Edyta Klim

1 maja 2021 – Międzynarodowy Dzień Motocyklistki

To już 15-ta edycja międzynarodowego święta motocyklistek, które przypada w pierwszą sobotę maja. Czy w czasie obostrzeń, związanych z Covid-19, obchody będą wyglądać inaczej?

International Female Ride Day® (IFRD) to największe na świecie święto motocyklistek, równocześnie obchodzone w wielu krajach i kulturach. Od 14 lat zwraca uwagę na kobiety, jeżdżące motocyklami i zawodniczki sportów motorowych, bo chociaż w ciągu ostatniej dekady liczba motocyklistek podwoiła się, to i tak kobiety stanowią zaledwie 19-24% wszystkich właścicieli motocykli.

Logo IFRD zostało stworzone w 2007 roku tak, aby pozostało ponadczasowe i niepowtarzalne dla motocyklistek. Kobieca twarz w kasku, odważnie patrząca w przyszłość, a także różne modele motocykli, które impreza jednoczy. To wszystko na tle świata, ponad podziałami, czyli jasne przesłanie zjednoczenia motocyklistek z całego świata w tym, szczególnym dniu. Motyw przewodni tegorocznej edycji to „Fokus Female Forward”.

Foto & logo: https://motoress.com/

Celem tego wydarzenia jest inspirowanie do zmian stereotypowych ról, związanych z motocyklami, także we wszystkich sportach motorowych. To przesłanie, nie tylko do przemysłu motocyklowego i sportowego jako całości, ale co ważne – do parytetu płci, we wszystkich aspektach naszego życia. Wnioski ze Światowego Forum Ekonomicznego wskazują, że równość płci nie zostanie osiągnięta przez prawie sto kolejnych lat: „Prognozując obecne tendencje w przyszłości, ogólna, globalna luka między płciami zmniejszy się średnio za 99,5 lat w 107 krajach, objętych nieprzerwanie monitorowaniem od pierwszej edycji raportu. Jednak przy tak powolnym tempie, jak w latach 2006-2020, wypełnienie tej luki zajmie 257 lat ” (źródło: Raport Global Gender Gap 2020).

Organizator IFRD jednocześnie apeluje o spotykanie się i przejażdżki w małym gronie, mając na względzie dostosowanie się do obostrzeń w danym regionie. A także o: zachowanie dystansu społecznego, częste mycie rąk, zasłanianie twarzy i nie bagatelizowanie żadnych objawów choroby. Wszystkie decyzje pozostają indywidualne, ale ważne jest to, aby zdawać sobie sprawę z rozprzestrzeniania się wirusa i postępować zgodnie z lokalnymi zaleceniami zdrowotnymi.

Najnowsze

Ładowanie pojazdów HDEV w 7 minut i LDEV w minutę? To możliwe!

To czas ładowania pojazdu na dystans 100 km z innowacyjnej stacji, nad którą pracuje Ekoenergetyka - Polska. Firma rozwija serię stacji ładowania o mocy od 750 do 1500 kW. Gdzie znajdziemy ładowarki?

Firma pracuje nad infrastrukturą ładowania wysokiej wydajności dla pasażerskich i ciężkich pojazdów z napędem elektrycznym. Czas ładowania pojazdu z rozwijanej w centrum badawczym Ekoenergetyki stacji o mocy startowej 750 kW wyniesie odpowiednio 1 minutę i 7 minut (przy zakładanym zużyciu energii 20 kWh/100 km i 90 kWh/100 km). Oznacza to, że do przejechania 400 km w przypadku LDEV wystarczą 4 minuty ładowania. W przypadku HDEV to jedynie niecałe pół godziny, czyli czas przewidziany na wymaganą przepisami przerwę w pracy kierowcy.

Zobacz: Ładowanie samochodów elektrycznych wejdzie na nowy poziom? Volkswagen ujawnił prototyp robota

W pierwszej kolejności Ekoenergetyka wdroży swoje rozwiązania w Niemczech i Polsce. Wspólnie z partnerami do końca 2023 roku uruchomi testowe instalacje, które zostaną zlokalizowane przy drogach szybkiego ruchu oraz w kilku aglomeracjach, z myślą m.in. o pojazdach użytkowych i służbach miejskich. Tym samym Ekoenergetyka przyczyni się – jak w przypadku transportu publicznego – do przyśpieszenia eRewolucji w europejskich miastach. Inżynierowie firmy w Centrum Nowoczesnych Technologii w Transporcie Elektrycznym rozwijają technologie w zakresie energoelektroniki, konstrukcji mechanicznych oraz optymalizacji urządzeń. 

Czytaj także: Elektryczne ciężarówki? Volvo Trucks twierdzi, że to ma sens

W nowym projekcie wykorzystują bogate doświadczenia z projektowania i wdrożeń dla europejskich liderów emobility oraz unikalne know-how wykorzystane podczas uruchomienia jednego z pierwszych w Europie i pierwszego w Polsce hubu ładowania – wielostanowiskowej stacji szybkiego ładowania Ekoen. Działający od ponad roku, dzięki rozwiązaniom Ekoenergetyki, hub jest otwarty 24/7 i pozwala na szybkie, niewymagające uwierzytelnienia ładowanie EVs.

Najnowsze

Ford Transit od kompaktowej wersji po duży autobus może przewieźć nawet 18 osób!

Samochody dostawcze mają zazwyczaj jedno, podstawowe zadanie – przewieźć możliwie jak najwięcej towaru w sposób szybki i ekonomiczny. Jak sprawdza się w tej roli Ford Transit?

Ofertę osobowych odmian Transita otwiera wersja Connect Kombi. To model, który sprawdzi się zarówno jako środek transportu np. dla pracowników firmy, jak również obszerne i funkcjonalne auto rodzinne. Dostępny w dwóch długości nadwozia L1 i L2 (4425 lub 4825 mm).. Maksymalna objętość ładunkowa po złożeniu foteli to nawet 2,81 m3 (w wersji długiej L2). Ford Transit Connect Kombi już w standardzie oferuje m.in. manualną klimatyzację, komputer pokładowy czy też elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka.

W przypadku eksploatacji firmowej, to w zupełności wystarczy, ale użytkownicy prywatni mogą skonfigurować wyposażenie według własnych potrzeb. W topowej odmianie Active znajdziemy m.in. dwustrefową automatyczną klimatyzację, czy też 17” aluminiowe obręcze kół. Na uwagę zasługują również liczne udogodnienia tj. duża liczba pojemnych schowków, kilka miejsc przeznaczonych na odłożenie smartfona, czy też dużo uchwytów na napoje. Funkcjonalność pełni tu nadrzędną rolę.

Ford Transit Custom Kombi
Prawdziwy kalejdoskop odmian i wersji oferuje Ford Transit Custom Kombi. Tradycyjna wersja Kombi dostępna jest w czterech różnych wariantach nadwozia tj. jako krótka i długa (odpowiednio 4973 i 5340 mm) oraz niska i wysoka (od 1925 do 2426 mm w zależności od konfiguracji). To daje ogromne możliwości dostosowywania modelu do potrzeb i sprawia, że każdy jest w stanie znaleźć odpowiedni model dla siebie. Oprócz tego do wyboru są 3 wersje wyposażenia. Ofertę otwiera wersja Trend posiadająca mnóstwo praktycznych dodatków, które ułatwiają codzienną eksploatację i podnoszą komfort jazdy zarówno kierowcy, jak i pasażerów.

W standardzie umieszczono w niej, m.in. klimatyzację, tempomat, skórzaną kierownicę, przednie i tylne czujniki parkowanai, centralny zamek, przesuwane drzwi boczne, regulowaną w dwóch płaszczyznach kolumnę kierownicy, elektrycznie sterowane szyby przednie, uchwyty na 2-litrowe butelki, mnóstwo schowków i dwa gniazda 12V. Dla tych, którzy potrzebują większej mobilności w cięższych warunkach, przygotowano odmianę Trail z dedykowanymi 16-calowymi felgami aluminiowymi, ochronnymi nakładkami na nadwozie, dodatkowymi stopniami bocznymi czy też skórzaną tapicerką.

Ford Transit Autobus
Ford Transit w odmianie Autobus to nic innego, jak rozwinięcie doskonałych pomysłów i właściwości mniejszych odmian, zamknięte w imponującym nadwoziu, które pomieści nawet 18 osób. Dwie wersje do wyboru Trend i Limited, mnóstwo pomysłowych schowków i bardzo wygodne wnętrze pozwolą przewieźć kilkanaście osób w komfortowych warunkach, nawet na dalekich trasach. Prowadzenie auta jest bardzo proste i bezproblemowe dzięki zaawansowanym technologiom na pokładzie.

Transit Autobus może być bowiem wyposażony m.in. w inteligentny tempomat, który automatycznie utrzymuje prędkość dostosowaną do pojazdu poprzedzającego. Na bezpieczeństwo wpływa również system Pre-Collision Assist z funkcją wykrywania pieszych,  który ostrzega przed potencjalną kolizją. Poruszanie się tak dużym pojazdem po mieście ułatwi również system Active Park Assist, który aktywnie wspiera kierowcę podczas parkowania.

Najnowsze

Często zamawiasz Ubera? Może już niedługo przyjedzie po Ciebie kierowca w elektrycznym modelu Hyundaia

Hyundai właśnie rozpoczyna współpracę z kierowcami aplikacji Uber. Jakie elektryczne modele będą dostępne?

Hyundai zapewni kierowcom partnerskim korzystającym z aplikacji Uber modele Kona Electric i Ioniq Electric. Na razie współpraca będzie rozwijana w Wielkiej Brytanii, Francji i Holandii. Ogłoszenie współpracy między firmami zbiegło się w czasie z zapowiedzią Ubera o osiągnięciu bezemisyjnej mobilności do 2030 r.

{{ gallery(3246) }}

Do 2025 r. 50% łącznej liczby kilometrów przejechanych przez Ubera w Amsterdamie, Berlinie, Brukseli, Lizbonie, Londynie, Madrycie i Paryżu, ma odbywać się z wykorzystaniem samochodów elektrycznych. Siedem wymienionych europejskich stolic do końca 2021 r. będzie stanowiło 80% europejskiego biznesu Ubera.

W ramach tego zobowiązania Klienci będą mogli wybrać opcję jazdy samochodem elektrycznym przy rezerwacji przejazdu. Chcielibyście przejechać się elektrykiem w ramach podróżowania z Uberem?

Najnowsze

Bolid Alpine F1 x Felipe Pantone – zobaczcie artystyczną wizję znanego artysty w skali 1:2!

Alpine nawiązało współpracę z Felipe Pantone’em, aby uczcić wejście Alpine do Formuły 1 i zbliżającą się inaugurację obecności Alpine w Atelier Renault na Polach Elizejskich.

Artysta ten prezentuje swoją interpretację bolidu F1 Alpine o nazwie „Alpine F1 x Felipe Pantone”. Pojazd w skali 1:2 wystawiony jest na pierwszym piętrze Atelier Renault, które w całości poświęcone jest Alpine. Linie graficzne podążają za kształtami malowanego samochodu we wszystkich kolorach Alpine, do których Felipe Pantone dodaje charakterystyczne czarne i białe odcienie.

Bolid Alpine F1 x Felipe Pantone

Oprócz samochodu, Felipe Pantone prezentuje swoją interpretację kasku kierowcy Formuły 1. Biały kask prezentowany jest w przezroczystym i kolorowym pudełku, dzięki czemu jego design jest wyjątkowy, w zależności od przyjętego punktu patrzenia i padającego światła. Wystawa będzie prezentowana do końca roku na pierwszym piętrze Atelier Renault, na Polach Elizejskich.

Bolid Alpine F1 x Felipe Pantone

W momencie ponownego otwarcia Atelier Renault, nastąpi też inauguracja nowej przestrzeni na pierwszym piętrze, która będzie poświęcona marce Alpine. Przestrzeń ta podzielona na trzy strefy pozwoli odwiedzającym odkryć świat marki Alpine: program personalizacji Atelier Alpine, wystawę pokazującą współpracę Alpine i Felipe Pantone’a oraz nowy cocktail bar o nazwie „La Flick Alpine Lounge”.

Bolid Alpine F1 x Felipe Pantone

Najnowsze