„Kobiety jeżdżą lepiej niż myślą mężczyźni” Jutta Kleinschmidt

Motocyklistka, kierowca rajdowy, pierwsza kobieta w historii, która wygrała Rajd Dakar. Niezwykła kobieta, która udowodniła wielu niedowiarkom, że jest w stanie konkurować z najlepszymi. Teraz jest instruktorką, wykłada i pisze książki. Powstała nawet gra planszowa pt. Paryż Dakar, polecana przez Juttę.

fot. Haufe Verlag
fot. Fohrmann Verlag
Jutty Kleinschmidt przedstawiać nikomu nie trzeba. 49-letnia zawodniczka zabrała się niedawno za pisanie książek. Na niemieckie półki trafiły dwie pozycje. Pierwsza z nich: pt. „Mein Sieg bei der Dakar” (niem. „Moje zwycięstwo w Dakarze”, wyd. Haufe-Verlag 2010), jak się nie trudno domyślić, opowiada o trudach związanych z wygraną w najtrudniejszym rajdzie świata. Pisze: opowiadam o obracaniu moich wyobrażeń i snów w rzeczywistość. Dowiadujemy się o wyrzeczeniach zawodniczki, bólu, kontuzjach i relacjach międzyludzkich panujących w zdominowanym przez mężczyzn świecie sportów motorowych. Warto zapłacić 78 złotych, by dowiedzieć się o emocjach Jutty podczas spełniania marzeń.

Druga pozycja, autorstwa Dr Petry Fohrmann, w której wydanie Kleinschmidt jest zaangażowana, pt.: „Frau lenkt besser, als Mann denkt” (niem. „Kobiety jeżdżą lepiej niż myślą mężczyźni”) to odpowiedź na wciąż nurtujące, zwłaszcza kobiety, pytanie: kto prowadzi auto lepiej – kobieta czy mężczyzna? Zaskakujące opowiedzi można znaleźć w książce, jak również ponad 150 zdjęć z życia zawodniczki. Koszt tej lektury to około 66 złotych.

Jutta podpisuje się także pod grą planszową Paryż Dakar. Poleca ją do zabawy w rodzinnym gronie, lub z przyjaciółmi. Można wybierać wśród 6 różnych plansz. Reguły są oparte na prawdziwych zasadach Rajdu Dakar, a gracze muszą być szczególnie czujni w kwestii znajomości pustyni i naszykowani na przeróżne przeszkody. Gra jest przeznaczona dla dwóki, lub czwórki osób, którzy mają od siedmiu lat wzwyż.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze