Monika Rutkowska

16-letnia Lynn Valk na 3. miejscu w Mistrzostwach Europy w motocrossie kobiet!

W ostatni weekend kwietnia, we Włoszech, odbyła się runda otwierająca Mistrzostwa Europy w Motocrossie EMX Kobiet. W wyścigu świetnie poradziła sobie 16-letnia Lynn Valk. Jeżdżąca Yamahą Holenderka, zajęła 3. miejsce na podium. To bardzo dobry wynik zwłaszcza, że zmierzyła się z 4-krotną Mistrzynią Świata MX Kobiet - Steffi Laier.

„Miałam niezły start w obu wyścigach. W pierwszym wyścigu popełniłam jednak mały błąd i Steffi wyprzedziła mnie, ale i tak byłam zadowolona z mojego trzeciego miejsca. W drugim wyścigu stoczyłam prawdziwą bitwę z Line Dam, jednak w połowie wyścigu zrobiłam małą lukę i znowu byłam trzecia. W sumie zdobyłam trzecie miejsce i jesteśmy zadowoleni z wyników.”

Młodą Holenderkę czekają bardzo intensywne tygodnie. Kolejne rundy EMX Kobiet, WMX w Aguendzie (Portugalia) MXGP, a później znowu kolejne rundy EMX Kobiet. Lynn uwielbia jednak utrzymywać intensywne tempo, ponieważ dzięki temu nie wypada z rytmu wyścigów.

„Lubię wyścigi jeden po drugim, pozostaje wtedy w rytmie wyścigów, które pomagają mi przygotować się do rundy WMX w Aguendzie. Lubię tor w Portugalii, ścigałam się tam już dwa razy. Nie mogę doczekać się tego wyścigu, a także zobaczyć ponownie zespół.”

Widać, że Lynn jest osobą, która doskonale wie, czego chce. Jej wytrwałość i zaangażowanie przekładają się na sukces. Przed nią jeszcze wiele pracy, ale z takim podejściem na pewno osiągnie swoje założone cele.

Obecnie Lynn Valk jest na 6. miejscu w klasyfikacji generalnej Women MX World Championship.

„Zawsze dobrze jest jeździć z dobrymi zawodniczkami, poziom wyścigów jest wysoki i mogę się zawsze poprawić. Lubię jeździć ze wszystkimi dziewczynami, które jeżdżą na WMX, pomagają mi stać się silniejszą w przyszłości.”

Kolejna runda Mistrzostw Europy w Motocrossie EMX Kobiet, odbędzie się w najbliższy weekend w Danii.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze