„Kobiety jeżdżą lepiej niż myślą mężczyźni" Jutta Kleinschmidt

02 lutego 2011
Motocyklistka, kierowca rajdowy, pierwsza kobieta w historii, która wygrała Rajd Dakar. Niezwykła kobieta, która udowodniła wielu niedowiarkom, że jest w stanie konkurować z najlepszymi. Teraz jest instruktorką, wykłada i pisze książki. Powstała nawet gra planszowa pt. Paryż Dakar, polecana przez Juttę.
Loading module...
fot. Haufe Verlag
fot. Fohrmann Verlag
Jutty Kleinschmidt przedstawiać nikomu nie trzeba. 49-letnia zawodniczka zabrała się niedawno za pisanie książek. Na niemieckie półki trafiły dwie pozycje. Pierwsza z nich: pt. "Mein Sieg bei der Dakar" (niem. "Moje zwycięstwo w Dakarze", wyd. Haufe-Verlag 2010), jak się nie trudno domyślić, opowiada o trudach związanych z wygraną w najtrudniejszym rajdzie świata. Pisze: opowiadam o obracaniu moich wyobrażeń i snów w rzeczywistość. Dowiadujemy się o wyrzeczeniach zawodniczki, bólu, kontuzjach i relacjach międzyludzkich panujących w zdominowanym przez mężczyzn świecie sportów motorowych. Warto zapłacić 78 złotych, by dowiedzieć się o emocjach Jutty podczas spełniania marzeń.

Druga pozycja, autorstwa Dr Petry Fohrmann, w której wydanie Kleinschmidt jest zaangażowana, pt.: „Frau lenkt besser, als Mann denkt" (niem. „Kobiety jeżdżą lepiej niż myślą mężczyźni") to odpowiedź na wciąż nurtujące, zwłaszcza kobiety, pytanie: kto prowadzi auto lepiej - kobieta czy mężczyzna? Zaskakujące opowiedzi można znaleźć w książce, jak również ponad 150 zdjęć z życia zawodniczki. Koszt tej lektury to około 66 złotych.

Jutta podpisuje się także pod grą planszową Paryż Dakar. Poleca ją do zabawy w rodzinnym gronie, lub z przyjaciółmi. Można wybierać wśród 6 różnych plansz. Reguły są oparte na prawdziwych zasadach Rajdu Dakar, a gracze muszą być szczególnie czujni w kwestii znajomości pustyni i naszykowani na przeróżne przeszkody. Gra jest przeznaczona dla dwóki, lub czwórki osób, którzy mają od siedmiu lat wzwyż.

Loading module...

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!