Edyta Klim

1 maja 2021 – Międzynarodowy Dzień Motocyklistki

To już 15-ta edycja międzynarodowego święta motocyklistek, które przypada w pierwszą sobotę maja. Czy w czasie obostrzeń, związanych z Covid-19, obchody będą wyglądać inaczej?

International Female Ride Day® (IFRD) to największe na świecie święto motocyklistek, równocześnie obchodzone w wielu krajach i kulturach. Od 14 lat zwraca uwagę na kobiety, jeżdżące motocyklami i zawodniczki sportów motorowych, bo chociaż w ciągu ostatniej dekady liczba motocyklistek podwoiła się, to i tak kobiety stanowią zaledwie 19-24% wszystkich właścicieli motocykli.

Logo IFRD zostało stworzone w 2007 roku tak, aby pozostało ponadczasowe i niepowtarzalne dla motocyklistek. Kobieca twarz w kasku, odważnie patrząca w przyszłość, a także różne modele motocykli, które impreza jednoczy. To wszystko na tle świata, ponad podziałami, czyli jasne przesłanie zjednoczenia motocyklistek z całego świata w tym, szczególnym dniu. Motyw przewodni tegorocznej edycji to „Fokus Female Forward”.

Foto & logo: https://motoress.com/

Celem tego wydarzenia jest inspirowanie do zmian stereotypowych ról, związanych z motocyklami, także we wszystkich sportach motorowych. To przesłanie, nie tylko do przemysłu motocyklowego i sportowego jako całości, ale co ważne – do parytetu płci, we wszystkich aspektach naszego życia. Wnioski ze Światowego Forum Ekonomicznego wskazują, że równość płci nie zostanie osiągnięta przez prawie sto kolejnych lat: „Prognozując obecne tendencje w przyszłości, ogólna, globalna luka między płciami zmniejszy się średnio za 99,5 lat w 107 krajach, objętych nieprzerwanie monitorowaniem od pierwszej edycji raportu. Jednak przy tak powolnym tempie, jak w latach 2006-2020, wypełnienie tej luki zajmie 257 lat ” (źródło: Raport Global Gender Gap 2020).

Organizator IFRD jednocześnie apeluje o spotykanie się i przejażdżki w małym gronie, mając na względzie dostosowanie się do obostrzeń w danym regionie. A także o: zachowanie dystansu społecznego, częste mycie rąk, zasłanianie twarzy i nie bagatelizowanie żadnych objawów choroby. Wszystkie decyzje pozostają indywidualne, ale ważne jest to, aby zdawać sobie sprawę z rozprzestrzeniania się wirusa i postępować zgodnie z lokalnymi zaleceniami zdrowotnymi.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze