13. Międzynarodowy Dzień Motocyklistki już 4 maja!
W pierwszą sobotę maja wszystkie motocyklistki na świecie mają swoje święto!
Międzynarodowy Dzień Motocyklistki to pomysł Vicki Gray – motocyklistki, instruktorki i założycielki Motoress z Kanady. Pierwszą edycję święta ogłosiła na swojej stronie w 2007 roku, a jej celem było zachęcenie większej liczby kobiet do motocyklowej pasji i wspólna integracja. Mówiła, że to taki: „zsynchronizowany dzień jazdy dla kobiet, zjednoczonych w motocyklowej pasji, we wszystkich granicach i językach”.
Święto z roku na rok nabierało rozgłosu i zataczało coraz szerszy krąg w integracji motocyklistek na całym świecie. Przez te lata Vicki otrzymała wiadomości i zdjęcia z integracji w 120 krajach! A w tym roku dołączy do nich także Arabia Saudyjska, gdzie kobiety mogą już prowadzić pojazdy i zapowiadają swój udział w tym świętowaniu.
4 maja będzie dniem kobiecych spotkań i przejażdżek motocyklowych na całym świecie. I nie ma znaczenia, czy w gronie szerokim czy kameralnym. Ważne, żeby uczcić ten dzień, kobiecą pasję i wolność.
Najnowsze
-
-10°C i niemy diesel na parkingu. Winne są nie świece, a ten zapomniany element
Gdy słupek rtęci spada poniżej -10°C, twój diesel może przestać być samochodem, a stać się drogą bryłą lodu. Okazuje się, że za 9 na 10 porannych koszmarów odpowiada ten sam, lekceważony przez kierowców element. -
Opony to za mało. Te 2 płyny w aucie decydują o bezpieczeństwie zimą. Sprawdź przed wyjazdem!
-
Niebezpieczne „mikołajki” pod maską: na 8 z 10 płynów do spryskiwaczy nie można polegać
-
Świąteczny prezent od Forda: hybrydowy van, który ratuje zwierzęta. Zobacz, jak działa „112 dla zwierząt
-
Renault 5 o włos od wygranej! Jak Fiat Panda odniósł zwycięstwo w najważniejszym polskim konkursie Car of the Year?
Zostaw komentarz: