102-letnia Edith Pittenger w IndyCar!

Niedawno na torze Indianapolis Motor Speedway odbył się słynny wyścig Indianapolis 500, będący jednym z największych wydarzeń sportowych w Stanach Zjednoczonych. Na miejscu pasażera jednej z wyścigówek zasiadła 102-letnia kobieta.

Zanim wyścig się rozpocznie, na torze zwykle odbywają się imprezy dedykowane fanom sportów motorowych. Chętni mogą na przykład przejechać się po słynnym, owalnym torze w dwumiejscowym bolidzie IndyCar.

Z takiej możliwości skorzystała… 102-letnia Edith Pittenger, która zajęła miejsce pasażera na pokładzie specjalnie przygotowanego auta. Za jego kierownicą usiadł Mario Andretti – legenda wyścigów Indianapolis 500, Daytona 500 i Formuły 1.

Pani Pittenger połknęła wyścigowego bakcyla już sześć lat temu, gdy w wieku 96 lat po raz pierwszy wyjechała na tor w towarzystwie profesjonalnego kierowcy Arie Luyendyka, zostając tym samym najstarszą osobą, która pokonała okrążenie Indianapolis Motor Speedway.

„Świetnie się bawiłam! Możemy to powtórzyć?”, powiedziała uradowana Edith po zakończeniu przejażdżki. Gratulujemy zapału i życzymy spełnienia kolejnych motoryzacyjnych marzeń.

Źródło: Mototarget

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze