maszyna, ale również cała otoczka lifestyle.
fot. Royal Enfield

Sercem motocykla jest jednocylindrowy, czterosuwowy, chłodzony powietrzem silnik o pojemności skokowej 535 cm3. Jednostka współpracuje z pięciobiegową skrzynią biegów z mokrym sprzęgłem. Silnik osiąga maksymalną moc prawie 30 koni mechanicznych przy 5100 obr./min. (moment obrotowy wynosi 44 Nm przy 4000 obr./min.). Jest to obecnie najmocniejsza maszyna w stajni Royal Enfield.

Oprócz tego, że to aktualnie najsilniejszy model Royal Enfield, to również najlżejszy. Continental GT ma masę zaledwie 184 kilogramów – to może być idealny jednoślad dla stylowej motocyklistki!

2014 Continental GT będzie dostępny w sprzedaży w Wielkiej Brytanii w październiku za 5200 funtów (26 100 złotych).

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Fatalnie napisany artykuł, a ilość tzw. „literówek” aż rani oczy!

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Poprawione – rzeczywiście, z pośpiechu autorka popełniła sporo błędów. Dziękujemy za komentarz.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze