„126 dni na „kanapie”. Motocyklem dookoła świata” Tomasz Gorazdowski i Michał Gąsiorowski

Czy łatwo jest wyruszyć w podróż dookoła świata? Czy można porwać się na to całkiem spontanicznie i bez większego przygotowania? I czy taka podróż może zakończyć się sukcesem? Książka 126 dni na „kanapie". Motocyklem dookoła świata pokazuje, że na wszystkie te pytania można odpowiedzieć twierdząco.

 

fot. Bezdroza.pl

 

Autor książki, nie mając nawet prawa jazdy, wpadł na pomysł, że objedzie świat na motorze. I jak pomyślał – tak zrobił. Udowodnił, że marzenia można zrealizować, o ile tylko ma się wystarczająco dużo zapału i konsekwencji, a także odrobinę szczęścia

Uczestnicy wyprawy – dziennikarze radiowej Trójki Tomek Gorazdowski i Michał Gąsiorowski spędzili cztery miesiące na „kanapach” – motocyklowych siodłach. Odwiedzili 19 krajów, przejechali ponad 21 tysięcy kilometrów.

Podróżowali przez pustynny Iran, tajlandzką dżunglę i malezyjskie herbaciane wzgórza. Przejechali w poprzek Indie i Amerykę Północną.

Napisana żywym językiem, pełna humoru książka jest zapisem ich wyprawy – przygód, spotkań z ludźmi, zmagań z upałem, kurzem, własnym zmęczeniem i biurokracją. Przede wszystkim jest jednak pochwałą życia niestroniącego od wyzwań i wypełnionego ciekawością świata, obowiązkową lekturą dla obieżyświatów, niespokojnych duchów i niestrudzonych poszukiwaczy przygód.

 

 

Od autora:

„Elfowie i smoki! – Dla ciebie i dla mnie ważniejsze są ziemniaki i kapusta!” – powiedział do swojego syna Sama Hamfast Gamgee w gospodzie „Pod bluszczem”

(J.R.R. Tolkien, Władca Pierścieni).

Choć na co dzień poruszamy się w świecie kapusty i ziemniaków, to raz na jakiś czas, może raz w życiu, dla zdrowia psychicznego, dla wspomnień, dla przygód warto przenieść się w świat elfów i smoków. Tym

„…marzenia można zrealizować, o ile tylko ma się wystarczająco dużo zapału i konsekwencji.”
fot. z archiwum Tomasza Gorazdowskiego

właśnie była dla mnie podróż motocyklem dookoła świata. Przygodą i wielkim wyzwaniem, bo przed wyjazdem nasze doświadczenie motocyklowe było bliskie zera. A w zasadzie… po prostu zerowe. A jednak się udało. Na dodatek była to radiowa podróż dookoła świata – codziennie trzeba było znaleźć coś ciekawego, o czym warto by opowiedzieć słuchaczom radiowej Trójki, a nie zawsze tematy same pchały nam się w ręce.

Książka opowiada o dramatycznych przygodach w Iranie, starciach z indyjską rzeczywistością, azjatyckim raju, który potrafi być piekłem i walce z amerykańską biurokracją… Jednak przede wszystkim chciałbym, by była dowodem na to, że jak się bardzo chce, to można osiągnąć prawie wszystko. Mam nadzieję, że w nasze ślady pojedzie wiele osób, którym po przeczytaniu tej książki będzie po prostu łatwiej. Wtedy będę miał poczucie, że na coś się przydałem.

Tomek Gorazdowski

Książkę 126 dni na „kanapie”. Motocyklem dookoła świata można nabyć tutaj w cenie 39,90 zł.

Format: 15 cm x 21 cm
Objętość: 270 stron
Okładka: miękka
W książce ponadto: mapki, rysunki, kolorowe zdjęcia, profile tras
Miejsce wydania: Kraków
Wydawca: Wydawnictwo Bezdroża

 

Spis treści

WSTĘP

ROZDZIAŁ 1. EUROPA
Pierwsze kilometry

ROZDZIAŁ 2. TURCJA
Herbata, kawa i pierwsze przygody z motocyklem

ROZDZIAŁ 3. IRAN
Na osi zła

ROZDZIAŁ 4. ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE
Bogactwo z piasku

ROZDZIAŁ 5 .INDIE
Kraj zapomniany przez Boga

ROZDZIAŁ 6. TAJLANDIA
Sawadee

ROZDZIAŁ 7. MALEZJA
Azjatycka perła

ROZDZIAŁ 8. SINGAPUR

Azjatycki lew

ROZDZIAŁ 9. AMERYKA
Z zachodu na wschód, nie bez kłopotów

NIEZAPLANOWANA WIZYTA
Powitania na raty

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze