19 kobiet w Rajdzie Karkonoskim!

Kobiety kochają rajdy! Tak można by podsumować połowę rajdowego sezonu 2011. Na Rajdzie Karkonoskim będziemy mogli podziwiać 3 kobiety za kierownicą i aż 16 w roli pilotek!

Ostatnie sukcesy Magdy Wilk i Tomka Sawickiego w Rajdzie Mazowieckim narobiły im apetytu na kolejne zwycięstwa.
fot. Adam Sowiński

Tegoroczny Rajd Karkonoski zostanie rozegrany w dniach 10-12 czerwca, zawodnicy RSMP będą rywalizować na trasie w sobotę oraz niedzielę, a będzie na nich czekać 12 odcinków specjalnych. Załogi Rajdowego Pucharu Polski wyjadą na jeleniogórskie trasy dopiero w niedzielę. 

Zawodniczki RSMP
Pierwszą pilotką na Liście Zgłoszeń w stawce mistrzostw Polski jest Joanna Madej. Ta doświadczona zawodniczka będzie dyktować Mariuszowi Stecowi w Mitsubishi Lancerze Evo IX z numerem 12. Kolejna to Ewa Rybko, tradycyjnie u boku Tomka Żerebeckiego w Citroenie C2R2 Max z numerem 34. 

W klasie N3 Tomaszowi Hupało dyktować będzie Dominika Duziak. Załogę zobaczymy w Hondzie Civic z numerem 43, z którą są małe problemy:

Dominika Duziak
fot. Jola Żuk

– Jeśli chodzi o przygotowania, to oczywiście wizyta u fryzjera przed wyjazdem (śmiech). A tak na serio – mamy pewne problemy z naszym „bolidem”, więc Tomek z przyjaciółmi z serwisu ciężko pracują nad przywróceniem go do dobrej formy. Mamy nadzieję, że mechanicznie wszystko będzie w porządku i, że ponownie powalczymy o jak najlepsze miejsce w klasie N3 – mówi Dominika.

– W tym roku wyjazdy na rajdy – to mój jedyny urlop, także cieszę się podwójnie! Tym bardziej, że tym razem towarzyszyć mi będzie mój osobisty bodyguard, menadżer i największy fan w jednym! Muszę powiedzieć, że mamy bardzo fajny team, na rajd dojeżdża do nas rodzina Tomka i Jury (szefa serwisu) oraz mnóstwo znajomych, także poza samą rywalizacją na oesach mamy zamiar się również dobrze bawić – dodaje pilotka.

Gabriela Bar będzie doskonałym przewodnikiem po swoich rodzinnych stronach dla Rafała Rybackiego w Renault Clio z numerem 47. Kibicom może też polecić najlepsze miejscówki na trasie rajdu:

– Rajd Karkonoski jest dla mnie rajdem szczególnym, nie tylko dlatego, że organizuje go automobilklub, którego jestem zawodnikiem, ale przede wszystkim dlatego, że oesy prowadzą przez moje rodzinne strony, które znam z pieszych i konnych wypraw. Moim zdaniem jednym z najciekawszych (trudnych technicznie, a jednocześnie niezwykle malowniczych) odcinków będzie oes 9 i 12 wiodący przez: Łupki, Kleczę, Radomice i Pilchowice. Mamy tylko nadzieję, że tym razem skrzynia biegów w naszym Renault Clio przetrwa do drugiego dnia rajdu! W ostatni z majowych weekendów mieliśmy okazję doszkolić się w zakresie opisywania trasy, więc tym bardziej zależy nam, aby poprawić wynik i powalczyć z rywalami o cenne sekundy – mówi Gabriela.

Zawodniczki RPP
Kobiecą stawkę Rajdowego Pucharu Polski otwiera Magdalena Wilk, która tradycyjnie dyktować będzie Tomaszowi Sawickiemu w Peugeocie 206 RC z numerem 106.

Izabela Pankrac
fot. Jola Żuk

Debiutancki sezon jest aktywny dla Izabeli Pankrac, która tym razem startuje u boku Andrzeja Krawczyka w Oplu Astra z numerem 126:

– Decyzja o wyjeździe na Rajd Karkonoski była dość spontaniczna – zadzwonił znajomy mechanik i powiedział „Izka musisz jechać na Karkonoski z Andrzejem, bo jak nie pojedziesz to i my nie pojedziemy, a jak nie pojedziemy przez Ciebie – to Ci głowę urwę!”. No i zdaje się, że nie miałam innego wyjścia! (śmiech) I tym sposobem wsiadam w ukochaną markę – Opla – sama mam pod domem dwie takie Astry. Nastawiona jestem optymistycznie – ważne, żeby udało się ukończyć rajd – bo pierwszy raz jadę na te odcinki z nowym kierowcą, bez treningów i wiadomo jak to bywa… Mam nadzieję, że nie opuści mnie szczęście debiutanta i uda się powalczyć o jakieś dobre miejsce. Zapraszam do dopingowania! – podsumowuje Iza. 

Katarzyna Serafin
fot. materiały zawodniczki

Katarzyna Kiewrel z powodów zawodowych, niestety nie może towarzyszyć swojemu mężowi – Ryszardowi na prawym fotelu. Zamiast żony, kierowca Renault Clio Sport z numerem 137 będzie miał do pomocy jej pilotkę z Lejdis Team – Kasię Serafin:

– Moja świeżo upieczona licencja jeszcze nie zdążyła wystygnąć, a już nadarzyła się okazja do startu w Rajdowym Pucharze Polski. Rajd Karkonoski będzie moim drugim startem w tym sezonie. Cieszę się z tego ogromnie i mam nadzieję, że się sprawdzę w roli pilota. Towarzyszy mi oczywiście wiele obaw przed startem, natomiast wsparcie kierowcy oraz zespołów Kurdyś Rally Team i Ingram Garaż dodaje mi otuchy i pewności siebie.

– Dzięki starcie w Rajdzie Karkonoskim, chcę zdobyć nowe doświadczenia i nauczyć się jak najwięcej. Mam zamiar bacznie obserwować kolegów i koleżanki po fachu i brać sobie ich każdą radę do serca. Cel jaki sobie postawiliśmy to przejechać wszystkie odcinki i cieszyć się z każdego pokonanego kilometra oesowego. Duża dawka dobrego humoru, na pewno sprawi, że rajd upłynie nam pod znakiem świetnej zabawy. Zachęcam wszystkich do oglądania rajdu i kibicowania naszej załodze. Do zobaczenia na oesach – mówi Kasia.

Debiutantka – Karolina Szczerbik, sprawdziła się na prawym fotelu w Hondzie Civic, bo ponownie zobaczymy ją z Dawidem Dobrodziejem (numer 139). A kolejne trzy kobiety w stawce RPP zobaczymy za kierownicą!

Izabela Bzyl
fot. Stefan Olszak

Pierwszą jest Izabela Bzyl w Peugeocie 206 z numerem 146, dla której ten rajd będzie wielką niewiadomą:

– Jestem pełna obaw, ponieważ mój stały pilot nie może tym razem ze mną jechać, a dodatkowo będzie nas serwisować nowy zespół! A w dodatku będzie to mój pierwszy start w barwach nowego klubu, Automobilklubu Rallyland – więc same nowości. Na prawym fotelu tym razem zasiądzie Bartek Knast – trenowaliśmy ostatnio w Rallylandzie i współpraca była bardzo dobra. Mamy nadzieję, że wszystko uda nam się zgrać i zameldujemy się w końcu na mecie, bo do tej pory nie było mi to dane – mówi zawodniczka.

Z numerem 155 wystartuje Citroen Saxo, a w nim za kierownicą zasiądzie Klaudia Temple. Jej pilotem będzie Jakub Wróbel. Klaudia wie, że łatwo nie będzie:

Klaudia Temple za kierownicą Citroena Saxo.
fot. materiały zawodniczki

– Do konkurencji w klasie, która na Rajdzie Świdnickim narzuciła bardzo wysokie tempo, doszło dwóch bardzo szybkich kierowców – w tym Piotrek Baran w mocnej Hondzie Civic VTI. Nie nastawiamy się na walkę z dużo bardziej doświadczoną konkurencją, planem na ten rajd jest zaliczanie kolejnych km OS-owych i stopniowe zwiększanie tempa – mówi Klaudia. – Po Rajdzie Świdnickim okazało się, że tylne amortyzatory odmówiły posłuszeństwa, a na ostatnim treningu nasz przedni „zawias” wyzionął ducha, jedziemy na seryjnych amortyzatorach i mamy nadzieję że nie przeszkodzi nam to w osiągnięciu mety! Bardzo dziękujemy Stanlejowi za przygotowanie samochodu i zapraszamy do kibicowania naszej załodze na odcinkach specjalnych. Bardzo dziękujemy dotychczasowym sponsorom za ponowne obdarzenie nas zaufaniem – podsumowuje zawodniczka.

A w kultowym Fiaciku 126 p. z numerem 164 zobaczymy Annę Żak, której dyktować będzie Paweł Pasek.

Aneta Marcol
fot. Ewa Manasterska

Ostatnie dwie pilotki z Listy Zgłoszeń wystartują z kierowcami starającymi się o licencje rajdowe, czyli bez pomiaru czasu na Rajdzie Karkonoskim. To drugi start w tej imprezie dla Anety Marcol dyktującej Kamilowi Strzała w Renault Clio (numer 203): 

– 26. Rajd Karkonoski będzie moim drugim startem na pięknych trasach w okolicach Jeleniej Góry. Rajd charakteryzuje się dość trudną specyfiką odcinków specjalnych, które wg mnie – należą do jednych z najtrudniejszych w Polsce. Dwa lata temu nie było mi dane osiągnąć mety z powodu urwanej półosi, ale w tym roku jest to, jak najbardziej wskazane ze względu na start bez pomiaru czasu.  Trasę będę dyktować Kamilowi Strzała w Renault Clio z numerem 203. Mam nadzieję, że moje doświadczenie pomoże Kamilowi w osiągnięciu mety i zawitam tym razem na jeleniogórskim rynku. Zapraszam wszystkich do kibicowania „Reni” z numerem 203 – mówi Aneta. 

Jola Żuk
fot. Adam Sowiński

Na rajdowe trasy powraca także nasza redakcyjna koleżanka – Jolanta Żuk. Zwykle z aparatem, a tym razem także na prawym fotelu w Volkswagenie Polo z numerem 209 u boku Jacka Kotlińskiego: 

– Po raz kolejny wystartuję w barwach RallyZone.pl, jednak tym razem za kierownicą zasiądzie – Jacek Kotliński. Naszym celem jest bezpieczne ukończenie rajdu oraz zbieranie cennego doświadczenia na OS-ach. Jedziemy po punkty do licencji R1, więc nastawiamy się na dobrą zabawę i naukę. Wielkie dzięki dla Rafała, za poświecenie z jakim przygotowuje rajdówkę, oraz dla RallyKing.pl. Trzymajcie kciuki i do zobaczenia na OS-ach – mówi Jola. 

Rajd Karkonoski będzie także 2 rundą Lausitz Cup, w której klasyfikowane będą załogi z Polkami na prawym fotelu: Magdaleną Wilk ( Peugeot 206 nr 56) i Magdaleną Lukas ( Lancer Evo IX nr 73). Ale wystąpią także załogi zagraniczne i kolejne pilotki: Pavla Fricowa (Corolla nr 51), Stefanie Fritzensmeier (Audi TT nr 52), Dorit Seibt (Nissan Micra nr 78), Peggy Holm (Skoda Felicja nr 79) i Susen Geuthner (Trabant! Z numerem 86). Większość z nich zna karkonoskie oesy z poprzednich edycji rajdu. 

Zachęcamy do gorącego dopingu naszym zawodniczkom i zapraszamy po rajdzie na jego, kobiece podsumowanie!

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze