motocaina.pl logo

„Mam lepszy rower, niż ty furę”, czyli kulturalni rowerzyści

29 marca 2019
1
27
Zdarzają się rowerzyści, którzy łamią przepisy, ponieważ ich nie znają. Są też tacy, którzy po prostu uważają się za lepszych od innych.

Kierowca zwrócił uwagę dwóm rowerzystom, że jadą ulicą, chociaż wzdłuż niej biegnie ścieżka rowerowa. Jaka była ich reakcja?

Stek wyzwisk i sugestia, żeby to kierowca jechał ścieżką rowerową. Zwróćcie uwagę, że nie byli to zwykli rowerzyści. Profesjonalny sprzęt i ubiór sugerują, że właśnie trenowali. Zwykle w takich sytuacjach rowerzyści uważają, że przepisy ich nie obowiązują, a inni uczestnicy ruchu mają się im podporządkować.

Komentarze

Ekson
29 marca 2019 12:43
A gdyby tak w nich wjechać to kto miałby winę? Dla mnie oczywiste jest ze rowerzyści ale w tym chorym kraju wszystko jest możliwe.
Mx > Ekson
30 marca 2019 15:00
Zanim najedziesz Ekson na rowerzystę to piec razy o tym pomyśl. Bo niby masz rację ale prokurator Ci to wyjaśni . Masz zachować bezpieczną odległośc i kropka . Jesteś z tylu i mogłeś przewidzieć zachowanie tej osoby . Przypominam piec razy .
Mx > Mx
30 marca 2019 15:00
Nie warto . Uwierz mi .
Jan > Ekson
30 marca 2019 15:37
Ekson, chcesz wjechać w rowerzystów??
Marek > Ekson
03 kwietnia 2019 07:47
Wyprzedzasz grzecznie i nagle hamujesz sami pójdą na ścieżkę jak pocałują klapę bagażnika
Graf
30 marca 2019 11:13
Akurat kierowca racji nie miał, po pierwsze ta ścieżka to tylko z nazwy, bo to jakiś krzywy chodnik szerokości paru cm obok ktoś chyba dla żartu postawił znaki. Ale to detal bo na ścieżce rowerem można poruszać się max do bodajże 25 km/h powyżej tej prędkości szosa, a oni jechali raczej szybciej. A co do kultury osobistej to już inny temat.
Kuzyn > Graf
30 marca 2019 11:32
O czym Ty piszesz?? To że chciałbyś jechać szybciej nie uprawnia do poruszania się jezdnią w przypadku gdy obok znajduje się ścieżka rowerowa. Masz obowiązek poruszania się właśnie nią. Ulica to nie miejsce do treningów dla Ciebie tylko do przemieszczania się dla wszystkich. Otwórz oczy czy nie ważniejsze jest bezpieczeństwo rowerzysty, który w spotkaniu z samochodem zawsze stoi na przegranej pozycji?? Ten kierowca postąpił słusznie zwracając uwagę a rowerzyści potwierdzili opinie że nie znają przepisów. Sam jeżdżę na rowerze ponad 30 lat. Samochoem 25 i może być bezpiecznie na drodze tylko Szanujmy się na wzajem. Ten Pan może miał tańszy samochód niż wspomniany rower. Mógł mieć koło droższe od tego samochodu ale czy to nadaje mu jakieś prawa??
Falcon > Kuzyn
30 marca 2019 13:24
Chrzanisz głupoty
Zibi > Falcon
30 marca 2019 14:42
Głupoty piszesz. Ścieżka rowerów, jak sama nazwa wskazuje, jest dla pedalistow. Jeśli jest przy ulicy, to rowerzysta tam powinien jechac
Falcon > Zibi
30 marca 2019 23:13
jakby tam stał znak że masz jechać samochodem to byś jechał? Choćby była dziura na dziurze ? To są żadne ścieżki rowerowe ..nie dla sportowych rowerów, co najwyżej dla emerytów i rodzin z dziećmi a że masz osobistą niechęć do rowerzystów to twój problem .. ale to nie powód abyś powielał kretynizmy magistratu
Karol > Kuzyn
11 kwietnia 2019 09:53
No, nie. Musi prowadzić w tym kierunku, w którym porusza się rowerzysta. Jeżeli zakręcam w prawo, nie muszę jechać ścieżką, która prowadzi tylko prosto. Obecnie trochę się to zmienia, ale kiedyś infrastruktura rowerowa była robiona bez większego pomysłu. Stawiało się np. znak na chodniku (widać to też w tym filmie) i od tej pory chodnik stawał się "ciągiem pieszo-rowerowym". Brak jej ciągłości i w większości wypadków można się podpierać tym, o czym pisałem na początku.
Falcon
30 marca 2019 13:23
To są pseudo ścieżki rowerowe. Po drugie po nich poruszają się dzieci rodziny emeryci..te ścieżki nie są dla kolarzówek bo są zabójcze i stwarzają zagrożenie dla jeżdżących po nich i innych użytkowników. Nie sztuka postawić kretyńsko znak sztuka zrobić dr z prawdziwego zdarzenia
Rafał
30 marca 2019 14:07
Ścieżka jest więc te dwie panienki w rajtuzach powinny na nią wjechać a nie pyszczyc !!! Gdyby to było u mnie w mieście już mieliby po rowerach i po zębach
Timi
30 marca 2019 14:17
Niestety przepisy są nagminnie łamane przez miszczów dwóch kółek, a policja na to nie reaguje. Wieżdżają na drogę pomimo zakazu ruchu rowerów, jeżdżą obok siebie zajmując cały pas ruchu, pomimo że jest to zabronione, brak oświetlenia. Łatwiej jest ukarać kierowcę samochodu, coś się zawsze znajdzie.
Tomek
30 marca 2019 14:24
Rzecz się dzieje w Szczecinie na ul. Woj Polskiego. Owszem jest znak ścieżka rowerowa ale jechać po tym czymś co się tam tak nazywa to tragedia, dziury , pagurki ogólnie masakra jeśli chodzi o nawierzchnię nie dziwię się im że woleli jechać ulica szczególnie kolażòwkami.
Cbr > Tomek
30 marca 2019 19:50
Są takie miejsca gdzie ścieżka rowerowa jest lepsza niż droga i mimo wszystko nie wolno mi się po niej poruszać motocyklem, pedałowcy by mnie zjedli za to
Bea > Tomek
30 marca 2019 20:48
Ok niech jadą ale w taki sposób aby kierowcy nie musieli zjeżdżać na drugi pas! Ludzie wqr.. cie sie na tirowcow a toto uważacie za ok? Jestem na rowerze to zajmuję max50 cm od krawężnika a nie urządzam pogaduchy z kolesiem na siodelku obok
Falcon > Tomek
30 marca 2019 23:15
jestem za.. logiczne że nie chcą uszkodzić siebie swych rowerów ani innych amatorów dwóch kółek
Damns
30 marca 2019 14:28
Dać tym kierowcom szosowke i ciekawe czy by chcieli jeździć tym po polskich ścieżkach rowerowych.
Mx
30 marca 2019 15:02
Nie nakrecjacie spirali kto ma rację. Bo to nie ma sensu Weźcie to pod buty i róbcie swoje .
Mx
30 marca 2019 15:06
Nie piszcie swoich teorii. Racji . Bo czasem to co uważasz za logiczne . Nie jest . Sam uważam że lawirowanie pomiędzy pojazdami jest czymś nie normalnym . Ale co to da . Robie swoje . Idę dalej . . Nie trabie ,bo to też nie ma sensu . Nie krzyczę, bo to również nie ma sensu.
Mx
30 marca 2019 15:07
Ładna pogoda . To jest super!!!.
Janczarek
30 marca 2019 15:34
Ładna pogoda, czas na rower.
Ja
30 marca 2019 15:35
Po takich zjebach powinno się przyjeżdżać bez wahania i dostać jeszcze za to medal
Thomad
30 marca 2019 16:19
Niestety nie wszystkie ścieżki nadają się dla rowerów szosowych. Po za tym jest ograniczenie prędkości
Fazie
30 marca 2019 17:13
Spróbuj szozą po takiej ścieżce.
Miru
30 marca 2019 19:04
Też bym na ich miejscu jechał ulicą
Z
30 marca 2019 19:14
Jechać z takim rowerzystą.
Piotr
30 marca 2019 21:31
Jedź takim rowerem po ścieżce rowerowej. We Włoszech na niektórych ścieżkach jest zakaz jazdy po nich rowerem szosowym. Nie muszę chyba tłumaczyć dlaczego
Podpis
30 marca 2019 21:53
Wszyscy rowezysci to cwele ja ich oblewam woda jak jada nie prawidlowo
Gość 76
30 marca 2019 22:12
W tym przypadku te znaki stoją tam dla ozdoby. Po drugie można w Polsce jeździć rowerami obok siebie. Tylko kierowcy mają z tym jakiś problem. Jak jedzie traktor to jest ok, ale jak widzą rower przed sobą to dostają małpiego rozumu.
Marek
03 kwietnia 2019 07:46
Wyprzedzasz grzecznie i nagle hamujesz sami pójdą na ścieżkę jak pocałują klapę bagażnika
Podobne artykuły

Motocaina na Youtube

Najnowsze artykuły

Motocaina na Instagramie

Gorące dyskusje